مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

بازی Far Cry 5 شما را به ایالات متحده می‌برد

نویسنده   محمد جهانی  |

یوبی‎سافت، به‎تازگی از Far Cry 5 رونمایی کرده است و در ادامه، قصد داریم به جزئیات ارائه شده پیرامون این بازی نگاه دقیق‌تری داشته باشیم.

Far Cry 5 اولین بازی از این فرانچایز است که گیمر را به قلب آمریکا و در یک شهر خیالی با نام Hope County هدایت خواهد کرد. در این شهر، خبری از زندگی عادی مردم نیست و هرج و مرج تمامی شهر را دربر گرفته است.

ظهور فرقه‎ای مذهبی و افراطی، باعث می‌شود تا کنترل شهر Hope County به‎زودی از دست نیروهای پلیس خارج شود و گروهی جانی به رهبری جوزف سید، این شهر را به آشوب خواهند کشید. با این وجود، آشوب و هرج و مرج در شهر، تنها چیزی نیست که جوزف سید می‎خواهد؛ این مرد دیوانه، به دنبال قتل و غارت شهر است و مردم را به خاک و خون می‌کشد.

گروه مذهبی که شهر را اکنون در اختیار دارد، فرقه‌ای افراطی با نام Eden’s Gate است و شما در نقش یک کلانتر تازه وارد، باید شهر را به کمک نیروهای مردمی از دست این فرقه خارج نمایید. این در حالی است که تمامی راه‎های ارتباطی شهر با دنیای بیرون قطع شده است و شما در یک محیط بی‌رحم، تنها هستید؛ البته دوستانی نیز خواهید داشت که در ادامه مطلب به بررسی آن‎ها می‎پردازیم.

همان‎طور که گفته شد، بازی در ایالات متحده جریان دارد؛ با این وجود، روایت بازی در ایالات متحده از واقعی بودن آن کاسته است. کم‎تر کسی گمان می‎کند که یک شهر، به‎ راحتی در این کشور دچار آشوب شود؛ آن هم در حالی ‌که سازندگان ادعا می‎کنند یک گروه مذهبی، موفق به قطع راه‎های ارتباطی شهر با محیط اطراف شده است و هیچ راهی برای کمک به مردم وجود ندارد.

همان‌طور که گفته شد، شما در نقش یک معاون کلانتر تازه وارد به داستان بازی اضافه خواهید شد و استفاده از نیروهای مقاومت، تنها راه پیش‌رو برای از میان برداشتن فرقه‌ افراطی Eden’s Gate و دستگیری رهبر آن‎ها یعنی «جوزف سید» است. با این وجود، نیروهایی که به شما برای پایان دادن به سلطه این گروه مذهبی کمک خواهد کرد، از میان مردم عادی هستند و به همین جهت، شاید خبری از قابلیت‎های ویژه یا توانایی‎های خاص نباشد.

آنتاگونیست اصلی بازی، جوزف سید است؛ با این وجود، برادرها و خواهر ناتنی وی در طول بازی برعلیه شما خواهند بود و برای‌تان چالش ایجاد خواهد نمود. به همین جهت، شکست فرقه افراطی Eden’s Gate بسیار دشوار به‏نظر می‎رسد. یوبی‎سافت با انتشار کاور بازی Far Cry 5 در ۲۴ می، ضدقهرمان‏های دنیای این بازی را به گیمرها نشان داده است.

به جز مردم عادی که برای از میان برداشتن سلطه این فرقه افراطی به شما کمک خواهند کرد، سه شخصیت اصلی در محیط بازی وجود دارد و بیشترین کمک را از سوی آن‎ها دریافت خواهید نمود. البته، هیچ‌یک از آن‎ها به خاطر آزادی مردم به مبارزه با Eden’s Gate نمی‎پردازد و بیشتر دشمنی آن‎ها با این گروه مذهبی و جوزف سید، به دلیل داشتن انگیزه شخصی است.

اولین و شاید مهم‎ترین شخصیتی که در طول داستان با آن روبه‎رو خواهید شد، Pastor Jerome Jeffries است که در واقع پیش‎تر از حامیان سرسخت فرقه Eden’s Gate بوده. با این وجود، وی تصمیم می‌گیرد تا از این جنبش خارج شود زیرا وضعیت گروه Eden’s Gate را با آنچه که در واقع برای آن متصور بوده است؛ در تضاد می‌یابد. همین موضوع باعث خواهد شد تا Pastor Jerome Jeffries که یک کشیش مذهبی است، تصمیم بگیرد تا برای آرام شدن اوضاع شهر در برابر این گروه افراطی قد علم نماید.

دومین شخصیت بازی Far Cry 5 که در پیش‎برد مراحل داستانی به شما کمک خواهد کرد، Mary May  است که به خاطر رستوران از دست رفته‌اش به دشمنی با فرقه Eden’s Gate می‎پردازد. این شخصیت در طول بازی با فراهم کردن سلاح و مهمات، به شما کمک خواهد کرد تا هرچه ساده‎تر گروه افراطی بازی را از سر راه بردارید.

یکی‌دیگر از شخصیت‌های بازی که در نبردهای هوایی به آن احتیاج خواهید داشت، Nick Rye است. وی به دنبال آن است تا آینده بهتری را برای فرزند خود فراهم نماید و هرج و مرج موجود در شهر Hope County چنین اجازه‌ای را به وی نخواهد داد. گروه Eden’s Gate، هم‌چنین تلاش کرده است تا زمین‌های کشاورزی «نیک رای» را به زور از چنگ وی درآورد؛ با این‎حال، موفق نمی‎شوند. این خلبان زبده به همین جهت در طول بازی، به شما کمک خواهد کرد تا دشمنان‌تان را با استفاده از مهارت‌های هوایی وی، به خاک و خون بکشید!

شخصیت اصل بازی که شما در آن به ایفای نقش خواهید پرداخت، قابل شخصی‌سازی است و می‌توانید جنسیت یا نژاد آن‏را انتخاب کنید. با این وجود، نباید انتظار دیگری مانند تعیین مشخصات ظاهری و … را از بازی Far Cry 5 داشته باشیم؛ این بازی، اول شخص است و به همین جهت به‌ هیچ عنوان کارکتر اصلی بازی را مشاهده نخواهید کرد و تعیین ویژگی‎های ظاهری آن به همین جهت، غیرمنطقی است. به هرحال، فعلاً برای قضاوت سیستم شخصی‌سازی بازی بسیار زود است و باید منتظر انتشار جزئیات رسمی بیشتر از سوی سازندگان یعنی استودیوی یوبی‌سافت مونترال باشیم.

در بازی Far Cry 5 امکان ماهیگیری وجود دارد و سیستم شکار محبوب فرانچایز فار کرای در این بازی، باز خواهد گشت. با شکار حیوانات و جمع‎آوری منابع، مبارزه در برابر فرقه مذهبی که شهر را به ویرانی کشانده است؛ ساده‌تر خواهد بود. از جمله حیواناتی که در طول بازی می‌توان شکار کرد، باید به ماهی‎ها و هم‌چنین پرنده‎ها اشاره نمود که تنها با شلیک به سمت آن‏ها، می‌توان به شکار این حیوانات پرداخت.

در بازی، با حیواناتی مانند خرس گریزلی، سگ، بوفالو، گرگ خاکستری و شیر کوهی مواجه خواهید شد و به‎نظر می‎رسد که سگ‌ها، یکی از دوستان شما در دنیای بی‌رحم Far Cry 5 خواهد بود. می‌توانید از آن‌ها برای پرت نمودن حواس دشمنان خود استفاده کنید؛ ضمن اینکه سگ‎ها می‌توانند سلاح دشمنان را جابه‎جا نموده و آن‎را برای شما بیاورند.

در مواقعی که با تعداد زیادی از افراد فرقه Eden’s Gate مواجه هستید، استفاده از سگ‌ها می‎تواند یک راه‌حل کلیدی برای از پای درآوردن دشمنان‎تان باشد. برخی از حیوانات درنده نیز در طول بازی به شما کمک خواهند کرد تا دشمنان خود را نابود نمایید؛ البته، چگونگی آن هنوز مشخص نشده است.

گیمرها برای پیش‌برد بازی با هیچ محدودیتی مواجه نیستند و به همین جهت، می‎توانید بازی را به صورت تک‌ نفره اجرا نمایید یا از یکی از دوستان خود برای به پایان رساندن گروهی بازی، کمک بخواهید. تنوع اسلحه در بازی بسیار زیاد است و سلاح‎های بازی شامل تفنگ، اسلحه‎های کمری و نارنجک می‎شود؛ هم‌چنین، می‌توانید از چکش یا چوب بیسبال نیز استفاده کنید. هم‎چنین، چنگک نیز برای گیمرها درنظر گرفته شده است که با پرتاب آن‏ها به سمت اعضای فرقه Eden’s Gate دشمنان خود را از پای درخواهید آورد.

در صورتی‌که تعداد دشمنان‌تان زیاد است، شاید بهتر باشد تا از گروه‎های محلی مسلح برای مبارزه کمک بخواهید. گروه‌هایی در طول بازی وجود دارند که به انواع و اقسام سلاح‎های مختلف، مجهز شده‌اند و در صورتی‎که نیاز به نیروی کمکی داشته باشید، می‌‏توانید آن‌ها را استخدام نمایید.

وجود وسایل نقلیه گسترده، یکی از برتری‎های بازی Far Cry 5 بر بسیاری از عناوین مشابه است؛ در طول بازی، ماشین‎های عضلانی آمریکایی، موتورهای چهار چرخ، خودروهای سنگین و قایق‌ها برای جابه‎جایی در محیط بازی مناسب واقع خواهد شد. در صورتی‎که با دشمنان زیادی مواجه هستید یا حیوانات وحشی به سمت شما هجوم آورده‎اند، می‏توانید در پشت وسایل نقلیه پناه بگیرید.

باید اشاره کرد که وسایل نقلیه و سلاح‏های موجود در بازی، قابل شخصی‌سازی است و یوبی‎سافت ادعا می‌کند که در این رابطه، بهترین تجربه را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد؛ حتی بهتر از نسخه‎های قبل.

لازم به‏ذکر است که نسخه جدید بازی Far Cry توسط استودیوی یوبی‌سافت مونترال طراحی و توسعه یافته است؛ با این وجود، سایر استودیوهای یوبی‎سافت در کیو و شانگهای به کمک تیم توسعه‎دهنده شتافته‎اند. هم‎چنین، یوبی‎سافت رفلکشنز در ساخت بازی با یوبی‌سافت مونترال به صورت محدود همکاری کرده است.

برخلاف تصویر شما، منطقه هوپ کانتی به طور قابل‎توجهی گسترده است و زمین‎های کشاورزی، جنگل‎ها، کوهستان‏ها، رودخانه‎ها و … درون محیط بازی Far Cry 5 خیره‎کننده خواهد بود. با توجه به وسعت بازی، می‎توانید از هواپیما استفاده کنید؛ با این وجود، نیروهای دشمن در آسمان نیز برای شما مشکل ایجاد خواهند کرد و باید با آن‏ها به مبارزه بپردازید. البته، قابلیت Mini-Map از بازی حذف شده است و یوبی‌سافت، سیستم مسیریابی دیگری را با آن جایگزین خواهد کرد.

براساس اعلام‎ رسمی یوبی‌سافت، بازی Far Cry 5 در تاریخ ۲۷ فوریه ۲۰۱۸ (معادل با ۸ اسفند ۱۳۹۶) برای کنسول‌های ایکس‌باکس One (و وان ایکس)، پلی‎استیشن ۴ (و نسخه پرو) و رایانه‌های شخصی مبتنی بر سیستم‎عامل ویندوز منتشر خواهد شد.

پیرامون رزولوشن بازی Far Cry 5 بر روی کنسول Xbox One X مایکروسافت، هنوز اطلاعات چندانی در دسترس نیست زیرا تیم توسعه‎دهنده ادعا می‎کند که کیت لازم را از سوی مایکروسافت دریافت نکرده است. به همین جهت، شاید نسخه جدید بازی Far Cry از تمامی توان قدرت‎مندترین کنسول بازی خانگی که توسط ردموندی‏ها توسعه یافته است، بهره‎ نگیرد!

با این وجود، بهترین نمایش بازی بر روی رایانه‎های شخصی خواهد بود. البته، تیم توسعه‌دهنده اعلام کرده است که بازی Far Cry 5 برای کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۴ پرو به شدت بهینه شده. در نهایت، باید ذکر کرد که خبری از عرضه بازی Far Cry 5 برای کنسول هیبریدی نینتندو یعنی نینتندو سوئیچ نخواهد بود و یوبی‌سافت، به هیچ عنوان برنامه‎ای برای انتشار این بازی برای کنسول جدید شرکت نینتندو ندارد.


منبع


۳ دیدگاه

  • دمتون گرم بعد رفتن تک شاب شاتل لند خیلی عالی که گیمان شاتل لند به وجود امد

  • سلام.عالیه.ولی لطفا ارتفاع منو رو یه مقدار کم تر کنین, نصف صفحه میره زیر منو.اذیت میکنه.حداقل اون قسمت ارتباط با ما رو توی فوتر قرار بدین.منوی این قالب کل صفحه رو میگیره

  • اصغر اصغرنژاد | reply

    دوستمون محمد راست می گه . اولین باری که باز کردم این سایتو کلا دیوانه شدم. هیچی نمی بینم. خیلی بزرگه اون سیاهه بالا

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.