مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

کمپانی برادران وارنر صحت اظهارات افشاگرانه ریسمن را تایید می‌کند.

نویسنده   حمید رضا جلابی  |

اخیراً آبراهام ریسمن، نویسنده وب‌سایت والچر خاطر نشان کرده است که نباید از مجموعه فیلم‌های ابرقهرمانی استودیوی DC با عنوان دنیای توسعه یافته DC نام برده شود.

ریسمن در حال حاضر، بعنوان نویسنده با وب سایت والچر (وابسته به مجله نیویورک) همکاری می‌کند. چندی پیش، هنگامی که او گزارشی را در مورد تاثیر فیلم «زن شگفت‌انگیز» (Wonder Woman) بر استراتژی بازاریابی آینده‌ی استودیوی دی‌سی می‌نوشت، در گفتگو با مدیران این استودیو متوجه شد که در کمپانی برادران وارنر، برای معرفی فیلم‌های اقتباسی از کتاب‌های کمیک دی‌سی، رسماً از هیچ واژه یا عبارتی استفاده نمی‌شود. ریسمن در صفحه‌ی توئیتر خود در این باره می‌گوید:

هنگامی‌که همکاری خود را به‌عنوان نویسنده با وب‌سایت والچر آغاز کردم، مقام‌های ارشد کمپانی برادران وارنر و استودیوی دی‌سی به من گفتند که هیچ کس در این دو سازمان، به طور رسمی از عبارت «دنیای توسعه یافته دی‌سی» استفاده نمی‌کند.

ریسمن در تحقیقات بعدی خود متوجه شد که این عبارت نخستین بار در ماه جولای سال ۲۰۱۵، در یکی از مقاله‌های هفته‌نامه‌ی «اینترتینمنت» منتشر شده است. ظاهراً کیت استاسکیویچ (نویسنده‌ی این مقاله) این عبارت را به شوخی مورد استفاده قرار داده است. ریسمن در این باره می‌گوید:

بالاخره خالق عبارت «دنیای توسعه یافته دی‌سی» را در فیسبوک پیدا کردم و از او خواستم که علت استفاده از آن را برایم توضیح دهد. معلوم شد که او بدون هیچ نیتی، برای مزاح این عبارت را ابداع کرده است. استاسکیویچ خاطر نشان کرد که بر اساس تعبیر و تفسیر خودش این عبارت را در مقاله‌ی مذکور به‌کار برده است. به نظر او، عبارت مذکور می‌توانست به طور رسمی، مورد استفاده دست‌اندرکاران کمپانی برادران وارنر و استودیوی DC نیز قرار بگیرد.

افشای این موضوع، تاحدودی جالب به نظر می‌رسد. به هر حال، عبارت «دنیای توسعه یافته دی‌سی» یا همان DCEU به دلیل شباهت با «دنیای سینمایی مارول» (MCU)، در فضای مجازی به یک اصطلاح پرکاربرد تبدیل شده است.

نکته‌ی بسیار عجیب این است که استودیوی دی‌سی تاکنون هیچ عبارتی را برای معرفی فیلم‌های ابرقهرمانی خود در نظر نگرفته و در حال حاضر هم قصد انجام چنین کاری را ندارد. احتمالاً واقعیت این است که عبارت «دنیای توسعه یافته دی‌سی» درست مانند «دنیای سینمایی مارول»، سهل‌الاستفاده است و یافتن یک عبارت جایگزین می‌تواند دردسرها و هزینه‌های فراوانی را برای کمپانی برادران وارنر به همراه داشته باشد.

شاید پس از اتمام اولین مرحله‌ی تولید فیلم «لیگ عدالت» (Justice League)، استودیوی دی‌سی یک عنوان جذاب را برای معرفی مجموعه فیلم‌های ابرقهرمانی خود انتخاب کند. شواهد امر حاکی از آن است که در حال حاضر، این استودیو و کمپانی برادران وارنر، تولید فیلم‌های مستقلی همچون فیلم زندگینامه جوکر را در دستور کار خود قرار داده‌اند.


منبع Whatculture


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.