مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

پشتیبانی از G-Sync و رزولوشن ۳۴۴۰ در ۱۴۴۰ پیکسل

نویسنده   یاشار فتحعلی زاده  |

کمپانی ایلینور در خلال رویداد IFA 2017 از جدیدترین مانیتور گیمینگ خود رونمایی کرد که از مشخصات جالبی نیز برخوردار است. با گیمان همراه شوید.

تمرکز روی ارائه هرچه بهتر تجربه گیمینگ باعث شده است تا مانیتورهای ساخته شده در این زمینه از مشخصاتی بهره ببرند که برای کارهای دیگر مانند تماشای فیلم و سریال مناسب نباشند. برخورداری از صفحه فوق عریض منحنی نیز روی این موضوع تاثیر بسیاری گذاشته است.

ایلینور مانیتور گیمینگ جدیدی را رونمایی کرده است که می‌توان مشخصات ذکر شده را در آن مشاهده کرد. البته آنچه باعث می‌شود این مانیتور نظر ما را به خود جلب کند قابلیت‌ها و ویژگی‌های آن است.

محصول جدید ایلینور از یک پنل ۳۴ اینچی بهره می‌برد که منحنی است و از شماره مدل AW3418DW بهره می‌برد. البته مدل فلت نیز با شماره مدل AW3418HW در نظر گرفته شده تا کاربرانی این محصول را تهیه کنند که علاقه‌ای به مانیتورهای منحنی ندارند.

هردو مدل از نسبت ابعاد ۲۱ به ۹ برخوردارند. مدل منحنی با رزولوشن ۳۴۴۰ در ۱۴۴۰ پیکسل و مدل فلت با رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۰۸۰ پیکسل روانه بازار خواهد شد.

در مانیتور گیمینگ جدید ایلینور می‌شود مقدار کمی حاشیه را مشاهده کرد. هردو نسخه از تکنولوژی G-Sync انویدیا پشتیبانی می‌کنند. برای استفاده از این تکنولوژی، کاربران نیاز به کارت گرافیک ساخت انویدیا دارند. این تکنولوژی باعث می‌شود که فریم ریت کارت گرافیک و مانیتور با یکدیگر هماهنگ باشد و شاهد شکسته شدن تصویر خروجی نباشیم. با استفاده از G-Sync دیگر نیازی به فعال کردن قابلیت VSync در بازی‌ها نخواهید داشت.

نرخ تازه‌سازی یا رفرش ریت مانیتور گیمینگ ایلینور به ۴ میلی‌ثانیه می‌رسد. مدل منحنی از نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتزی بهره می‌برد و مدلی نیز که دارای رزولوشن پایین‌تر است با نرخ تازه‌سازی ۱۶۰ هرتز همراه خواهد بود. هردو نرخ اورکلاک شده هستند. در طراحی این مانیتورها از ال‌ای‌دی نیز استفاده شده تا با تنظیم رنگ آنها بتوانید نور سیستم گیمینگ خود را شخصی‌سازی کنید.

مدل منحنی با قیمت ‍۱۴۰۰ دلار هم‌اکنون روانه بازار شده است و مدل فلت نیز با قیمت ۱۱۹۹ دلار اواخر پاییز روانه بازار می‌شود. نظر شما در مورد این محصولات چیست؟ آیا علاقه به خرید آنها دارید؟


منبع engadget
برچسبها |


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.