مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

فیلم جدید ارزش تحمل این سختی‌ها را داشته است!

نویسنده   عرفان استادی  |

اولین تریلر منتشر شده از فیلم Tomb Raider به طرفداران نشان می‌دهد که فیلم چگونه از بازی‌های ویدیویی اخیر الهام گرفته است.

آلیسیا ویکاندر (Alicia Vikander) بازیگر مطرح هالیوود و برنده جایزه اسکار قرار است در فیلم جدید Tomb Raider به عنوان شخصیت اصلی و افسانه‌ای آن یعنی لارا کرافت حضور پیدا کند. در اولین تریلر منتشر شده از این اثر سینمایی جدید دیدیم که چه شباهت‌هایی میان بازی‌های اخیر این فرنچایز و فیلم ساخته شده وجود دارد. حال آلیسیا ویکاندر در جدیدترین مصاحبه خود در مورد سختی‌های فیلم‌برداری یکی از این صحنه‌ها – که در بازی سال ۲۰۱۳ هم شاهد آن بودیم – صحبت می‌کند.

این فیلم قرار است روایت خود را از غرق شدن کشتی Endurance داشته باشد که نتیجه آن زندانی شدن لارا کرافت در جزیره‌ای خطرناک و مهلک بود. ویکاندر در مصاحبه خود اظهار داشت که فیلم‌برداری این سکانس از نظر فیزیکی چالش بسیار بیشتری داشت:

من و بدل‌کاران دختری که به عنوان لارا در صحنه حضور داشتند آماده‌سازی زیادی برای فیلم‌برداری این سکانس داشتیم و باید بگویم که خیلی هم زخمی شدیم! کار سختی بود اما ارزشش را داشت. مشکل‌ترین موضوع در تولید فیلم این بود که بعد از ساعت‌ها و ساعت‌ها فیلم‌برداری در آب سرد سرماخوردگی می‌گیرید.

ویکاندر در ادامه توضیح داد که این صحنه هم در محیط دریا فیلم‌برداری شد و هم در یک محفظه آب بزرگ و سرد:

ما نمی‌توانستیم به این آب حرارت دهیم زیرا نمی‌شود بخار زیادی در نما داشت. از طرفی این آب به قدری سرد بود که بعد از ۱۰ دقیقه تحمل کردنش دشوار می‌شد. حال در نظر بگیرید که ۷ الی ۸ ساعت دیگر را هم باید در آن سپری کرد. خیلی خوشحالم که می‌دانم همه این‌ها ارزشش را داشت.

کمیلا لادینگتون، بازیگر انگلیسی که به عنوان لارا کرافت جدید در بازی‌ها حضور دارد

ویکاندر در ادامه گفت که آن‌ها سر صحنه به بازی ریبوت سال ۲۰۱۳ دسترسی داشتند تا فیلم به منبع خود وفادار بماند. آن‌ها از تصویرسازی‌های این بازی در ساخت دنیای فیلم بهره برده‌اند. این مسئله را می‌توان در تریلر و تصاویر منتشر شده مشاهده کرد. مثلا لباس لارا در فیلم دقیقا مانند لباسی است که برای کمیلا لادینگتون (Camilla Luddington) در بازی‌ها طراحی شد. از طرفی ویکاندر از ابزار و سلاح‌هایی استفاده می‌کند که بازیکنان و طرفداران این مجموعه در بازی‌ها دیدند.

نظر شما در مورد فیلم جدید Tomb Raider چیست؟ آیا لارا کرافت بالاخره می‌تواند طلسم فیلم‌های ضعیف براساس بازی‌های ویدیویی را بشکند و توجه سران سینما را به دنیای بازی‌ها جلب کند؟


منبع IGN


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.