مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

نگاهی به بازی Cafe Racer و بررسی ویژگی‌های آن در سیستم‌عامل اندروید

نویسنده   محمد جهانی  |

از زمان ظهور بازی‌هایی ویدیویی، بازی‌های موتورسواری توانسته نظر مساعد طیف گسترده‌ای از علاقه‌مندان به سبک رانندگی را به خود جلب نماید و اکنون با همه‌گیر شدن گوشی‎های هوشمند با سیستم‌عامل اندروید و آی‌او‌اس، این سبک به موبایل‌های همراه راه یافته است. در ادامه، نگاهی به بازی موبایلی Café Racer خواهیم داشت و با قابلیت‌های این بازی بیشتر آشنا می‎شویم. برای جزئیات بیشتر، همراه گیم‌آن باشید.

بازی Cafe Racer، عاری از هرگونه پیچیدگی بوده و در توسعه آن، تماماً به موتورسیکلت‎ها و کارهایی منحصر به فردی که با آن‌ها می‌توانید انجام دهید، پرداخته شده است. برای اینکه بازی کمی جذاب‌تر شود و محک‌زدن مهارت رانندگی شما، بازی فقط در خیابان‌های شلوغ جریان ندارد و ممکن است برای کسب امتیاز ناچار باشید که در جاده‌های طولانی و پر پیچ و خم با موتورسیکلت خود به رانندگی بپردازید.

آنچه که بازی Cafe Racer را از رقبای خود متمایز می‌کند، گرافیک خیره‌کننده آن نیست زیرا بیشتر از آنکه با یک بازی با گرافیک و جزئیات بالا طرف باشیم، گرافیک بازی شما را به یاد کتاب‌های کمیک (رمان‌های گرافیکی) می‌اندازد. همان‌طور که گفته شد، این بازی فارغ از المان‌های گرافیکی پیچیده است که شاید در بازی‌های مشابه نظر شما را به خود جلب نماید اما به هرحال، سبک خاص گرافیک و دنیای رنگارنگ بازی باعث می‌شود با Cafe Racer همراه شده و به هیچ‌عنوان از مأیوس نشوید!

Cafe Racer

 Cafe Racer از این جهت با بازی‌های مشابه موبایلی با سبک رانندگی متمایز است، که ایده‌های متنوعی دارد و علی‌رغم اینکه روند بازی شاید پس از مدت کوتاهی برای‌ شما تکراری شود، دوست‌داشتنی است. در این بازی، علاوه‌بر تنوع بالایی که برای انتخاب موتورسیکلت‌ها وجود دارد، به سطح قابل‌توجهی از شخصی‌سازی دسترسی خواهید داشت و شاید به جرأت بتوان گفت که این مورد را در هیچ‌یک از بازی‌های موبایلی دیگر در این سبک، تجربه نکرده‌اید!

Cafe Racer

می‌توانید موتورسیکلت خود را مطابق با سلیقه‌تان شخصی‌سازی نمایید و تنوع رنگ‌های موجود برای انتخاب، یکی از نقاط قوت آن است. هم‌چنین، رنگ اجزای مختلف یک موتور قابل انتخاب است و در این مورد، با هیچ محدودیتی مواجه نخواهید بود. علاوه‌براین، می‌توانید موتور موتورسیکلت خود یا ترمزها را ارتقا دهید. هم‌چنین، کنترل موتورسیکلت را نیز می‌توانید با دریافت پول بیشتر، بهبود دهید.

Cafe Racer

سبک بازی Café Racer اول شخص بوده و تیم سازنده در طراحی جزئیات بازی برای انتقال حس هرچه واقعی‌تر بودن آن به گیمرها موفق ظاهر شده است. انجام بازی با استفاده از حسگرهای شتاب‌سنج برای تعیین جهت حرکت، فلش رو به‌بالا برای گاز دادن و فلش رو به بالا برای گرفتن ترمز امکان‌پذیر است؛ متاسفانه مشکلاتی در کنترل موتورسیکلت وجود دارد و شاید باید آن‌را باید مهم‌ترین ایراد بازی برشمرد. گاهی اوقات، ممکن است حسگرهای شتاب‌سنج عمل نکند؛ در صورتی‌که چنین مشکلی در بازی‌های دیگر در گوشی‌هوشمندی که از آن برای تجربه Cafe Racer استفاده شد، به هیچ عنوان وجود نداشت و این مشکل، تنها به این بازی محدود می‌شد! البته با خروج از بازی، مشکل برطرف می‌شود.

Cafe Racer

 علاوه‌براین، مسیر حرکت شما به خیابان و یا جاده محدود است و در صورت ورود به پیاده‌رو، ممکن است برای همیشه در آن‌جا گرفتار شوید زیرا در این بازی، کلیدی برای برگشت به عقب وجود ندارد! در صورتی‌که با یک موتورسیکلت یا ماشین نیز برخورد کنید، موتور شما وارونه می‌شود و ناچار خواهید بود تا از کنار خیابان یا جاده، مجدداً مسیر را آغاز نمایید. در این بازی، چهار حالت مختلف Endless، Endless Two Way، Time Trial و Freeride وجود دارد و هدف از انجام مسابقات، به‌دست آوردن امتیاز برای بازشدن مسیرهای جدید و خرید موتورسیکلت‌های تازه است؛ بنابراین، هیچ هدف خاصی را دنبال نخواهید کرد!

این بازی‌ را هم‌اکنون می‌توانید از شاتل‌لند، مایکت، پلی‌استور و اپ‌استور برای گوشی‌هوشمند خود دانلود کنید:

لینک دانلود از شاتل‌لند

لینک دانلود از مایکت

لینک دانلود از پلی‌ استور

لینک دانلود از اپ استور


منبع
برچسبها |


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.