مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

فیلم Wonder با اقتدار در جایگاه دوم جدول باکس آفیس این هفته قرار گرفت.

نویسنده   حمید رضا جلابی  |

گزارش‌های اخیر نشان می‌‎دهد که جدیدترین فیلم ابرقهرمانی استودیوی دی‌سی، کمترین میزان فروش افتتاحیه را در میان تمامی آثار دنیای توسعه یافته دی‌سی به خود اختصاص داده است.

براساس گزارش آماری وب‌سایت Box Office Mojo، میزان فروش فیلم «لیگ عدالت» (Justice League) در هفته‌ی افتتاحیه، ۱۴ میلیون دلار کمتر از پیش‌بینی‌های این وب‌سایت بوده است. این فیلم در نخستین هفته‌ی نمایش عمومی در سینماهای آمریکای شمالی، چیزی در حدود ۹۶ میلیون دلار فروش داشته است.

براساس این گزارش، فیلم «واندرومن» (Wonder Woman) با رقم فروش افتتاحیه ۱۰۳ میلیون دلار، نسبت به فیلم «لیگ عدالت» در جایگاه بالاتری قرار می‌گیرد.

فیلم «لیگ عدالت» در عرصه‌ی بین‌المللی، رقمی بالغ بر ۱۸۵٫۵ میلیون دلار فروش داشته است. شایان ذکر است که ۵۱٫۷ میلیون دلار از این رقم، حاصل نمایش این فیلم در سینماهای کشور چین می‌باشد. در حال حاضر، فیلم «لیگ عدالت» در نخستین هفته‌ی نمایش عمومی در سینماهای سرتاسر جهان، به مجموع رقم فروش جهانی ۲۸۱٫۵ میلیون دلار دست یافته است.

هم‌اکنون فیلم «لیگ عدالت» در رتبه‌ی هشتم جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته‌ی افتتاحیه‌ی سال ۲۰۱۷ قرار دارد. جایگاه این فیلم در جدول مذکور، بین فیلم‌های «سریع و خشن ۸» (The Fate of the Furious) و «لوگان» (Logan) می‌باشد.

فیلم ابرقهرمانان دنیای دی‌سی در نظرسنجی وب‌سایت CinemaScore، از مخاطبان رتبه‌ی B+ را به‌دست آورده که مشابه رتبه‌ی فیلم «جوخه انتحار» (Suicide Squad) در نظرسنجی این وب‌سایت است.

از میان دیگر فیلم‌‎های افتتاح شده در هفته‌ی جاری، فیلم «اعجوبه» (Wonder) با رقم فروش ۲۷٫۱ میلیون دلار، در جایگاه دوم جدول باکس آفیس آمریکای شمالی قرار گرفته است و در وب‌سایت CinemaScore، رتبه‌ی A+ را به خود اختصاص داده است. فیلم انیمیشنی «ستاره» (The Star) نیز با رقم فروش ۱۰ میلیون دلار و کسب رتبه‌ی A در همان نظرسنجی، جایگاه ششم جدول باکس آفیس را از آن خود کرده است.


منبع IGN


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.