مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

رایان جانسون و لوکاس‌فیلم قرار است از اوایل سال ۲۰۱۸ برروی داستان این سه‌گانه جدید متمرکز شوند

نویسنده   عرفان استادی  |

رایان جانسون و کتلین کندی در مورد سه‌گانه جدید Star Wars که به تازگی معرفی شده است صحبت می‌کنند. با گیمان در ادامه خبر همراه شوید.

چندی قبل اعلام شد که رایان جانسون، کارگردان فیلم هشتم از مجموعه جنگ ستارگان با نام Star Wars: The Last Jedi، قرار است بر روی سه‌گانه جدیدی از فیلم‌های سینمایی در دنیای علمی-تخیلی این مجموعه کار کند. جانسون به عنوان کارگردان ستایش‌شده فیلم‌هایی چون Looper و Brick عملکرد بسیار فوق‌العاده‌ای به عنوان کارگردان جنگ ستارگان داشت و با توجه به صحبت‌های عوامل دیزنی، آن‌ها از کار جانسون بسیار راضی هستند و از استعداد او تقدیر می‌کنند.

طی مصاحبه‌ای جدید، جانسون و کتلین کندی، مدیر و مسئول لوکاس‌فیلم، در مورد این سه‌گانه و لحن کلی فیلم‌های جدید صحبت کردند. جانسون در این رابطه گفت:

من در مراحل بسیار بسیار بسیار ابتدایی کار هستم و هنوز به حالت کلی این فیلم‌های جدید فکر می‌کنم. پس چیز زیادی برای گفتن نیست. اما اگر بخواهم در مورد ارتباط آن با دنیای فعلی جنگ ستارگان بگویم، چیزی که مرا هیجان‌زده می‌کند همان ایده اولیه‌ای بود که با کتلین و دیزنی در میان گذاشتم:«بیایید به یک مکان تازه برویم؛ با داستان‌ها، شخصیت‌ها و محیطی جدید.»

اما داریم در مورد استاروارز حرف می‌زنیم پس مسلماً ارتباطی [با فیلم‌ها و دنیای فعلی فیلم‌ها] وجود خواهد داشت. چیزی که مرا هیجان‌زده می‌کند این است که داستان جدید را در قالب یک سه‌گانه تعریف می‌کنم. وقتی به گذشته می‌روم و به تاثیری که سه‌گانه اول استاروارز بر من به عنوان یک کودک یا نوجوان داشت فکر می‌کنم، به این نتیجه می‌رسم که باید چنین حسی را در فیلم‌های جدید منتقل کنم. این بدین معنا نیست که در فیلم‌های جدید اکس‌وینگ یا تای‌فایتر (از انواع سفینه‌های فضایی) را خواهیم داشت یا نه، اما استاروارز همیشه حسی اصیل خواهد داشت. بخش عظیمی از این اصالت برگرفته از فرهنگ ژاپنی و سامورایی بود، مثل طراحی ماسک صورت دارث ویدر.

پاسخ خیلی پیچیده‌ای شد! چیز دقیقی به شما نمی‌گویم، اما این را بدانید که زنده کردن آن حس جنگ ستارگانی (!)‌ در رأس کار قرار دارد.

کتلین کندی هم نظراتی در مورد این سه‌گانه جدید داشت. او که به عنوان تهیه‌کننده اصلی فیلم‌های هفتم، هشتم و نهم شناخته می‌شود، مسلما در آینده دنیای Star Wars هم نقش کلیدی خواهد داشت.

کندی در صحبت‌های خود اظهار داشت:

واقعاً‌ نمی‌دانم که جانسون می‌خواهد چه چیزی بسازد، اما می‌دانم که نتیجه آن فوق‌العاده خواهد شد. ما از اوایل سال بعد جلسه می‌گذاریم و با تیم داستانی لوکاس‌فیلم در ارتباط با این موضوع صحبت می‌کنیم.

وقتی در ادامه از او پرسیده شد که نظرش در مورد جانسون چیست، کتلین کندی به تعریف از او پرداخت و گفت که تجربه ساخت این فیلم (که ۴ سال به طور انجامید)‌ فوق‌العاده بود و رایان جانسون فیلمی بسیار عالی تولید کرده است.

شب گذشته افتتاحیه رسمی فیلم Star Wars: The Last Jedi در لس آنجلس بود و حضار واکنش بسیار مثبتی نسبت به فیلم داشتند. «آخرین جدای» ۵ روز دیگر در سینماهای سراسر جهان پخش خواهد شد.


منبع IGN


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.