مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

خداحافظی سخت با بتمن دوست‌داشتنی در سری بازی‌های آرکهام!

نویسنده   دانیال شیخی  |

کمپانی برادران وارنر، موفق شد میلیاردها دلار سود از سری بازی‌های آرکهام کسب کند، ولی با این حال دیگر خبری از توسعه‌ی نسخه‌ی جدید از این فرنچایز نخواهد بود. با گیمان همراه باشید.

وب‌سایت «پی‌سی‌گیمر»، اخیرا فهرستی را در خصوص رده‌بندی نسخه‌های آرکهام از بدترین به بهترین منتشر کرد. در این لیست، نسخه‌های Origins ؛ Knight ؛Asylum و City به ترتیب به‌عنوان بدترین تا بهترین نسخه‌های این فرنچایز اعلام شدند. مطابق نظر «کوین کانروی» (Kevin Conroy)، صداپیشه‌ی محبوب و معروف انیمیشن‌ها و بازی‌های ویدیویی بتمن، این لیست تا ابد تغییر نخواهد کرد، زیرا ناشر این بازی‌ها دیگر قصد ندارد نسخه‌ی جدیدی را از سری آرکهام عرضه کند.

داستان آخرین نسخه‌ی سری یعنی Batman: Arkham Knight، به نوعی جمع‌بندی تمام پرونده‌های باز از نسخه‌های قبلی بود و جایی را برای ادامه‌ی سناریوی آن‌ها باقی نگذاشت. نسخه‌ی Origins هم که به‌جای راک‌استدی (سازنده‌ی اصلی سری) توسط استودیوهای بازیسازی WB Games توسعه یافت، یک سرمایه‌گذاری جانبی برای این مجموعه فراهم کرد؛ اما فرنچایز اصلی موفق نشد به‌خوبی از این فرصت استفاده کند. این ایده که بازی‌های جدیدتری می‌توانند خط داستانی این سری را متحول کنند، غیر ممکن نیست؛ اما کانروی کاملا مطمئن است که کمپانی برادران وارنر، این فرانچایز را کنار گذاشته است.

هفته‌‌ی پیش در رویداد Wizard World Comic Con که در شهر نشویل برگزار شد، یکی از حضار پرسید که آیا برادران وارنر قصد دارند نسخه‌ی جدیدی را توسعه دهند و یا با عرضه‌ی بسته‌‌های الحاقی، نسخه‌های موجود را گسترش دهند. کانروی در پاسخ ابراز داشت:

واقعا نمی‌توانم باور کنم که دیگر سازندگان قصد ندارند نسخه‌ی جدیدی از سری آرکهام عرضه کنند، ولی متاسفانه ماجرا اینطور هست؛ خیلی جالبه؛ میلیاردها دلار ناشر بازی از سری بازی‌های آرکهام سود کسب کرده، ولی هیچ برنامه‌ای برای ساخت نسخه‌ی بعدی ندارد؛ متاسفم.

با توجه به پاسخ‌های منفی شرکت ناشر و صداپیشه‌ی شخصیت بتمن در بازی، کوین کانروی، به‌طور قطع به نظر می‌رسد که برای مدت زمانی طولانی، خبری از ادامه‌ی این فرانچایز نخواهد بود؛ مگر اینکه سازندگان قصد باز کردن پرونده‌ی کاملا جدیدی در داستان سری آرکهام داشته باشند. باید منتظر اخبار تازه‌تری از سوی برادران وارنر باشیم.


منبع PCGamer


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.