مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

این فیلم حال و هوایی تاریک و دلهرآور خواهد داشت

نویسنده   حمید رضا جلابی  |

به تازگی، تاد مک‌فارلین (طراح اسطوره‌ای کتاب‌های کمیک) توضیحاتی را در مورد نسخه بازآفرینی شده فیلم «اسپاون» (Spawn) ارائه کرده است. با گیمان همراه باشید.

چندی پیش، تاد مک‌فارلین خالق شخصیت کمیکِ «اسپاون» اعلام کرد که قصد دارد نسخه جدیدی از ماجراهای این ضدقهرمانِ اهریمنی را به روی پرده سینما ببرد. در ابتدای سال جاری میلادی نیز اعلام شد که کمپانی فیلمسازی بلوم هاوس پروداکشنز، سازنده فیلم ترسناک «برو بیرون» (Get Out)، سکان هدایت پروژه تولید فیلم «اسپاون» را در اختیار خواهد داشت. در حال حاضر، شواهد امر حاکی از آن است که مک‌فارلین در ماه فوریه سال ۲۰۱۸، مراحل تولید این فیلم هیجان‎‌انگیز را آغاز خواهد کرد.

به گزارش وب سایت ددلاین، مک‌‎فارلین این خبر را در کنفرانس کامیک کان نیویورک تایید کرده است. ظاهراً او مسئولیت نگارش فیلمنامه و کارگردانی این اثر سینمایی را برعهده خواهد داشت. مک‌‎فارلین در این کنفرانس توضیح داد که فیلم «اسپاون» با فیلم‌های ابرقهرمانیِ حال حاضر سینما بسیار تفاوت خواهد داشت. او با بیان اینکه این فیلم تاریک و دلهره‎آور خواهد بود، با لحنی معماگونه خاطر نشان کرد:

من یک کوسه را در آب‌های تیره رها خواهم کرد. اگر شما در این آب‌ها شنا کنید، این موجود درنده به سراغتان خواهد آمد و شما را تکه پاره خواهد کرد.

مک‌فارلین در ادامه صحبت‌های خود خاطر نشان کرد که بودجه تولید فیلم «اسپاون» ۱۰ میلیون دلار خواهد بود و کمپانی یونیورسال پیکچرز مسئولیت نمایش این فیلم را در سینماها برعهده خواهد داشت. وی همچنین اعلام کرد:

تنها خواسته ما از آنها (کمپانی یونیورسال)، عرضه و بازاریابی این فیلم است. ما هیچ نیازی به ایده پردازی، سرمایه گذاری و قوه خلاقیت آنها نداریم. آنها هم تمایلی به انجام این کارها ندارند. کمپانی‌های فیلمسازی همواره می‌خواهند بودجه تولید فیلم‌های سینمایی افزایش پیدا کند تا بتوانند حق امتیاز تولید این پروژه‌ها را به خود اختصاص دهند.

یکی از خبرنگاران حاضر در کنفرانس مذکور، نظر مک‌فارلین را در مورد اطمینان او نسبت به موفقیت‌آمیز بودن کارگردانی این فیلم جویا شد. مک‌فارلین نیز در پاسخ به او چنین گفت:

من سابقاً عادت نداشتم کتاب‌های کمیک را طراحی کنم. اما پس از انجام این کار، موفق به دریافت جوایز مختلف شدم. من با نُت‌های موسیقی آشنایی ندارم، اما جایزه گِرمی را برای ساخت یک نماهنگ بدست آورده‌‎ام. من فیلم «اسپاون» را با سرمایه خودم خواهم ساخت. بنابر این، موفقیت آمیز بودن این پروژه برای هیچ کس به اندازه من اهمیت ندارد. این فیلم با بودجه ۱۰ میلیون دلار ساخته خواهد شد. کمپانی‌های فیلمسازی با چنین بودجه‌‎ای، یک کارگردان جوان و تازه‌کار را به خدمت می‌گیرند. من می‌خواهم کارگردان پیر و تازه‌کاری باشم که سکان هدایت این پروژه را در اختیار خواهد داشت.

کتاب کمیک «اسپاون» نخستین بار در سال ۱۹۹۲ منتشر شد و به یکی از پرطرفدارترین کتاب‌های کمیک تبدیل شد. تقریباً ۱٫۷ میلیون نسخه از شماره اول این کتاب منتشر شد. با این حال، فیلم «اسپاون» (محصول سال ۱۹۹۷) که با اقتباس از ماجراهای این کتاب‌ کمیک ساخته شد، نتوانست نظر منتقدان را به خود جلب کند و با شکست تجاری مواجه شد.

طی سالیان متمادی، بازی‌های ویدیویی متعددی با محوریت شخصیت اسپاون ساخته شد که در اینجا می‌توان به عناوینی مانند «اسپاون: بازی ویدیویی» (Spawn: The Video Game)، «اسپاون: آرماگدون» (Spawn: Armageddon) و «اسپاون: فناناپذیر» (Spawn: The Eternal) اشاره کرد.


منبع gamespot


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.