مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

شروع ناامید کننده‌ای دیگر توسط ردموندی‌ها؟

نویسنده   عرفان خورسند  |

کنسول جدید مایکروسافت ستاره‌ی کنفرانس این شرکت در E3 2017 بود. اما مشکل بزرگی در موردش وجود دارد. در ادامه با گیمان همراه باشید.

انتظارات زیادی ار تیم ایکس‌باکس و در رأس آن فیل اسپنسر می‌رفت که در E3 امسال، صحنه را با «قوی‌ترین کنسول تاریخ» به آتش بکشند. اما نتیجه چیز دیگری بود. ایکس‌باکسی‌ها در ارائه کنسولشان به شکلی مناسب ناموفق بودند. مراسم امسال قرار بود روز موعود رونمایی از کنسول قدرتمندی باشد که مدت‌ها از جانب مایکروسافت و استودیو‌ها هایپ شده بود. اما چیز دیگری شاهد بودیم.

مایکروسافت با مانور فراوان روی قدرت مدل X آنرا رونمایی کرد، اما تعداد بازی‌های بزرگ معرفی شده چه از نوع First و چه Third Party برای این کنسول، کافی نبود؛ جمعاً ۴۲ بازی که ۲۲ تای آن‌ها انحصاری بودند. طبق گفته‌های فیل اسپنسر، تیم ایکس‌باکس به جای آنکه به پخش کردن تریلر بازی‌هایی که تا دو الی سه سال آینده بیرون نمی‌آیند بپردازد و مخاطب را به آینده ایکس‌باکس امیدوار کند، تصمیم گرفت تمرکز خود را روی بازی‌هایی بگذارد که طرفداران هنگام خرید کنسول، امکان تجربه آن‌ها را داشته باشند.

ایکس‌یاکس وان X برای فرصت طلایی تعطیلات ۲۰۱۷، بازی‌های AAA بزرگ کم دارد. حربه مایکروسافت برای فروش این کنسول گویا صرفاً فریاد زدن ویژگی‌های فنی آن است. نکته‌ای که به عقیده کارول سِوِرین از تیم تحقیقاتی MiDiA، می تواند بزرگترین ایراد ایکس‌باکس وان X باشد:

من موافقم که این می‌تواند یک مشکل باشد. درست همانند واقعیت مجاری، محتوا حرف اول را می‌زند. کنسول‌ها بر اساس مشخصات فنی‌شان فروش نمی‌روند. فهرست بازی‌هایی که مخاطب می‌تواند از آن‌ها لذت ببرد عامل اصلی فروش کنسول‌هاست. اگر [این فهرست] با انتظارات خریدار مطابقت نداشته باشد، آن محصول شکست خواهد خورد.

فیل اسپنسر تأیید کرده که چندین انحصاری بزرگ برای کنسول جدید رزرو شده‌اند، اما همانطور که بالاتر ذکر شد، دو تا سه سال با آماده شدنشان فاصله داریم. ایکس‌باکس وان X اکنون به شدت به این انحصاری‌های بزرگ نیاز دارد؛ هم به دلایل بازاریابی و جذب مخاطب و هم به علت پشت سر گذاشتن رونمایی فاجعه بار ایکس‌باکس وان.

نظر شما در این‌باره چیست؟ آیا سیاست مایکروسافت در قبال کنسول جدیدش را درست می‌دانید؟


منبع gamepur
برچسبها |


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.