مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

معرفی بازی موبایل Driving School

ماشین سواری در فضایی واقع‌گرایانه

نویسنده   علیرضا پورمقدم  |

این بار قصد داریم تا یک بازی موبایل در سبک مسابقه‌ای و ماشین سواری را به نام Driving School 2016 معرفی کنیم که در آن با فضا و مکانیکی واقع گرایانه و جزئیات فراوان مواجه خواهید شد. در ادامه‌ با گیمان همراه باشید.

بازی‌های سبک مسابقه‌ای و ماشین سواری از دیرباز در تمامی پلتفرم‌ها از محبوبیت فراوانی برخوردار بودند و طرفداران پر و پا قرصی را به دنبال خود می‌کشیدند. از زمان عرضه‌ی گوشی های هوشمند، محبوبیت این سبک وارد مرحله‌ای تازه شد و خلاقیت‌هایی که سازندگان در کنترل ماشین و گیم‌پلی بازی هایشان به کار می‌بردند، باعث رشد قابل توجه سبک ماشین سواری در موبایل‌ها شد.

بازی Driving School 2016 محصولی جدید از استودیوی بازیسازی Ovidiu Pop است که توانست در مدتی کوتاه، بیش از یک میلیون کاربر را جذب خود کند.

در ساخت این بازی، از عناصر شبیه‌سازی کمک‌های فراوانی گرفته شده تا نتیجه‌ی کار، یک اتومبیلرانی هیجان‌انگیز در فضایی کاملا واقع‌گرایانه باشد. نکته جالب که در ابتدای کار شما را جلب خواهد کرد این است که در Driving School شما می‌توانید انواع مختلفی از وسایل نقلیه را شامل خودروهای سواری، کامیون‌ها و حتی اتوبوس‌ها تحت کنترل داشته باشید.

محیط‌های بازی و جزئیات فراوانی که در طراحی این محیط‌ها به‌کار رفته نیز از نقاط قوت  Driving School به شمار می‌روند. شما در شهرهای مختلف و در فضاهایی از جمله بیابان، جاده‌های کوهستانی، خیابان‌های شهری و بزرگراه‌ها به رقابت می‌پردازید.

در منوی ابتدایی بازی، شما با چند گزینه رو به رو می شوید. یکی از این گزینه‌ها، Garage یا همان گاراژ خودمان است که با ورود به آن، خودروی خود را انتخاب می‌کنید و می‌توانید به شخصی‌سازی آن بپردازید. در این لیست جزئیات مهم خودروی شما نمایش داده می‌شود و در ادامه، خودروهای جدیدی را نیز می‌توانید آزاد کنید.

سه بخش مهم دیگر که در منوی بازی مشاهده می‌شوند، عبارتند از بخش چندنفره (Multiplayer) ، بخش داستانی (Career) و بخش رانندگی بدون محدودیت (Free Ride). نام هر بخش کاملا نشان‌دهنده‌ی محتوای آن قسمت است. شما با اتصال به اینترنت می‌توانید در بخش چندنفره به مسابقه با دوستان یا افراد آنلاین بپردازید و مهارت‌های خود را محک بزنید.

در بخش داستانی، شما با بیش از ۵۰ ماموریت و چالش روبه‌رو هستید که باید آنها را با موفقیت پشت سر بگذارید. بخش محبوب Free Ride نیز به شما اجازه می‌دهد تا با خودروی دلخواهتان در هر محیطی که می‌خواهید، به راحتی و بدون هیچ‌گونه محدودیت و چالشی به رانندگی بپردازید.

در تصویر بالا، کلیدهای مختلفی دیده می‌شود که هر یک، نقش خاصی را در گیم‌پلی ایفا می‌کند.

کلیدهای علامت چپ و راست، کنترل خودروی شما را در هنگام حرکت برعهده دارند. در سمت راست، دو پدال گاز و ترمز دیده می‌شوند و در بالای آنها، علامت تعجب را مشاهده می‌کنید که با لمس آن، ترمز دستی ماشین، کشیده می‌شود.

در کنار علامت ترمز دستی، دنده‌ی ماشین قرار دارد که شما می‌توانید آن را در حالت دلخواه خود بر اساس نیازتان قرار دهید. به عنوان مثال، برای حرکت به سمت عقب، شما باید دنده را در حالت دنده‌عقب قرار دهید و سپس پدال گاز را لمس کنید.

در گوشه‌ی راست و بالای تصویر، سه علامت دیده می‌شوند. با لمس دکمه دوربین، می‌توانید از رانندگی خود فیلم تهیه کنید. در زیر این علامت نیز دو علامت بوق و برف‌پاک‌کن دیده می‌شوند که کارایی آنها کاملا واضح است.

در گوشه‌ی چپ و بالای تصویر نیز شما علامت چراغ خطر یا چشمک‌زن و همچنین لامپ‌های ماشین را مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید چراغ‌های ماشین را در دو حالت نورپایین و نوربالا قرار دهید.

این میزان از جزئیات، Driving School را در رده بازی‌های حرفه‌ای سبک ماشین سواری قرار می‌دهد. شما می‌توانید در شهرهای برلین، نیویورک، سیاتل، کپنهاگ، بخارست، آمستردام، ایالت آریزونا و جاده‌های کوهستانی آلپ و آند به مسابقه بپردازید. مطابق وعده سازندگان، به زودی مناطق جدیدی نیز به محتوای بازی اضافه خواهد شد.

همچنین، شما در بخش Free Ride می‌تواند روز یا شب و حالت آب و هوایی محیط بازی را نیز تعیین کنید.

بازی Driving School 2016 توانسته میانگین نمره‌ی ۴/۴ از ۵ را از سوی کاربران اندرویدی و نمره‌ی ۴/۶ از ۵ را از سوی کاربرانiOS دریافت نماید.
شما می‌توانید جدیدترین نسخه‌ی این بازی را از طریق لینک زیر برای دستگاه‌های اندرویدی خود، دانلود کنید:
دانلود بازی Driving School 2016 برای Android


منبع


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.