مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

جای خالی سری «یاکوزا» در رویداد پلی‌استیشن اکسپرینس ۲۰۱۷

نویسنده   پیمان عبدی  |

یکی از خبرهای داغ پیش از رویداد PSX امسال، جای خالی سری محبوب «Yakuza» در این رویداد است. در ادامه‌ی خبر با گیمان همراه باشید.

یکی از اتفاقات مرسوم در رویداد PSX، معرفی نسخه‌ای جدید از بازی Yakuza یا اعلام عرضه‌ی جهانی برخی نسخه‌های موجود این سری بود. نسخه‌های مختلف سری بازی‌های «Yakuza» در ابتدا برای کاربران کنسول‌های پلی‌استیشن در کشور ژاپن منتشر می‌شود و معمولا با گذشت حدود یک سال در سایر کشورها عرضه می‌شود. در رویداد پلی‌استیشن اکسپرینس ۲۰۱۴، هواداران با اعلام عرضه‌ی جهانی بازی «Yakuza 5» حسابی شگفت‌زده شدند. در رویداد سال ۲۰۱۵، سونی تایید کرد که بازی «Yakuza 0» به زودی برای کنسول‌های غربی عرضه خواهد شد و در PSX سال ۲۰۱۶، خبر عرضه‌ی «Yakuza 6» و «Yakuza Kiwami» اعلام شد.
بدین ترتیب، چه آگاهانه و چه ناخودآگاه، رویداد PSX بستری برای اخبار جدید سری بازی‌های «یاکوزا» شده بود.

اما «سم مولن» و «اسکات استریچارت» (تولیدکنندگان بخش بومی‌سازی SEGA در آمریکا) در طی لایواستریم رسمی بازی Yakuza 0 اعلام کردند که در PSX امسال، خبری برای هواداران سری یاکوزا نخواهد بود.

البته، دو بازی جدید سازندگان این سری به نام‌های «Yakuza Kiwami 2» و «Fist of the North Star» هنوز در ژاپن عرضه نشده‌اند. با اینکه چیزی تا عرضه‌ی Yakuza Kiwami 2 نمانده (۱۶ آذر)، اما کمپانی SEGA در موقعیتی نیست که از تاریخ عرضه‌ی جهانی این بازی‌ها صحبت کند. آن‌ها می‌توانند برنامه‌ی خود را برای ترجمه‌ی این بازی‌ها به زبان انگلیسی تشریح کنند، اما این‌کار حداقل یک‌سال زمان می‌برد.

«مولن» و «استریچارت» در انتها وعده دادند که سال ۲۰۱۸، سالی پر از خبرهای خوب برای هواداران سری یاکوزا خواهد بود.

 


منبع Destructoid


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.