مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

فرانچایز «جنگ ستارگان» به جولانگاه چهره‌های مشهور تبدیل می‌شود!

نویسنده   حمید رضا جلابی  |

اخیراً ریان جانسون اعلام کرده است که جوزف گوردون لویت در قسمت جدید «جنگ ستارگان» صداپیشگی یک موجود فضایی را برعهده خواهد داشت. با گیمان همراه باشید.

نقش‌آفرینی در فیلم‌های «جنگ ستارگان» (Star Wars) برای تمامی بازیگران افتخار بزرگی به حساب می‌آید، اما تعداد کمی از آنها شانس حضور در این فرانچایز حماسی پرطرفدار را پیدا می‌کنند. جوزف گوردون لویت جزء معدود افرادی است که فرصت حضور افتخاری در یکی از قسمت‌های این فرانچایز را بدست آورده است. ریان جانسون کارگردان فیلم «جنگ ستارگان: آخرین جدای» (Star Wars: The Last Jedi)، اخیراً با حضور در تور مطبوعاتی کشور ژاپن پیرامون این موضوع توضیحاتی را ارائه کرده است:

جوزف گوردون لویت یکی از دوستان صمیمی من است. او قبلاً در فیلم «لوپر» (Looper) که بنده مسئولیت کارگردانی آن را برعهده داشته ام، بعنوان بازیگر نقش اصلی حضور داشته است. اکنون این فرصت برای جوزف فراهم شده است که در فیلم «جنگ ستارگان: آخرین جدای» صداپیشگی یک موجود فضایی را برعهده داشته باشد. نقش‌آفرینی او در این فیلم بسیار کوتاه و در عین حال، جالب توجه خواهد بود. به هر حال، اگر به گفتگوی میان شخصیت‌های این فیلم دقت کنید، شاید بتوانید صدای جوزف را در میان آنها تشخیص دهید.

جالب است بدانید که گوردون لویت در یکی از اولین هنرنمایی‌های خود در عرصه بازیگری نقش یک موجود فرازمینی را در سریال کمدی «سومین سیاره نزدیک به خورشید» (۳rd Rock From the Sun) بازی کرده است. حضور افتخاری او در فیلم «جنگ ستارگان: آخرین جدای» یادآور دوران طلایی بازیگری او طی دهه ۹۰ میلادی خواهد بود.

گوردون لویت اولین بازیگری است که حضور افتخاری‌اش در جدیدترین قسمت از فرانچایز «جنگ ستارگان» تایید شده است، اما او تنها کسی نیست که چنین خبری در موردش منتشر می‌شود. در ماه فوریه، وب سایت Making Star Wars اعلام کرد که تام هاردی نقش یکی از سربازان سفیدپوش امپراتوری کهکشان را بازی می‌کند که پس از شناسایی فین، گمان می‌کند که او هنوز هم عضو گروه فِرست اوردر است. در ماه آوریل، جان بویگا مدعی شد که شاهزاده هری، شاهزاده ویلیام و گری بارلو (ستاره بریتانیایی موسیقی پاپ) نیز نقش سربازان گارد امپراتوری کهکشان را بازی خواهند کرد. به هر حال، با توجه به شوخ‌طبعی او، هیچ کس نمی‌تواند این اظهاراتش را جدی تلقی کند.

وقوع چنین رویدادهایی در گذشته چندان رایج نبوده است، اما در سری جدید فیلم‌های «جنگ ستارگان»، حضور افتخاری هنرپیشه‌های سرشناس به امری متداول تبدیل شده است. در فیلم «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» (Star Wars: The Force Awakens) نیز هنرپیشه‌هایی همچون دنیل کریگ، سایمون پگ و توماس برودی سنگستر نقش‌هایی کوتاه را بازی کرده‌اند. به هر حال، از نظر بسیاری از تماشاگران، شناسایی بازیگران معروفی که به صورت افتخاری در چنین فیلم‌هایی حضور می‌یابند کار بسیار لذت بخشی است. فیلم «جنگ ستارگان: آخرین جدای» در تاریخ ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) امسال در سینماهای کشور امریکا اکران خواهد شد.


منبع Gamesradar


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.