مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

کمپانی دل با Visor، به دنیای واقعیت مجازی پا گذاشت

رقیب جدید تولید کنندگان تجهیزات واقعیت مجازی اولین قدم خود را برای ورود به این بازار برداشت

نویسنده   بهروز بیسادی  |

هدست واقعیت مجازی Visor  که با پلتفرم Microsoft Windows Mixed Reality سازگار است، معرفی شد. توضیحات ارائه شده شرکت Dell در این مورد را بخوانید.

Dell با معرفی این محصول رسما وارد بازار واقعیت مجازی شد. با توجه به سابقه این شرکت، سایر شرکت‌هایی که در این بازار سهم گسترده دارند، باید آماده حضور رقیب سرسختی بشنود.

Visor در ابعاد ۱۴۴۰*۱۴۴۰ با وضوح تصویر ۱۴۴۰*۲۸۸۰ می‎تواند به بالا خم شود تا بدون نیاز به برداشتن کامل سربند از روی سر، بتوانید دنیای واقعی اطراف خود را ببینید. بخش قرارگیرنده بر روی صورت، به خوبی پوشش نرم داده شده و اندازه قسمت نگهدارنده هدست بر روی سر نیز به وسیله یک چرخنده انگشتی قابل تنظیم است. شرکت Dell ادعا کرده این سربند حتی با عینک نیز به راحتی قابل پوشیدن است.

مشابه هدست واقعیت مجازی Acer، سربند Visor نیز از طریق USB یا کابل HDMI به کامپیوتر متصل می‎شود و آزادی ۶DoF دارد. این هدست نیاز به دوربین‎های بیرونی یا تجهیزات نوری برای تعیین موقعیتش در فضا را ندارد. مرز‎ها به وسیله خود سربند به اندازه محل بازی تعیین می‎شود. حداکثر فضای قابل ره‎گیری برای این سربند هنوز اعلام نشده است.

وقتی پرسش در مورد تفاوت هدست Dell Visor با رقبایش مطرح شد، تنها پاسخ ارائه شده این بود که «رنگ این مدل سفید است!!!» این مدل با رنگ سفید و شکل و شمایل خود، مشابه طرح‎های شرکت اپل در ذهن کاربر نقش می‎بندد. همچنین این محصول دارای پوشش ضد لک است تا بتوان آن را به راحتی تمیز کرد. هدست ارگونومیک و بالشتک صورت نیز به صورت رایگان با این محصول ارائه شده است. شرکت امید دارد این هدیه رایگان بتواند عامل رقابتی برتری آفرین این هدست‎ها در بازار گسترده تجهیزات واقعیت مجازی باشد. Visor به همراه خود هیچ کنترلری ندارد ولی با همه کنترلرهای هماهنگ با Microsoft Mixed Reality کار می‎کند. قیمت این محصول ۳۴۹٫۹۹ دلار است و می‎توان یک کنترلر را نیز به قیمت ۹۹٫۹۹ دلار به همراه آن سفارش داد.

انتظار می‌رود این محصول اواسط ماه اکتبر (اواخر مهرماه سال جاری) به بازار وارد شود.


منبع TomsHardware


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.