اقدام قابل توجه سازندگان Hellblade: Senua’s Sacrifice به مناسبت روز جهانی سلامت روانی

تمامی درآمد حاصل از فروش این بازی در این روز به یک خیریه اهدا می‌شود

نویسنده   سورنا رضایی  |

دهم اکتبر مصادف با هجدهم مهر ماه، روز جهانی سلامت روانی است. به همین مناسبت، سازندگان Hellblade: Senua’s Sacrifice قصد انجام یک کار خیرخواهانه را دارند. با گیمان همراه باشید.

به مناسبت روز جهانی سلامت روانی، سازندگان بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice در استودیو نینجا تئوری قصد دارند تا تمامی درآمد حاصل از فروش جدیدترین محصول خود در تاریخ دهم اکتبر را به موسسه‌ی Rethink، یک خیریه‌ با محوریت سلامتی روانی در انگلستان، اهدا کنند.

در کنار اعلام این خبر از سوی سازندگان، یک ویدیو نیز منتشر شد که در آن می‌توان تصاویر تهیه‌ شده توسط کاربران با استفاده از حالت «تصویر برداری» بازی Hellblade را مشاهده کرد؛ تصاویری که بسیار چشم نواز هستند. همچنین این ویدئو شامل پیام‌هایی از سوی کاربران می‌شود. این پیام‌ها با محتوای قدردانی از سازندگان به‌خاطر پرداختن به موضوع مشکلات روانی هستند، زیرا همان‌طور که می‌دانید، شخصیت اصلی داستان که با نام سنوآ شناخته می‌شود، از روانپریشی رنج می‌برد. داستان بازی و همچنین مکانیک‌های گیم‌پلی آن نیز براساس همین بیماری طراحی شده‌اند.

روز جهانی سلامت روانی، امسال روی سلامت روانی در محل کار تمرکز دارد. برای مشاهده‌ی جزئیات بیشتر توصیه می‌کنیم تا از طریق این لینک به وبسایت رسمی سازمان جهانی بهداشت مراجعه کنید.

اگر اکنون که از این اقدام با خبر شده و قصد خرید بازی Hellblade: Senua’s Sacrifice را دارید، باید بگوییم که این بازی  هم اکنون برای دو پلتفرم پلی استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی در دسترس است. قیمت آن نیز در استیم، فروشگاه GOG و Humble برابر با ۲۹٫۹۹ دلار است.


منبع PCGamer

۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.