مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

آیا دیمون لیندلوف باز هم یک شاهکار را راهی تلویزیون می‌کند یا خیر؟

نویسنده   محمدرضا صحرایی  |

طبق اعلام دیمون لیندلوف، HBO رسما به او درخواست ساخت قسمت نخست (Pilot) سریال Watchmen را داده است.

بعد از گزارشات و شایعات متعدد در اوایل امسال پیرامون ساخت سریالی براساس کمیک‌ مشهور واچمن (Watchmen) که توسط آلن مور و دیوید گیبونز خلق شده است، مطرح بود. در نهایت به نظر می‌رسد که شبکه بزرگ اچ‌بی‌او (HBO) دستور ساخت قسمت نخست (Pilot) این سریال را به دیمون لیندلوف (Damon Lindelof) داده است.

HBO تهیه کنندگی قسمت نخست را همراه با دیمون لیندلوف که در کارنامه خود ساخت سریال‌هایی همچون Lost و The Leftovers را دارد انجام می‌دهد و در کنار آن دستور نوشتن چند نمایش نامه دیگر برای سریال را داده است. البته قابل ذکر بوده که HBO فعلا دستور ساخت یک فصل از سریال Watchmen را نداده و قصد دارد تا عملکرد قسمت نخست آن را بسنجد.

اوایل امسال بود که در طی صحبتی مدیر شبکه HBO، کیسی بلویز، اعلام کرد دیمون لیندلوف قرار است که وظیفه ساخت سریال Watchmen بر عهده گیرد و از همه مهمتر این اثر یک اقتباس ساده و مستقیم از کمیک نیست.

من دوست ندارم که چندان در خصوص این پروژه صحبت کنم اما می‌توانم این اطمینان را به همگان دهم که لیندلوف با دید متفاوت به این پروژه نگاه می‌کند. او قرار است که المان‌ها و شکل کلی کمیک‌ها را به شکلی متفاوت وارد سریال کند به گونه‌ای که ما شاهد موارد جدیدی باشیم نه یک اقتباس مستقیم و بدون خلاقیت.

پس از این که آخرین ساخته دیمون لیندلوف یعنی The Leftovers تحسین یک صدای منتقدین را به همراه داشت. باید دید که سریال Watchmen نیز به یکی از آثار بسیار باکیفیت شبکه HBO تبدیل خواهد شد یا خیر.


منبع IGN


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.