مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

معرفی بازی موبایل Sky Dancer

خلاقیتی ماندگار در بازی‌های سبک دونده

نویسنده   علیرضا پورمقدم  |

بازی موبایل Sky Dancer مطمئنا یکی از بازی‌هایی است که طرفداران سبک عناوین Temple Run را به خود جذب می‌کند. در ادامه با گیمان همراه باشید.

استودیوهای بسیاری بر روی بازی‌های سبک دونده کار کرده‌اند و همگی سعی داشتند تا ویژگی‌های جدیدی را به چارچوب اصلی این بازی اضافه کنند. در این میان، بازی Sky Dancer نیز با ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد خود توانسته نظر برخی از کاربران گوشی‌های هوشمند را به خود جلب نماید.

 

با عرضه‌ی بازی Temple Run در سال ۲۰۱۱، بازی‌های سبک ارکید و دونده (Runner) از محبوبیت خاصی در میان کاربران گوشی‌های اندرویدی وiOS برخوردار شدند. از میان عناوین بزرگ و پرطرفدار در این سبک می‌توان به بازی‌های Subway Surfer و نسخه‌های مختلف Temple Run اشاره کرد.

استودیوهای مختلفی بر روی این سبک کار کرده‌اند و هر یک سعی کردند تا گزینه‌ی جدیدی را وارد گیم پلی یا محیط بازی کنند تا محصول خود را متمایزتر کنند. به عنوان مثال، استودیوهای Hugo Games و QB9 Entertainment به سراغ قهرمان‌های امروزی دنیای فوتبال یعنی رونالدو و مسی رفتند و آنها را به عنوان کاراکتر اصلی بازی خود قرار دادند. اما در نهایت، محصول نهایی تمامی این استودیوها تفاوت چندانی با یکدیگر نداشتند و بسیاری از کاربران، هنگام تجربه‌ی بازی‌های Subway Surfer ؛ Cristiano Ronaldo: Kick’n’Run  و Messi Runner تفاوت قابل‌ملاحظه‌ای را حس نمی کردند. یکی از نکات حائز اهمیت این بود که تمامی این بازی‌ها، از مکانیک یکسانی در گیم‌پلی و طراحی محیط بهره می‌بردند. شما با کشیدن انگشت خود بر روی صفحه نمایش به سمت چپ، راست، بالا و پایین موجب می‌شدید تا کاراکتر بازی به طرفین حرکت کند یا بپرد.

اما Pine Entertainment با عرضه‌ی محصول جدید خود با نام Sky Dancer بسیاری از چارچوب‌های مرسوم این سبک را تغییر داد و توانست تغییرات محسوس و قابل تحسینی را در سبک دونده ایجاد کند. استودیو پاین در روز ۲۹ دی‌ماه ۱۳۹۵ این بازی را بر روی مارکت‌های گوگل‌پلی و اپ‌استور قرار داد.

بازی Sky Dancer در محیط‌های بسیار زیبایی طراحی شده که در آن، کاراکتر شما در مسیرهایی که در آسمان قرار دارد می‌دود و علاوه بر رد کردن موانع مختلف و جمع آوری سکه، از ارتفاعات مختلفی به پایین می پرد.

Sky Dancer دارای گیم‌پلی پیچیده‌ای نیست و شما به‌راحتی می‌توانید ظرف چندین ثانیه با سه حرکت اصلی که در بازی وجود دارد، آشنا شوید. در ابتدای بازی نیز کنترل کاراکتر، به صورت کامل به شما آموزش داده می شود.

بدین ترتیب، با نگه‌داشتن انگشت خود در سمت چپ یا راست تصویر، شما می‌توانید کاراکترتان را به سمت چپ و راست حرکت دهید. اما نکته‌ی جالب در مورد حرکت کاراکتر شما این است که بر خلاف بازی‌های مرسوم این سبک، هر چقدر که انگشت خود را بر روی صفحه‌ی گوشی خود نگه دارید، به همان میزان کاراکتر شما به همان سمت حرکت می‌کند. در صورتی که در بازی‌های قبلی، با ضربه زدن به طرفین صفحه، کاراکتر بازی به میزان مشخصی، به طرف موردنظر می‌رفت و در حقیقت بازی در سه مسیر اصلی چپ، وسط و راست دنبال می‌شد. همچنین، با نگه‌داشتن همزمان دو انگشت خود در دو طرف صفحه‌ی گوشی، می‌توانید پرش کنید.

در صفحه ابتدایی بازی، چندین گزینه دیده می شود. در وسط صفحه، جوایز مرتبط با روزهای مختلف حک شده که با اتمام چالش موردنظر، به جایزه آن روز دست می یابید. در پایین نیز گزینه هایی به نام کاراکترها، چالش ها و فروشگاه مشاهده می شود که در تصاویر زیر به توضیح در مورد آنها خواهیم پرداخت. با لمس گزینه Menu نیز صفحه ای باز می شود که در آن لینک های دسترسی به صفحات توییتر و فیسبوک سازندگان در اختیار شما قرار می گیرید و می‌توانید صدای بازی را نیز تنظیم کنید.

با لمس گزینه‌ی Characters صفحه‌ای به شکل زیر برای شما باز می‌شود که در آن، کاراکترهای مختلف بازی برای شما نمایش داده می‌شود تا شخصیت موردنظرتان را برای ادامه‌ی بازی انتخاب کنید.

با لمس گزینه‌ی Challenges، چالش‌هایی نمایش داده می‌شوند که شما باید آنها را با موفقیت پشت سر بگذارید.

در بخش Shop یا همان فروشگاه بازی، شما می‌توانید موارد موردنیاز خود را خریداری کنید. لازم به ذکر است که در این قسمت، برخی آیتم‌ها را می‌توانید با همان سکه‌های بازی بخرید؛ اما برخی آیتم‌های دیگر فقط از طریق خرید درون برنامه‌ای با پول واقعی، خریداری می‌شوند.

با لمس گزینه‌ی Menu نیز صفحه زیر برای شما باز می‌شود که با لمس حروف t و f به ترتیب به صفحات اجتماعی سازندگان بازی در توییتر و فیسبوک هدایت می‌شوید. همچنین در این صفحه می‌تواند موسیقی و صدای بازی را نیز تنظیم کنید.

بازی Sky Dancer با افزودن خلاقیت در طراحی محیط و گیم‌پلی بازی‌های سبک دونده در کنار موسیقی متن بی‌نظیر بازی، توانسته اثری جذاب و ماندگار را خلق کند و میانگین نمره‌ی ۴/۴ از ۵ را از سوی کاربران اندرویدی و نمره‌ی ۴/۷ از ۵ را از سوی کاربران iOS دریافت نماید.

 


دانلود بازی Sky Dancer برای Android


منبع


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.