مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

احتمال پشتیبانی آیفون X از USB تایپ C هم به گوش می‌رسد

نویسنده   ندا سلیمیان  |

این هفته خبرهای مربوط به آیفون X شرکت اپل بسیار داغ شده و همه منتظرند تا این گوشی رسماً معرفی شود.

اپل قرار است طی رویداد ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) از آیفون های ۸ و ۸ پلاس و هم‌چنین آیفون X رونمایی کند و این مدت شایعات بسیاری در خصوص محصولات جدید این شرکت در فضای مجازی منتشر شده است. در واقع علت اصلی این موضوع درز بسیاری از ویژگی‌های سیستم عامل iOS 11 است که آیفون X از آن برخوردار خواهد بود.

اما تازه‌ترین اطلاعات و شایعات منتشر شده به عملکرد و سخت‌افزار آیفون X اشاره دارد. یک کاربر توییتر به نام Longhorn اعلام کرده که پردازنده موجود در آیفون X و احتمالاً گوشی های آیفون ۸ و ۸ پلاس، ۶ هسته‌ای خواهد بود. البته این کاربر به این نکته اشاره نکرده که کدامیک از هسته‌ها قدرتمند و کدام با مصرف انرژی کمتر و قدرت پردازشی پایین‌ترخواهند بود. اما او احتمال داده که تنها دو هسته از کل هسته‌های موجود در چیپ موردنظر اپل از نوع قدرتمند باشند. با این حال اینطور به نظر می‌رسد که تمامی هسته‌ها بتوانند به صورت همزمان با هم کار کنند. قطعاً این موضوع ارتقای بسیار در پردازنده آیفون‌های جدید اپل نسبت به چیپ A10 Fusion در آیفون ۷ را نشان می‌دهد.

نکته جالب توجه اینجاست که اپل هیچگاه گوشی‌هایش را به گونه‌ای نساخته که دو هسته در چیپ آن‌ها بتوانند به صورت همزمان با هم کار کنند. در بیشتر شرایط این حالت برای بهبود عملکرد آیفون ضروری نبوده، اما در زمینه فعالیت‌های مالتی تسکینگ تا حدودی کاربر را با مشکل رو‌به‌رو می‌کرده است.

اما به جز پردازنده، اطلاعاتی هم درباره احتمال استفاده از USB-C در آیفون X منتشر شده که می‌تواند برای علاقه‌مندان خوشایند باشد. هرچند تمامی این شایعات غیر رسمی هستند و برای تایید آن‌ها باید منتظر برگزاری کنفرانس اپل در روز سه‌شنبه باشیم.


منبع engadget
برچسبها ||


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.