مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

عرضه آثار تماشایی کریستوفر نولان با کیفیتی منحصر بفرد!

نویسنده   حمید رضا جلابی  |

تا کریسمس ۲۰۱۸، نسخه ریمستر شده سه‌گانه پرطرفدار بتمن (به کارگردانی کریستوفر نولان)، با کیفیت ۴K عرضه خواهد شد. با گیمان همراه باشید.

جدیدترین گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که رسانه خانگی کمپانی برادران وارنر، فیلم‌های «بتمن آغاز می‌کند» (Batman Begins)، «شوالیه تاریکی» (The Dark Knight) و «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» (The Dark Knight Rises) را در قالب دیسک‌های بلوری جداگانه (با کیفیت Ultra HD) و در یک پکیج ۸ دیسکی ۴K عرضه خواهد کرد. کریستوفر نولان شخصاً مسئولیت بازبینی نسخه‌های ریمستر شده سه‌گانه بتمن را برعهده گرفته است. ناگفته نماند که جدیدترین فیلم‌های او شامل «حیثیت» (The Prestige)، «تلقین» (Inception)، «بین‌ستاره‌ای» (Interstellar) و «دانکرک» (Dunkirk) نیز با کیفیت ۴K در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت. عرضه نسخه ریمستر شده این فیلم‌ها، تجربه لذت‌بخش و دل‌انگیزی را برای طرفداران آثار این کارگردان سرشناس بوجود خواهد آورد.

تمامی این هفت فیلم در تاریخ ۱۹ دسامبر (۲۸ آذر) امسال عرضه خواهند شد.

هنگام انتشار تیزرهای تبلیغاتی فیلم «دانکرک» در ماه جولای سال جاری میلادی، کریستوفر نولان تایید کرده بود که انرژی قابل توجهی را به پروژه ریمستر کردن فیلم‌های مذکور اختصاص داده است. او در مصاحبه با وب سایت BadTaste.it، توضیحاتی را نیز در مورد ویژگی‌ فن‌آوری‌های جدید ۴K و HDR ارائه کرده است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

ویژگی فوق‌العاده فن‌آوری ۴K این است که کیفیت تصویری آثار سینمایی ما را به نسخه فیلم‌برداری شده نزدیکتر می‌کند. فیلم‌هایی ۳۵ میلی‌متری که به صورت فتوشیمیایی ظاهر شده‌اند، از کیفیت حداقلی ۶K برخوردارند. کیفیت فیلم‌های آی‌مکس نیز بالاتر از ۱۸K است. با توسعه روزافزونِ فرمت‌های ویدیویی، فن‌آوری‌های تصویری ۴K و HDR لذت تماشای نسخه اصلی فیلم‌های سینمایی را در سیستم‌های نمایش خانگی دوچندان می‌سازند. من آینده بسیار روشنی را برای این فن‌آوری‌ها متصور هستم. ما در حال حاضر، پروسه بسیار طولانی و پیچیده‌ای را طی می‌کنیم، اما من بر این باورم که نتایج این پروسه بسیار جذاب و دلپذیر خواهد بود.

کمپانی برادران وارنر پیش از این، فیلم‌های «مرد پولادین» (Man of Steel)، «بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت» (Batman v Superman: Dawn of Justice)، «جوخه انتحار» (Suicide Squad) و «واندرومن» (Wonder Woman) را با کیفیت ۴K بر روی دیسک‌های بلوری عرضه کرده است.

کریستوفر نولان در یک آیتم خبری منتشر شده توسط کمپانی برادران وارنر اعلام کرد:

فرمت‌های ویدیویی ۴K Ultra HD و HDR کیفیت نسخه اصلی فیلم‌های سینمایی را به خوبی بازسازی می‌کنند. این فرمت‌ها، طیف‌های رنگی عمیق‌تر را برای ایجاد انطباق میان رنگ‌های مشابه، به نمایش در می‌آورند. ما ترکیب‌های رنگی نسخه اصلی فیلم‌هایمان را در نسخه ریمستر شده ارائه کرده‌ایم. اگر نمی‌توانید فیلم‌های مذکور را مجدداً در سینما تماشا کنید، می‌توانید از تماشای آنها در سیستم‌های نمایش خانگی لذت ببرید.

نسخه دیجیتالی سه‌گانه «بتمن» در تاریخ ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) امسال و نسخه فیزیکی آن در تاریخ ۱۹ دسامبر امسال عرضه خواهد شد.


منبع Comicbook


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.