چارت هفتگی انگلستان: روز خوش اکتیویژن با Call of Duty: WW2 در صدر جدول

جنگ جهانی دوم به داد Call of Duty رسید!

نویسنده   دانیال نوروزی  |

سعی تقلای چند ساله اکتیویژن برای بالا بردن مجموعه COD به وسیله داستان‌های فرامدرن جوابگو نبود و حالا جنگ جهانی دوم به دادش رسید. با گیمان و گزارش چارت همراه باشید.

چند سالی بود که اکتیویژن در تلاش بود تا سری Call of Duty را روزهای خوش Modern Warfare برگردونه، اما روش اشتباهی که انتخاب کردند و اصراری که به داستان‌های تخیلی داشتند، به مذاق همه خوش نیامد. درست در لبه‌ی تیغ، اکتیویژن به فکر برگرداندن فرانچایز به ریشه‌ و سنت‌ها کرد و حاصل این تفکر، Call of Duty: WW2 شد. جنگ جهانی دوم حالا دلیلی شده تا شاهد افزایش ۵۷ درصدی فروش بازی نسبت به سال قبل باشیم. در طرف دیگر، سودآوری بازی به نسبت نسخه‌ی قبلی، ۲۱ درصد رشد داشته که بسیار امیدوارکننده است.

رده‌ی دوم جدول به بازی تحسین شده‌ی Assassin’s Creed Origins اختصاص دارد که تقریبا داستان تراژدی مشابهی با COD دارد. فرصت دو ساله‌ی یوبی‌سافت برای احیای این مجموعه نتیجه داد و Origins تبدیل به یکی از بهترین نسخه‌های مجموعه‌ی خود شد. از نظر عملکرد در فروش، Origins وضعیت خوبی را سپری می‌کند و با اینکه در هفته‌ی افتتاحیه‌اش، به اندازه‌ی نسخه‌ی قبل فروخت، اما سودآوری خوبی به واسطه‌ی نسخه‌های Gold و God برای یوبی‌سافت داشته است.

نینتندو حسابی با Super Mario Odyssey که امتیازات خارق‌العاده‌اش، باعث شده تا لقب برترین بازی نسل را یدک بکشد، خوشحال است و در جدول این هفته‌ی ما، با اینکه ۲ رده سقوط داشته، اما عملکرد خوبی را از خود به جای گذاشته است.

برای اطلاع از جزئیات دیگر تغییر و تحولات چارت، می‌توانید ویدیوی بالای پست را تماشا کنید.

 


منبع Chart-Track

۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.