مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

رونمایی از بازی ایرانی لایو تی‌وی برای گوشی‌های هوشمند

مدیر یک شبکه تلویزیونی شوید!

نویسنده   علیرضا پورمقدم  |

در روز ۲۷ شهریور ، از یکی از خلاقانه‌ترین بازی‌های موبایلی ایرانی به‌نام لایو تی‌وی رونمایی شد که شما را در نقش مدیر یک شبکه تلویزیونی قرار می‌دهد. در ادامه‌ی خبر، با گیمان همراه باشید.

در ساعت ۱۰ الی ۱۲ یک‌شنبه‌ی هفته‌ی گذشته مورخ ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در فرهنگسرای اندیشه حضور یافتند و استودیو سورنا از بازی جدید لایو تی‌وی در حضور ایشان و تعداد زیادی از علاقه مندان رونمایی کرد. این بازی توسط اسیدگرین‌گیمز طراحی و ساخته شده و استودیوی نام‌آشنای سورنا، که پیش‌تر عنوان محبوب زولا را عرضه کرده بود، مسئولیت انتشار بازی را برعهده دارد.

داستان اصلی بازی در مورد مدیریت شبکه‌های تلوزیونی هست؛ با ِاز بازی، شما در نقش مدیر یک شبکه ظاهز می‌شوید و باید تلاش کنید تا برنامه‌های جذاب و جالبی را تولید کنید تا مخاطبان بیشتری را جذب کنید؛ بدین ترتیب، هرچقدر که بتوانید بیننده‌ی بیشتری را برای خود دست و پا کنید، شبکه‌ی شما بین تمامی شبکه‌های دیگر محبوب‌تر می‌شود و در نتیجه، در رتبه بندی ها، رده‌های بالاتر لیست را به خود اختصاص خواهید داد.

به گفته‌ی ناشر بازی لایو تی‌وی،  توسعه‌ی این بازی در حدود ۱۴ ماه طول کشیده و پس از پایان یافتن چالش‌های مختلف مراحل تولید و دیزاین، هم‌اکنون این بازی آماده‌ی عرضه در بازار ایران شده است. البته آن‌ها قصد دارند این بازی را در بازار های عرضه کنند، ولی پیش از انتشار نسخه‌ی بین المللی، هم‌وطنان عزیز می‌توانند از نسخه‌ی فارسی بازی بر روی دستگاه های اندرویدی خود بهره‌مند شوند.

صدها کاراکتر مختلف در این بازی طراحی شده‌اند که بازیگر نامیده می‌شوند و شما باید علاوه بر مدیریت شبکه، انیمیشن‌ها و فیلم‌های این بازیگران را نیز کارگردانی کنید. این کاراکترها شامل انواع و اقسام آدمک‌ها و اشیاء بامزه و نوستالژی هستند که در میان آن‌ها، برخی کاراکترهای ایرانی نیز دیده می‌شوند. شما می‌توانید علاوه بر فیلم و انیمیشن، به ساخت برنامه‌های ورزشی، اخبار، برنامه‌های سرگرمی، آموزش آشپزی و … مشغول شوید و سعی کنید با ایجاد برنامه‌های قوی و جذاب و تنوع در برنامه‌هایتان، گوی سبقت را از سایر رقیبانتان بربایید. همچنین، برای موفقیت در این کار باید سعی کنید مدام تجهیزاتتان را ارتقا بدهید تا توانتان در ساخت برنامه‌ها بیشتر شود.

کاراکترهای داخل بازی معروف به بازیگر

کاراکترهای ایرانی بازی

وقتی برنامه‌ها را می‌سازید، می‌تواند ویژگی‌هایی را از قبیل ژانر برنامه، موضوع، زمان برنامه، تعداد قسمت های برنامه و حتی کیفیت آن، تعیین کنید که همه‌ی این ویژگی‌ها به نوعی وابسته‌ی یکدیگرند و از طرفی، مستقیما بر تعداد بیننده و همچنین درآمد شما تاثیر می‌گذارند.

نسخه‌ی فارسی و اندرویدی این بازی در اواخر فصل تابستان، در کافه‌بازار قرار گرفت و طبق وعده‌ی سازندگان، نسخه‌ی بین‌المللی بازی نیز به زودی در گوگل‌پلی و اپ‌استور به زبان‌های مختلف منتشر خواهد شد.

 
۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.