مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

تحلیل‌گران، منتظر رکوردشکنی نینتندو سوئیچ تا سال 2022 هستند.

نویسنده   محمد جهانی  |

آن‌طور که ادعا می‌شود، کنسول هیبریدی نینتندو سوئیچ بیشتر از پیش‌بینی‌های اولیه فروش خواهد کرد و یشتر از ۱۳۰ میلیون واحد از آن به فروش می‌رسد.

کنسول هیبریدی نینتندو سوئیچ، محصول بسیار موفقی است و توانسته به فروش بالایی دست پیدا کند. در حال‌حاضر، هیچ نشانه‌ای مبنی بر کاهش فروش کنسول نینتندو سوئیچ وجود ندارد؛ حتی این کنسول موفق شده است از زمان عرضه، از نظر میزان فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ سونی را در ایالات متحده و ژاپن پشت سر بگذارد.

طراحی منحصر به فرد این محصول به دلیل امکان استفاده از نینتندو سوئیچ به عنوان یک کنسول قابل‌حمل و یک کنسول خانگی، باعث شده است تا خریداران علاقه‌ زیادی به این کنسول بازی هیبریدی داشته باشند؛ کاربران می‌توانند بازی‌های مورد علاقه خود را همواره انجام دهند و فرقی ندارد که در سفر باشند یا در خانه، از کنسول نینتندو سوئیچ استفاده نمایند.  اما آیا کنسول نیننتندو سوئیچ می‌تواند فروش بالایی داشته باشد؟

براساس یک گزارش جدید توسط Keiichi Yoneshima، تحلیل‌گر Credit Suisse، کنسول نینتندو سوئیچ به موفق زیادی در طی پنج سال آینده دست پیدا خواهد کرد و آمار فروش این کنسول به ۱۳۰ میلیون واحد می‎رسد. در رابطه با کنسول هییریدی نینتندو سوئیچ، ادعا شده است که نینتندو سوئیچ بیشتر به عنوان یک کنسو قابل‌حمل برشمرده می‎شود. در همین رابطه، Keiichi Yoneshima اعلام کرده است:

نینتندو سوئیچ، یک پلت‌فرم بازی منحصر به فرد برای استفاده به عنوان یک کنسول خانگی و یک کنسول قابل‌حمل است. در ابتدا، چندان مطمئن نبودیم آمار فروش کنسول نینتندو سوئیچ بیشتر به یک کنسول هیبریدی شباهت خواهد داشت یا باید آمار فروش یک کنسول خانگی را برای آن متصور باشیم. اگرچه کنسول نینتندو سوئیچ بیشتر به عنوان یک کنسول شناخته می‎شود، انتظار داریم آمار فروش آن به کنسول‌های دستی شباهت داشته باشد.

براساس برآورد Famistu، بیشتر کاربران از نینتندو سوئیچ  به عنوان یک کنسول قابل‌حمل استفاده می‌کنند. ما پیش‌تر گمان می‎کردیم کنسول نینتندو سوئیچ به اوج فروش خود، سه سال پس از زمان عرضه (سال ۲۰۱۹) دست پیدا کند؛ به این جهت که نینتندو سوئیچ را به عنوان یک کنسول خانگی درنظر گرفته بودیم.

اکنون که سوئیچ بیشتر مانند یک کنسول قابل‌حمل فروش می‎کند، ما پیش‌بینی فروش خود را به‌روز کردیم و همین موضوع باعث شده است تا چرخ فروش بیشتری برای نینتندو سوئیچ متصور باشیم. اکنون انتظار داریم که نینتندو سوئیچ به اوج فروش خود، نزدیک به پنج سال پس از عرضه و در بین سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ دست پیدا کند. همچنین پیش‌بینی فروش خود را در زمان اوج فروش این کنسول، از ۲۵ میلیون واحد به ۳۱ میلیون واحد افزایش داده‌ایم.

با اینکه کنسول هیبریدی نینتندو سوئیچ عملکرد خوبی داشته است اما باید منطقی باشیم؛ کنسول جدید نینتندو، بعید است که به فروش ۱۳۰ میلیون واحدی دست پیدا کند. حتی کنسول پلی‌استیشن ۴ که مدت‌هاست پیشتاز بوده؛ بعید است به این میزان فروش دست پیدا نماید.

البته این موضوع به معنای فروش پایین کنسول نینتندو سوئیچ نخواهد بود و تنها گمان می‌کنیم پیش‌بینی فروش ۱۳۰ میلیون واحدی برای کنسول هیبریدی نینتندو سوئیچ، کمی بیش از حد خوش‌بینانه بوده است. با توجه به این موضوع، اکنون باید انتظار داشته باشید تا کنسول جدید نینتندو سوئیچ، فروش معقول‌تری داشته باشد و آمار و ارقام فروش ۷۰ میلیونی که پیش‌تر برای این کنسول اعلام شده بود، منطقی‌تر به‎نظر می‌رسد.


منبع gamingbolt
برچسبها


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.