مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

تمامی ۳ میلیارد حساب کاربری یاهو در سال ۲۰۱۳ هک شده بودند


نویسنده   ندا سلیمیان  |

با این اعتراف دیرهنگام مشخص شد سیستم امنیتی یاهو با ضعف بسیاری مواجه بوده است

اوایل امسال، یاهو اعلام کرده بود که ۱ میلیارد از حساب‌های مربوط به سال ۲۰۱۳ این شرکت هک شده بودند. اما اعتراف تازه، رقمی بسیار بیشتر را نشان می‌دهد.

در واقع بزرگ‌ترین هک تاریخ که گریبانگیر یاهو شده بود، اکنون وضعیتی بدتر را به خود می‌بیند و رسماً تایید شده که تمامی ۳ میلیارد اکانت یاهو در سال ۲۰۱۳ هک شده بودند.

این شرکت در اطلاعیه‌ای عنوان کرده که با کمک کارشناسان خارجی، اطلاعات تازه‌ای در اختیار گرفته که بر اساس آن‎ها مشخص شده کلیه ۳ میلیارد حساب کاربری یاهو در ماه اوت سال ۲۰۱۳ مورد حمله هکرها قرار گرفته بودند.

به گفته یاهو، اطلاعات و داده‌های هک شده از این تعداد اکانت، شامل گذرواژه‌هایی با متن مشخص، اطلاعات کارت‌های اعتباری و یا حساب بانکی کاربران نمی‌شدند. با وجود این‌که هک صورت گرفته دیگر در جریان نیست، یاهو همچنان قصد دارد به همکاری خود با نیروهای مجری قانون ادامه بدهد تا این مسئله را روشن‌تر کند.

اگر بخواهیم مقایسه کنیم، ۳ میلیارد رقمی بیشتر از جمع تعداد کاربران توییتر، فیسبوک و اینستاگرام است و این هک قطعاً در تاریخ بی‌سابقه است.

اما موضوع دیگری که در اینجا مطرح می‌شود، زمان اولیه مطرح شدن این هک بزرگ است که برمی‌گردد به تصاحب یاهو توسط وریزون. در ابتدا وریزون قصد داشت یاهو را به قیمت ۴٫۸۳ میلیارد دلار خریداری کند که این اتفاق رخ نداد و با افشای این هک بزرگ، قیمت خرید، ۳۵۰ میلیون دلار کاهش پیدا کرد.

مسئول اطلاعات و امنیت شرکت وریزون اعلام کرده که این شرکت بالاترین استاندارد پاسخگویی و شفافیت را دارد و به طور مداوم در تلاش است تا ایمنی و امنیت کاربران و شبکه های خود را در چشم انداز رو به رشد تهدیدات آنلاین حفظ کند. او هم‌چنین گفت:

سرمایه‌گذاری ما در یاهو به تیم آن‌ها این فرصت را می‌دهد تا قدم‌هایی مهم را در جهت افزایش امنیت خود بردارند. ضمناً از منابع و تجربیات وریزون هم بهره‌مند می‌شوند.


منبع
برچسبها |


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.