مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

هدستی مبتنی بر پلتفرم دی‌دریم گوگل!

نویسنده   یاشار فتحعلی زاده  |

به نظر می‌رسد کمپانی اچ‌تی‌سی برندی به نام وایو فوکوس را ثبت کرده که احتمالا متعلق به یک هدست واقعیت مجازی مستقل است. با گیمان همراه شوید.

اچ‌تی‌سی یکی از کمپانی‌هایی است که توانسته هدست واقعیت مجازی با مشخصات سخت‌افزاری توانمند به نام اچ‌تی‌سی وایو را روانه بازار کند. محصول این کمپانی توانست فروش خوبی داشته و رقابت نزدیکی با آکیولس، هدست واقعیت مجازی فیسبوک، داشته باشد.

یکی از ایراداتی که به این هدست گرفته می‌شود نیاز آن برای اتصال به یک کامپیوتر است تا بتواند محتوای مورد نیاز را پردازش کرده و در اختیار کاربر قرار دهد؛ اما به نظر می‌رسد که اچ‌تی‌سی محصولی را در نظر دارد که دیگر نیازمند به هرگونه کامپیوتر یا دستگاه خارجی نیست.

با وجود اینکه هنوز کمپانی اچ‌تی‌سی اطلاعاتی در مورد هدست واقعیت مجازی جدید خود منتشر نکرده است، گزارشی در فضای مجازی منتشر شده که نام احتمالی این محصول را فاش می‌کند. طبق گزارش‌ها، نام هدست جدید اچ‌تی‌سی، وایو فوکوس خواهد بود.

اچ‌تی‌سی نام وایو فوکوس را در EUIPO که متعلق به کشورهای اروپایی است و همچنین USPATO که برای ثبت پتنت و اسامی در ایالات متحده است، به ثبت رسانده تا کمپانی دیگری از این نام استفاده نکند.

همین امر نیز باعث می‌شود که شایعاتی گسترش یابد مبنی بر اینکه نام هدست واقعیت مجازی بعدی کمپانی تایوانی، وایو فوکوس خواهد بود. این هدست جدید مبتنی بر پلتفرم واقعیت مجازی دی‌دریم گوگل خواهد بود و از تراشه ساخت کوالکام استفاده خواهد کرد.

گوگل می‌خواهد در ۱۲ مهر کنفرانس خبری را برگزار کند که احتمال می‌رود در این کنفرانس خبری شاهد رونمایی از محصولات جدید ابرکمپانی نرم‌افزاری باشیم. طبیعتا در چنین رویداد مهمی، پلتفرم دی‌دریم درخشش فراوانی خواهد داشت و محصولات مبتنی بر این پلتفرم در معرض دید رسانه‌ها قرار خواهند گرفت. یکی از این محصولات، به احتمال زیاد هدست واقعیت مجازی مستقل اچ‌تی‌سی وایو فوکوس است که انتظار می‌رود تا قبل از پایان سال ۲۰۱۷ روانه بازار شود.

هنوز اطلاعاتی در مورد قیمت و همچنین جزئیات مشخصات سخت‌افزاری هدست واقعیت مجازی وایو فوکوس در اختیار نداریم. انتظار می‌رود که در رویداد گوگل از نسل جدید گوشی هوشمند پیکسل نیز رونمایی شود.


منبع uploadvr
برچسبها ||


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.