مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

پایانی غافلگیرکننده در این فصل از سری بازی‌های League of Legends

نویسنده   رسول خردمندی  |

طبق هر سال، جام جهانی League of Legends، یکی از بازی‌های پرطرفدار اینترنتی به پایان مسیر خود رسید. با گیمان و گزارشی از این رویداد همراه باشید.

League of Legends در هر سال سعی می‌کند تا بهتر از گذشته شود. هر چند مقایسه‌ی این عنوان با DOTA چندان کار عقلانی و درستی نیست. در Lol سعی می‌شود تا روند پیشرفت بازیکن ساده‌تر باشد تا رقابت‌ها بیشتر جنبه‌ی سرگرم‌کننده داشته باشد تا یک نبرد و جنگ بین ۱۰ نفر! با این اوصاف وقتی به فصل پاییز می‌رسیم با جام جهانی این بازی نیز همراه هستیم. در کلاینت جدید از این بازی، این المان تعبیه شده تا بازی‌ها به صورت زنده به شما اطلاع‌رسانی شده و شما با یک کلیک می‌توانید آنها را تماشا کنید. به همین خاطر اگر جزو هواداران دو آتشه‌ی Lol‌ هستید پس کمابیش از رقابت‌های این فصل آگاهی دارید. در شنبه‌ای که گذشت، فینال جام جهانی ۲۰۱۷ برگزار شد. این رقابت بین تیم SKT telecom T1 و Samsung Galaxy بود که در کمال تعجب و ناباوری، تیم سامسونگ توانست با یک پیروزی شیرین سه بر صفر از سد رقیبِ قدرتمندش بگذرد!

تیم سامسونگ گلکسی در چند سال گذشته در حد و اندازه‌ی تیم SKT نبود ولی در امسال این تیم سنگ تمام گذاشتند و با استراتژی‌های خودشان توانستند رقیبان خودشان را یکی پس از دیگری از رده‌بندی جام، حذف کنند. در این گیر و دار، حتی SKT معروف هم نتوانست در برابر گلکسی سامسونگ مقاومت کند.

اعضای تیم SKT

لی‌سان هیوک ملقب به فیکر، بازیکن مطرح کره‌ای در بازی Lol است که بنا بر آمار و ارقامِ بازی‌های وی، از فیکر به عنوان «خدای» Lol نام می‌برند. چون این بازیکن کره‌ای می‌تواند با هر کاراکتری به راحتی بازی کند. چهار سالی می‌گذرد که وی عضو تیم SKT شده و از آن زمان کاملا در لاین وسط به مصاف حریف می‌رود. بهترین عملکرد وی با شخصیت‌هایی مثل لی‌بلنک، زد، اوریانا، اهری و ریز است. او و تیم SKT توانستند در سال‌های ۲۰۱۳،‌۲۰۱۵ و همچنین ۲۰۱۶ جام جهانی را فتح کنند. بر اساس برآوردهایی که تا ماه مه ۲۰۱۷ شد، فیکر تا به امسال نزدیک به ۱ میلیارد دلار برنده‌ شده است!

دو تیم شیوه‌ی کاملا متفاوتی را در پیش گرفتند. تیم SKT که طبق معمول دیرینه‌اش به فیکر، یکی از برترین و تکنیکی‌ترین بازیکن‌های Lol در لاین وسط دل خوش بود. در حالیکه تیم سامسونگ به لاین‌های بالا و پایین نقشه تمرکز کرده بود تا با پیشروی از جناحین به پایگاه دشمن نفوذ کند. در کمال تعجب CuVee از تیم سامسونگ توانست کاملا مسلط بر لاین خودش پیشروی کند. وی توانست از تمام موقعیت‌هایی که از رقیبش Huni در اختیار وی قرار داده استفاده کند. در بازی اول CuVee با کاراکتر کنِن وارد بازی شد. در حالیکه CuVee شخصیتِ گِنار (Gnar) را انتخاب کرد. در نهایت فشار در لاین بالا به حدی بود که تیم سامسونگ توانست مانورهای بیشتری در لاین‌های دیگر بدهد. جالب است بدانید فرست بلاد در دقیقه‌ی بیست و پنجم به دست آمد. درست زمانی که دو تیم تصمیم گرفتند تا به سراغ بارون بروند.

سامسونگ تلاش کرد تا بارون را از پا در بیاورد ولی در نهایت Peanut از تیم SKT با زیرکی هر چه تمام‌تر توانست امتیاز و بافِ بارون را از رقیب بدزدد! هر چند در این نبرد SKT چهار نفر تلفات داد و رسما در امتیار کیل‌ها، سامسونگ هفت بر صفر از رقیب جلو بود.

اعضای تیم سامسونگ پس از پیروزی در هر دست محتاطانه‌تر از گذشته به سراغ دستِ‌ بعدی می‌رفتند. Crown توضیح می‌دهد:

بازیکن‌ها و مربی‌ها مدام یک چیز را گوش‌زد می‌کردند. پس از هر برد، ما می‌گفتیم که هنوز صفر-صفر هست و SKT دوباره به بازی برمی‌گردد و پس از برد دوم هم همچنان فکر می‌کردیم که SKT قرار است در دست آخر کولاک به پا کند. ما مدام فکر می‌کردیم که SKT  بالاخره یک حرکت مهمی می‌زند و به همین خاطر تمام تمرکز خودمان را در بازی به کار گرفتیم و سعی کردیم تا از هر برد چندان خوشحالی نکنیم!

رشد هر ساله‌ی نرخ تماشاگرهای جام جهانی Lol

در بازی دوم که از حساسیت بیشتری برخوردار بود Huni‌ تصمیم گرفت تا یاسو را انتخاب کند ولی وی نتوانست آنگونه که باید تاثیر مهمی بر روند پیشروی نشان بدهد. در این دست SKT توانست در اوایل روند بهتری از خود نشان بدهد ولی در نهایت با بازی تیمی سامسونگ در لاین وسط، SKT سریع‌تر از دست اول از پا در آمد. سامسونگ در این فینال کاری کرد که دیگر تیم‌های مطرح Lol‌ نتوانسته بودند به راحتی انجام بدهند: از پا در آوردنِ فردی که به نوعی جاودانه بود (فیکر)!

در بازی سوم هم این سناریو تکرار شد. منتها SKT تا آخرین لحظه تحمل کرد و نا امید نشد. در این بازی سعی شد تا هر دو تیم از بارون در امان باشند. با تمام تلاش‌های ممکن، سامسونگ توانست باری دیگر بارون را تصاحب کند و به پایگاه اصلی SKT در نقشه نفوذ کند ولی SKT در پایگاه توانست مقاومت کند. هر چند این مقاومت چندان زیاد نبود چون با از پا در آمدنِ فیکر، دیگر اعضای تیم SKT هم یکی پس از دیگری تار و مار شدند. Crown توضیح می‌دهد:

ما مدام به همدیگر در تیم انگیزه می‌دادیم و می‌گفتیم تو میتونی این کار رو انجام بدی! فقط ده دقیقه دیگه باید دووم بیاریم. یه چند تا آیتم دیگر بای ببندیم و دوباره به نبرد تیمی مشغول شویم. ولی پس از کشتنِ فیکر به این نتیجه رسیدیم که آیا واقعا می‌توانیم بازی را تمام کنیم؟ آیا واقعا در حال رخ دادن هست؟ درست پس از نابودی نکسوس SKT‌ بود که نفس راحت کشیدیم و از خوشحالی در پوست خودمان نمی‌گنجیدیم!

برای اولین بار در طول تاریخ جام جهانی‌های Lol، نکسوس تیم افسانه‌ای SK telecom T1 نه یک بار، نه دو بار بلکه سه بار پشت سر هم نابود شد! مسلما تیم سامسونگ گلکسی، نمونه‌ای از یک تیم پنج نفره‌ با پشتکار و انگیزه است که توانست از سد یک تیم ابر قدرت رد شود. آیا در سال آینده SKT‌ می‌تواند انتقام این باخت سهمگین و بد خود را از سامسونگ بگیرد؟


منبع lolesports


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.