مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

آیا اینتل به حمایت از کمپانی‌های دیگر بسنده می‌کند؟

نویسنده   یاشار فتحعلی زاده  |

یکی از مسئولان کمپانی اینتل در مصاحبه‌ای گفته است که این کمپانی پروژه ساخت هدست واقعیت مجازی را لغو کرده است. با گیمان همراه شوید.

یکی از تکنولوژی‌هایی که مورد توجه کاربران و علاقه‌مندان قرار گرفته است هدست‌های واقعیت مجازی است که محصولات مرتبط با این تکنولوژی نیز طی دو سال اخیر با فروش مناسبی همراه بوده‌اند.

کمپانی‌هایی مانند سونی، اچ‌تی‌سی و فیسبوک نیز با عرضه محصولاتی مانند پلی‌استیشن وی‌آر، اچ‌تی‌سی وایو و آکیولس از جمله سرآمدهای بازار هدست‌های واقعیت مجازی به شمار می‌روند. رشد این بازار باعث شده است تا کمپانی‌های دیگر نیز علاقه‌مند به داشتن سهم در بازار هدست‌های واقعیت مجازی داشته باشند.

اینتل نیز یکی از این کمپانی‌ها است. شایعاتی در گذشته منتشر شد مبنی بر اینکه اینتل می‌خواهد هدست واقعیت مجازی بسازد که نیاز به رایانه شخصی نداشته و به‌صورت مستقل می‌شود از آن استفاده کرد. حال، به نظر می‌رسد که چنین محصولی در مراحل آزمایشی باقی می‌ماند و به این زودی‌ها شاهد عرضه آن توسط اینتل نخواهیم بود.

هدست واقعیت مجازی اینتل که با نام Project Alloy شناخته می‌شد هرگز ساخته نمی‌شود و طبق گفته‌های یکی از مسئولان این کمپانی، ساخت این هدست کاملا متوقف شده است. هدفی که پشت سر این پروژه قرار داشت ارائه مدلی مناسب به کمپانی‌های شریک با اینتل بود تا بتوانند با بهره‌گیری از طراحی مدل هدست واقعیت مجازی اینتل، نمونه‌ای مشترک را ساخته و به بازار معرفی کنند.

در گزارش‌های منتشر شده، علت اینکه چرا اینتل از ساخت این هدست واقعیت مجازی منصرف شد از یکی از مسئولان اینتل پرسیده شد که وی دلیل آن را عدم استقبال همکاران اینتل از Project Alloy اعلام کرد.

همکاران اینتل شامل کمپانی‌هایی نظیر دل، ایسوس و ایسر می‌شود که به نظر می‌رسد علاقه‌مند به ساخت محصولی مبتنی بر تکنولوژی واقعیت ترکیبی مایکروسافت هستند. کیم پالیستر، مسئول بخش واقعیت مجازی اینتل در مصاحبه‌ای گفته است که اینتل متوجه شده است هدست واقعیت مجازی مستقل هنوز به آن تکاملی نرسیده که کاربران بتوانند آن را قبول کنند و این هدست‌ها توان مقابله با هدست‌هایی را ندارند که از رایانه شخصی برای پردازش محاسبات استفاده می‌کنند.

درواقع اینتل به جای ادامه دادن به ساخت Project Alloy و تکمیل آن به فکر توسعه قابلیتی به نام WiGig link است که می‌تواند هدست‌های واقعیت مجازی را بی‌سیم سازد. با استفاده از این قابلیت به هدست‌ها اجازه داده می‌شود بدون نیاز به سیم به کامپیوترهای شخصی متصل شوند.

کمپانی اینتل روی گزینه‌های مختلفی نیز سرمایه‌گذاری کرده است که می‌شود به تولید محتوای مناسب برای هدست‌های واقعیت مجازی اشاره کرد. از جمله آنها می‌شود به ویدیوهای بازپخش ۳۶۰ درجه‌ای مسابقات NBA اشاره کرد.


منبع engadget
برچسبها


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.