پیش نمایش بازی Life is Strange: Before the Storm

دختری با موهای آبیهمراه با گیمان باشید تا نگاهی به بازی Life is Strange: Before the Storm انداخته و آنچه را که در مورد این بازی می‌دانیم، مرور کنیم.

یکی از بازی‌های موفق که در سال ۲۰۱۵ عرضه شد Life is Strange نام دارد. شاید دلایل مختلفی بتوان برای موفقیت این عنوان ذکر کرد؛ اما آنچه بیشتر از هر چیز باعث درخشش این بازی شده است نحوه روایت داستان و درگیر کننده بودن آن است.

درواقع باید بگویم Life is Strange برای من یک تجربه متفاوت بود. برخلاف بازی‌های دیگر که دنیای فانتزی را در مقابل شما قرار می‌دهند در این بازی با دختری به نام مکس آشنا می‌شویم که درگیر اتفاقات عادی زندگی خود است.

بازی Life is Strange: Before the Stormمکس به مدت ۵ سال از زادگاه خود به سیاتل رفته و در این مدت، با نزدیک‌ترین دوستش، کلویی، تماسی برقرار نکرده است. حال مکس به خانه برگشته و در مدرسه‌ی خصوصی به نام آکادمی بلک‌وِل به آموختن رشته‌ی عکاسی می‌پردازد.

مکس، به‌جای عکاسی با دوربین دیجیتال، استفاده از دوربین آنالوگ را ترجیح می‌دهد. همراه او همیشه یک دوربین آنالوگ سلفی وجود دارد تا از اتفاقات و لحظه‌های جالب عکاسی کند. در ابتدای بازی، شخصیت‌های دیگر داستان نیز به نحوی شبیه به افراد دنیای واقعی ما هستند و همین امر باعث می‌شود تا داستان بازی Life is Strange بسیار شبیه به دنیای عادی ما باشد.

اما در ادامه بازی، مکس متوجه اتفاقات عجیبی می‌شود. او می‌تواند زمان را به عقب برگرداند. این قدرت، به مکس کمک می‌کند که معماهای بازی را حل کند یا دیالوگ بهتری برای مکالمه با شخصیت‌های بازی انتخاب کند.

البته استفاده بیش‌ازحد مکس از قدرتش باعث می‌شود که وی از اتفاق وحشتناکی مطلع شود که در آینده رخ خواهد داد. مکس در خیالاتش با گردباد عظیمی روبه‌رو می‌شود که به سمت شهر در حرکت است و قدرت تخریب شهر را دارد. حال، این وظیفه مکس است که در طول داستان متوجه شود آیا آنچه دیده است واقعیت دارد و باید دیگران را از آن باخبر کند یا تنها خیالی محض بوده است.

در طول داستان، مکس با کلویی دوباره دیدار می‌کند. مکس متوجه می‌شود که کلویی در طول این ۵ سال به مشکلات زیادی برخورده است. دوست صمیمی کلویی به نام راشل مفقود شده و از دست دادن پدرش باعث شده که کلویی به شخصیتی هنجارشکن تبدیل شود.

کلویی از مدرسه اخراج شده است. او موهای خود را به رنگ آبی درآورده، سیگار می‌کشد، با ناپدری و مادرش نمی‌سازد و حال، مبلغ زیادی به یک نفر بدهکار است که جان او را تهدید می‌کند. حال، مکس دوباره به کنار کلویی برگشته است تا بتواند به مشکلات او کمک کند.

در کنار داستان درگیر کننده، گیم‌پلی نرم و روان از ویژگی‌های دیگر این بازی است که باعث استقبال گیمرها از بازی Life is Strange شده است. طبیعتا ساخت ادامه‌ای برای این عنوان دور از ذهن به نظر نمی‌رسد؛ البته ناشر بازی، کمپانی Square Enix خواسته تا پیش‌درآمدی برای این بازی بسازد تا گیمرها بیشتر با شخصیت کلویی آشنا شوند.

سازنده بازی اصلی، استودیوی Dontnod نیز در ساخت این عنوان دخالتی نداشته و ساخت بازی به استودیوی Deck Nine سپرده شده است.

داستان بازی جدید که Life is Strange: Before the Storm نام دارد به اتفاقات زندگی کلویی می‌پردازد؛ به زمانی که دوست صمیمی کلویی، مکس، به سیاتل رفته و حال، کلویی با مشکلات زندگی‌اش باید به تنهایی مواجه شود. درواقع ما در این پیش‌درآمد خواهیم دید که کلویی از یک شخصیت آرام و دوست‌داشتنی چگونه به یک فرد هنجارشکن تبدیل خواهد شد.

بازی Life is Strange: Before the Storm

البته آنچه بیشتر از هر چیز جالب خواهد بود نداشتن قدرتی برای بازگرداندن زمان به عقب است. کلویی قدرت بازگرداندن زمان به عقب را ندارد. همچنین قادر به عکاسی نیز نیست؛ اما از مهارت‌های او می‌توان به کارهای گرافیتی اشاره کرد؛ بنابراین می‌توانیم انتظار مینی‌گیم‌هایی برای انجام گرافیتی روی دیوارهای شهر داشته باشیم. البته سازندگان بازی به این موضوع اشاره‌ای نکرده‌اند؛ اما انجام گرافیتی به‌صورت مینی‌گیم می‌تواند در نوع خود جالب باشد.

سازندگان بازی وعده داده‌اند که بیشتر سوالات گیمرها در مورد گذشته شخصیت‌های بازی پاسخ داده خواهد شد. همچنین با نحوه دوست شدن کلویی و راشل آشنا خواهیم شد و متوجه می‌شویم که چه اتفاقاتی برای راشل افتاده است. در بازی اصلی، راشل به‌عنوان دوست صمیمی کلویی معرفی شد که حال، مفقود شده و کلویی به همراه مکس می‌بایست پرده از راز مفقود شدن راشل بردارند.

انتظار می‌رود که Life is Strange: Before the Storm در سه اپیزود عرضه شود. زمان عرضه اولین اپیزود ۹ شهریور ۱۳۹۶ خواهد بود. توصیه می‌کنیم که این بازی زیبا را از دست ندهید. همچنین اگر امکان تجربه نسخه اصلی بازی را نداشته‌اید می‌توانید از این قسمت به شاتل‌لند رفته و بازی را برای کامپیوتر شخصی دانلود کنید.

منبع: gameon


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.