مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

معرفی بازی موبایل Swipe Brick Breaker

زمان‌کُشِ اعتیادآور!

نویسنده   علیرضا پورمقدم  |

امروز قصد داریم بازی جذابی به نام Swipe Brick Breaker را معرفی کنیم که از گیم‌پلی بسیار اعتیادآوری برخوردار است. این بازی به محض آغاز، گذر زمان را برای شما کمرنگ خواهد کرد. در ادامه با گیمان و معرفی این بازی همراه باشید.

بازی‌های آسان با گیم‌پلی اعتیادآور که دارای امتیاز یا همان High Score هستند، از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند و بسیاری بر سر این بازی ها کل کل می کنند. از دیرباز بازی‌هایی مانند Snake در این دسته جای داشتند و با تولید گوشی‌های هوشمند و پیشرفت صنعت بازیسازی موبایل، تعداد و تنوع این بازی‌ها بسیار افزایش یافته است.

بازی Swipe Brick Breaker به نوعی نسخه‌ی ارتقا یافته از بازی های قدیمی Brick Game است که کمی خلاقیت چاشنی آن شده است. از قدیم، بازی‌های ساده‌ای وجود داشته‌اند که شما با کنترل و هدایت یک توپ، سعی می‌کردید آجرهای رو به رو را خرد کنید و پیش بروید. در تصویر زیر، نمونه ای از یک بازی قدیمی در این سبک را مشاهده می کنید.

Swipe Brick Breaker یک بازی موبایلی در سبک ارکید و پازل است که توسط استودیوی بازیسازی Monthly 23 برای اسمارت‌فون‌هایاندرویدی و iOS طراحی و ساخته شده است.

همان‌طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، این بازی از گیم‌پلی ساده و در عین حال فکری و اعتیادآوری بهره می‌برد. در ابتدای بازی، یک توپ آبی رنگ در اختیار شما قرار می‌گیرد که باید با تعیین مسیر، آن را به سمت آجرهای رو‌به‌رویش هدایت کنید تا با ضربه زدن به آجرها، آنها را خرد کند. توپ پس از حرکت در صفحه، با رسیدن به خط پایینی یا مبدا اصلیش، از حرکت می‌ایستد و سطح (Level) شما یک عدد افزایش می‌یابد. با افزایش سطح، چند آجر جدید به صفحه اضافه می‌شوند و آجرهای قبلی، به یک ردیف پایین‌تر، منتقل می‌شوند.

شما با گرفتن هر کدام از توپ‌های سبزرنگی که در صفحه دیده می‌شود، یک عدد به توپ‌های آبی رنگی که در اختیارتان قرار دارد، اضافه می‌شود. بدین ترتیب، با داشتن توپ‌های بیشتر، شانس بیشتری در خرد کردن آجرها خواهید داشت.

بر روی هر کدام از آجرهای بازی، یک عدد حک شده است. این عدد، نشانگر تعداد ضربه‌هایی است که باید توپ‌های شما به آن آجر برخورد کند، تا آن را خرد کند. همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد، پس از ورود به هر سطح، چند آجر به صفحه اضافه می‌شود که عدد آن سطح، بر روی آنها حک شده است.

یکی از مهارت‌هایی که در این بازی به شما کمک می‌کند، استراتژی و برنامه‌ریزی برای حرکت توپ‌های شماست؛ به گونه‌ای که می‌توانید بر روی تمام مسیرهایی که توپ شما پس از برخورد با آجرها یا دیواره‌های کناری و بالایی حرکت می‌کند، حساب کنید. این بازی تا جایی ادامه دارد که آجرها به پایین برسند و پس از رسیدن به مبدا شما، بازی پایان می‌یابد و سطح بازی به عنوان بالاترین امتیاز شما ثبت خواهد شد.

Swipe Brick Breaker تا کنون توانسته میانگین نمره‌ی ۴/۶ از ۵ را از کاربران اندرویدی و نمره‌ی ۴/۵ از ۵ را از سوی کاربران iOS دریافت نماید.

شما می‌توانید جدیدترین نسخه از این بازی را از طریق لینک زیر برای دستگاه‌های اندرویدی خود دانلود کنید:

دانلود بازی Swipe Brick Breaker برای Android


منبع


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.