مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

اچ‌تی‌سی، همچنان روی تجارت «موبایل» و هدست‌های Vive کار می‌کند.

نویسنده   محمد جهانی  |

پس از هفته‌ها گمانه‎زنی، شرکت اچ‌تی‌سی  به صورت رسمی اعلام کرد که بخشی از تیم «تحقیق و توسعه» خود را به گوگل واگذار کرده است.

براساس این توافق، تیم توسعه‌دهنده گوشی‌های موبایل اچ‌تی‌سی که سری «پیکسل» گوگل را نیز تولید کرده بودند؛ اکنون در شرکت گوگل مشغول به کار خواهند شد. گوگل توانسته است تا با پرداخت ۱٫۱ میلیارد دلار به صورت نقد به اچ‌تی‌سی، این سازنده تایوانی را نسبت به واگذاری بخش «تحقیق و توسعه» خود مجاب نماید.

پیتر شن، مدیر ارشد مالی اچ‌تی‌سی اعلام کرده است که براساس توافق اخیر این شرکت تایوانی با گوگل، نیمی از ۴۰۰۰ کارمندان تیم تحقیق و توسعه اچ‌تی‌سی به شرکت گوگل واهند پیوست. با وجود این توافق، شرکت اچ‌تی‌سی تأکید کرده است که توافق اخیر اچ‌تی‌سی با گوگل، به معنای توقف عرضه گوشی‌های هوشمند جدید اچ‌تی‌سی یا پشتیبانی از محصولات قدیمی‌تر نخواهد بود.

به همین جهت، اچ‌تی‌سی همچنان گوشی‌های جدیدی را عرضه خواهد کرد؛ ضمن اینکه اعلام شده است این شرکت، پرچمدار جدیدی را توسعه می‌دهد که در سال آینده معرفی خواهد شد. با توافق اچ‌تی‌سی و گوگل، مجوز غیر انحصاری برای بخش عمده‌ای از فناوری‌هایی که در اختیار اچ‌تی‌‌سی است؛ به‌دست آمده که به این شرکت اجازه می‌دهد تا از آن در محصولات جدیدش استفاده نماید. انتظار می‎رود توافق گوگل با اچ‌تی‌سی تا اوایل سال ۲۰۱۸ در نهایت، رسمی شود.

شر وانگ، بنیان‌گذار اچ‌تی‌سی و رئیس این شرکت در رابطه با توافق اخیر گوگل و اچ‌تی‌سی برای بخش «موبایل» این شرکت اعلام کرده است: «این توافق‌، گام بعدی در همکاری طولانی‌مدت ما (اچ‌تی‌سی و گوگل) است». شرکت اچ‌تی‌سی اعلام کرده است که گوگل با در اختیار گرفتن بخشی از تیم توسعه و تحقیق اچ‌تی‌سی، می‌تواند بخش «سخت‌افزار» خود را تقویت نماید؛ در حالی‌که این توافق از ادامه یافتن نوآوری در تجارت گوشی‌های هوشمند اچ‌تی‌سی و هدست‎های واقعیت مجازی Vive اطمینان می‌دهد.

خبر توافق اچ‌تی‌سی با گوگل در حالی اعلام شده است که دیروز، مشخص شد شرکت اچ‌تی‌سی عرضه سهام خود را به منظور اعلام خبری بزرگ و مهم متوقف خواهد کرد. البته، اچ‌تی‌سی مدعی شده بود که نسبت به شایعات و گمانه‎زنی‌ها نظر نمی‌دهد.

گزارش‌های غیرقابل اثباتی که در توئیتر منتشر شده بود، از پیوستن بخش تولید گوشی‌های هوشمند اچ‌تی‌سی به غول نرم‌افزاری یعنی گوگل خبر داده‌اند؛ هرچند، باید اعلام کرد که تنها نیمی از تیم تحقیق و توسعه اچ‌تی‌سی به شرکت گوگل خواهند پیوست.

این تیم در گوگل، زیر نظر اریک اوسترلو، معاون ارشد بخش سخت‌افزار گوگل مشغول به کار خواهند شد. البته، به‌نظر می‌رسد که هنوز مکان فعالیت این تیم مشخص نشده است. باقی تیم تحقیق و توسعه اچ‌تی‌سی، همچنان به طراحی و توسعه گوشی‌های جدید و هدست‌های واقعیت مجازی با این برند ادامه خواهند داد.

باید منتظر ماند و دید که این توافق در نهایت، چه سودی برای شرکت اچ‌تی‌سی و گوگل خواهد داشت. شرکت گوگل، مدتی پیش نیز بخش «موبایل» موتورولا را خریداری نمود اما به دلیل زیان‌دهی، این بخش را با قیمتی کم‎تر از مبلغ پرداختی خود به لنوو واگذار کرد؛ البته واحد «موبایل» موتورولا فعلاً همچنان در اختیار شرکت لنوو است.

خریداری بخشی از تیم تحقیق و توسعه اچ‌تی‌سی توسط گوگل، نشان از این موضوع دارد که شرکت گوگل به صورت جدی تصمیم دارد حضورش را در بازار گوشی‌های هوشمند ادامه دهد و ممکن است غافل‌گیری‌های بزرگی توسط گوگل در راه باشید. فعلاً این سازنده درنظر دارد تا در تاریخ ۴ اکتبر (۱۲ مهر)، گوشی‌های پرچم‌دار پیکسل ۲ و پیکسل ۲ XL را به صورت رسمی معرفی نماید؛ پیکسل ۲ توسط اچ‌تی‌سی تولید خواهد شد و ال‌جی نیز، پیکسل ۲ XL را برای عرضه بازار آماده می‌کند.


منبع engadget
برچسبها ||


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.