مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

بازار هدست‌های واقعیت مجازی نیاز به رقبای جدید دارد

نویسنده   یاشار فتحعلی زاده  |

در حالی که آمارها نشان‌دهنده برتری سونی در بازار هدست‌های واقعیت مجازی هستند به نظر می‌رسد که سونی از وضعیت فعلی این بازار راضی نیست. با گیمان همراه شوید.

اندرو هاوس، مدیرعامل بخش سرگرمی سونی در مصاحبه‌ای که با رویترز داشته، گفته است:

با وجود اینکه سونی در جایگاه نخست فروش هدست‌های بالارده قرار دارد من باشرایط فعلی بازار هدست‌های واقعیت مجازی راحت نیستم. برای رشد یک بازار نیاز است تا کمپانی‌های متعددی در آن سهیم باشند و محصولاتی متناسب با کاربرانشان را به بازار عرضه کنند.

نظرات اندرو هاوس کاملا درست است. برای اینکه یک بازار با رشد همراه شود نیاز است که محصولات به‌قدری خوب و متنوع باشند که کاربران نسبت به خرید آنها ترغیب شوند؛ اما بازار هدست‌های واقعیت مجازی با مشکلات متعددی مانند نبود تنوع در هدست‌های ارائه شده و کمبود محتوا مواجه است که به شدت به این بازار نوظهور ضربه می‌زند.

این مصاحبه پس از انتشار آمار احتمالی فروش هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۷ منتشر شد که نشان می‌دهد فروش این محصولات نسبت به بازی زمانه مشابه در سال ۲۰۱۶ با رشد ۲۵.۵ درصدی همراه بوده است.

سامسونگ با عرضه هدست واقعیت مجازی Gear VR برای گوشی‌های هوشمند توانسته جایگاه نخست را به خود اختصاص داده و بیشترین سهم را از بازار هدست‌های واقعیت مجازی داشته باشد؛ اما به نظر می‌رسد که سونی به سامسونگ و محصولش به‌عنوان یک رقیب نگاه نمی‌کند. درواقع سونی جایگاه نخست را در عرضه هدست واقعیت مجازی بالارده دارد.

سونی در حال حاضر هدست واقعیت مجازی به نام پلی‌استیشن وی‌آر را روانه بازار کرده است که برای استفاده از آن نیاز به یک کنسول پلی‌استیشن ۴ دارید.

کمپانی سهم درصدی از بازار (سه‌ماهه دوم ۲۰۱۷)
سامسونگ ۲۶.۷ درصد
سونی ۲۴.۴ درصد
فیسبوک ۱۱.۶ درصد
تی‌سی‌ال ۵ درصد
اچ‌تی‌سی ۴.۴ درصد
سهم کمپانی‌های دیگر ۲۷.۹ درصد

منبع wccftech
برچسبها |


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.