مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

واقعیت مجازی همچنان فاصله‌ی زیادی تا تبدیل شدن به یک تکنولوژی محبوب دارد

نویسنده   سورنا رضایی  |

در سال ۲۰۱۵، رجی فیلس ایمی گفت که نظر مثبتی پیرامون واقعیت مجازی ندارد و اگر این تکنولوژی بخواهد به محبوبیت دست یابد، باید متقاعدکننده‌تر شود. با گیمان همراه باشید.

در حالی که حدوداً دو سال از صحبت‌های او می‌گذرد. رجی فیلس ایمی در مصاحبه‌ی اخیر خود با ورایتی بار دیگر درباره‌ی واقعیت مجازی صحبت کرده است. او در مصاحبه‌ی خود گفته‌ است که مشکل اصلی واقعیت مجازی تجربه‌هایی است که از طریق این تکونولوژی ارائه می‌شود؛ تجربه‌هایی که سرگرم کننده نیستند. ریمی در ادامه‌ اضافه می‌کند که شرکت نینتندو در حال حاضر برنامه‌ای برای واقعیت مجازی ندارد؛ هر چند هیچ چیز قطعی نبوده و احتمال تغییر در برنامه‌های این شرکت وجود دارد.

پیش از این و در سال ۲۰۱۵، ریمی در بخشی‌ از مصاحبه‌ی خود با پالیگان، درباره‌ی واقعیت مجازی گفتگو کرده بود. او در این مصاحبه گفت که اعتقاد آن‌ها بر این است که به‌منظور بهبود وضعیت این تکنولوژی، باید آن‌ را سرگرم کننده‌تر و اجتماعی‌تر کرد. نینتندو در سال ۱۹۹۰ یک دستگاه واقعیت مجازی با نام Virtual Boy منتشر کرد بود. البته این دستگاه نتوانست مطابق انتظارات عمل کند و به محصولی محبوب تبدیل شود. از ‌آن زمان تاکنون نیز نینتندو هیچ‌ وقت تلاشی برای ورود به عرصه‌ی واقعیت مجازی نکرده است.

البته باید اضافه کرد که شرکت نینتندو همراه با کنسول نینتندو ۳DS خود، یک تکنولوژی ویژه‌ ارائه کرد که عملکرد نسبتاً مشابهی با واقعیت مجازی داشت. این تکنولوژی به کاربر خود اجازه می‎‌داد تا بدون عینک تصاویر را به‌صورت سه بعدی مشاهده کند. اگر با نینتندو ۳DS آشنایی ندارید، باید بگوییم این کنسول که در سال ۲۰۱۱ نخست در ژاپن عرضه شد. تاکنون بیش از شصت‌وهفت میلیون واحد فروش داشته و توانسته خود را به یکی از کنسول‌های موفق نینتندو تبدیل کند.

در حالی که بسیاری کنسول‌های خانگی را مورد انتقاد قرار داده و معتقدند که با افزایش محبوبیت تلفن‌های‌ همراه هوشمند، دوران آن‌ها رو به اتمام است، ریمی در بخش دیگری از مصاحبه‌ی خود گفته است که این نوع کنسول‌ها همچنان قابل اعتماد هستند. برای اثبات ادعای خود نیز به موفقیت‌ بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild در زمینه‌ی فروش اشاره کرد.

نینتندو سوئیچ، جدیدترین کنسول نینتندو، در ماه مارس عرضه شد. این کنسول از آن زمان تاکنون بیش از ۴٫۷ میلیون واحد در سراسر جهان فروش داشته است.


منبع Gamespot


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.