اولین نگاه بر بازی Spider-Man PS4

نگهبان درست‌کار منهتنمطمئنا یکی از بازی‌های مورد انتظار کنسول پلی‌استیشن ۴، همکاری مشترک سونی، اینسومنیاک و مارول با نام Spider-Man است. در ادامه با اولین نگاه به این بازی همراه باشید.

بازی مرد عنکبوتی، قهرمان محبوب دنیای مارول، قرار است تا سال بعد در اختیار دارندگان کنسول نسل هشتمی سونی قرار بگیرد. در ادامه، تمام اطلاعات و جزئیات موجود از این عنوان انحصاری را که برای آشنایی با این بازی نیاز دارید، در اختیارتان قرار خواهیم داد.

بازی انحصاری Spider-Man هنوز تاریخ انتشار دقیقی ندارد، اما می‌دانیم که در سال ۲۰۱۸ منتشر می‌شود.

خبر انتشار بازی در سال ۲۰۱۸ در مراسم E3 امسال منتشر شد، و همراه با آن، تریلری از گیم‌پلی بازی پخش شد که این تاریخ انتشار را تایید می‌کرد. اما به جز این‌ها، خبر دیگری در دسترس نیست.

بدون شک طرفداران از شنیدن خبر انتشار بازی در سال ۲۰۱۸ خوشحال نخواهند شد، چرا که رایان پناگُس، نایب رییس و ویراستار اجرایی بخش رسانه‌ی دیجیتال شرکت مارول، پیش‌تر در Reddit اظهار کرده بود:

برنامه‌های بزرگی برای سال ۲۰۱۷ در نظر داریم از جمله بازی Spider-Man برای پلی‌استیشن ۴ و Marvel vs Capcom: Infinite برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی.

با این حال به نظر می‌رسد که باید تا سال دیگر صبر کنیم.

اما استودیو اینسومنیاک در سال ۲۰۱۸ کار سختی پیش رو دارد. با وجود انتشار عناوینی از جمله Red Dead Redemption، Call of Duty WW2، Middle Earth: Shadow of War و Star Wars Battlefront، اینسومنیاک باید بهترینِ خود را به نمایش بگذارد تا بتواند با این عناوین رقابت کند.

 

رویداد E3 2017 تریلری ۹ دقیقه‌ای از گیم‌پلی بازی را برای ما به ارمغان آورد و توانستیم نگاه دقیق‌تری به سیستم مبارزات، مخفی‌کاری و تاراندازی داشته باشیم. روی هم رفته، کلیپی بود که ما را با مکانیک کلی بازی آشنا کرد و نشان داد که باید انتظار چه چیزی را از این عنوان داشته باشیم.

علاوه بر این‌ها، در جایی از تریلر، مایلز مورالز (مرد عنکبوتی فعلی در کتاب‌های مصور) را مشاهده می‌کنیم که این احتمال را به وجود می‌آورد که شاید او مرد عنکبوتی بازی باشد؛ اما این شایعه مدت‌هاست که رد شده است، با این حال مایلز مورالز جزئی مهم از این داستان است. در ادامه کلیپی را که در مراسم E3 امسال به نمایش درآمد، تماشا می‌کنید:

پیش از نمایش این کلیپ، تنها چیزی که از این بازی در اختیار داشتیم، تریلری بود که در E3 سال ۲۰۱۶ منتشر شده بود:

جهان Spider-Man بسیار بزرگ خواهد بود. وقتی به عناوین جهانِ باز اینسومنیاک نگاهی می‌اندازیم، Sunset Overdrive خودنمایی می‌کند، اما دنیای SO هم نمی‌تواند به پای گستردگی Spider-Man برسد. یکی از مدیران اینسومنیاک، جیمز استیونسون، تایید کرد که منهتنِ Spider-Man، تا ۶ برابر بزرگتر از Sunset Overdrive خواهد بود که مقداری جاه‌طلبانه به نظر می‌رسد. شما می‌توانید آزادانه در این منطقه‌ی بزرگ آزادانه به گشت و گذار بپردازید.

مدیر نوآوری بازی، برایان اینتیحار، در این رابطه می‌گوید:

با منهتنی عظیم روبرو خواهید بود، و به محض اینکه بازی را بارگذاری کنید می‌تواند آزادانه، همه جا بروید. محیط بازی، کاملا جهان‌باز است و اینگونه نیست که بخواهیم بخش‌هایی از شهر را مخفی کنیم. می‌توانید تا جایی که دلتان می‌خواهد، با سیستم تاراندازی به قسمت‌های مختلف شهر بروید. ایده‌ی اصلی این است که مانعی نباید بر سر راه شما قرار گیرد. حتی در هنگام انجام پارکور یا منفجر شدن منبع آب، می‌توانید خود را با محیط وفق دهید.

 

اینسومنیاک گفته است که به همان اندازه‌ای که مرد عنکبوتی را می‌بینید، پیتر پارکر را هم خواهید دید، و بخش‌هایی در بازی هم وجود دارد که ما باید در نقش پارکر بازی کنیم و به زندگی روزمره‌مان بپردازیم. برایان اینتیحار هم چیزهای زیادی در رابطه با پیتر فاش کرد و گفت که او ۲۳ سال دارد و مدت‌ زیادی‌ست که مرد عنکبوتی شده است. این را هم فهمیدیم که او دشمنانش را نمی‌کشد و بنابراین، ما هم کسی را نخواهیم کشت. به علاوه این که بازی ربطی به مرد عنکبوتیِ دنیای سینمایی مارول ندارد.

نظر نویسنده

مرد عنکبوتی بدون شک یکی از محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین شخصیت‌های دنیایی است که مارول خلق کرده و ما هم همیشه از آن لذت برده‌ایم. اما مرد عنکبوتی با وجود موفقیت‌های بسیار در حوزه‌ی سینما، در دنیای گیم تقریبا از سال ۲۰۰۵ تا به امروز، این شخصیت و بازی‌هایش به قول خارجی‌ها Underdog به حساب می‌آید و از لحاظ آماری، از آن سال هیچکدام از بازی‌ها در وبسایت متاکریتیک، به نمره‌ای بالاتر از ۷۶ دست پیدا نکرده‌اند. با این حال و پس از تماشای کلیپ‌ها و تریلرهای این بازی در رویدادهای E3 دو سال اخیر می‌توان امیدوار بود که مرد عنکبوتی بالاخره به سطحی که در بازی‌سازی استحقاقش را داشت، خواهد رسید و شاید بتواند در دنیای قهرمان‌های مارول، جایگاهی را نزدیک فرنچایز آرکام در دنیای دی‌سی کسب کند. فراموش نشود که ناشر بازی، اکنون خود سونی است و همه می‌دانیم که بازی‌های انحصاری این کنسول دست‌ِکمی از شاهکار ندارند. به خصوص حالا که بازی را خالق سری Resistance یعنی Insomniac Games می‌سازد. اما چیزی که نظر بنده را در آخرین کلیپ بازی به خود جلب کرد، مقدار مسئولیت پذیری و محتاط بودن مرد عنکبوتی بود. به طور مثال پیتر مراقب است که دم هلیکوپتر به کسی برخورد نکند و در کشاکش آن لحظات پراسترس، تمام توان خود را به کار می‌گیرد تا آن را با تار در جایی ثابت نگه‌ دارد.

در ادامه سخنان اینتیحار را می‌خوانید:

دنیای بازی، یک دنیای منحصر به فرد است. براساس هیچ فیلمی نیست. این جهانی تازه است که در کنار مارول ساخته‌ایم. پیتر ما مقداری از لحاظ سنی بزرگ‌تر است، تقریبا ۲۳ ساله. پس مدتی می‌شود که در قامت مرد عنکبوتی ظاهر می‌شود و توانسته حسابی باتجربه شود؛ مانند ورزشکاری که در اوج دوران ورزشی خودش به سر می‌برد. در همان زمان، پیتر پارکر در تلاش است تا سر و سامانی به زندگی خود بدهد. او به تازگی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده، کار می‌کند و در این بین مشکلاتی برایش به وجود می‌آید. این چنین است که بهترین داستان‌های مرد عنکبوتی خلق می‌شوند.

 

پروتاگونیست‌ها و آنتاگونیست‌ها

حتما می‌دانید که Mr. Negative و Kingpin تنها شروران حاضر در بازی نیستند، اما دلیل دارد که چرا اینسومنیاک Mr. Negative را در آخرین کلیپ این بازی هایلایت کرده است. همانطور که NetherRealm در سری بازی‌های Injustice تعدادی از شخصیت‌های کمتر شناخته شده‌ی دنیای DC را به بازیبازان معرفی کرد، اینسومنیاک هم سعی دارد تا بتواند طرفداران قدیمی و مشکل پسند مرد عنکبوتی را با این عمل راضی نگه دارد.

مارول در پنلی به این موضوع اشاره کرد که این بازی‌های ویدیویی، فرصتی‌ست برای به نمایش گذاشتن شخصیت‌های کمتر شناخته شده که در فیلم‌ها یا کتاب‌های مصور خیلی به آن‌ها پرداخته نشده است. ما هم با این مسئله مشکلی نداریم چرا که به اندازه‌ی کافی گرین گابلین و دکتر اختاپوس را دیدیم و می‌شناسیم.

منبع: GameOn


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.