مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

کنسول شرکت آتاری سال 2018 عرضه خواهد شد

نویسنده   ندا سلیمیان  |

آتاری‌باکس، کنسولی است که در نمایشگاه E3 2017 توسط آتاری رونمایی شد. این محصول قرار است در سال ۲۰۱۸ میلادی عرضه شود، اما تاریخ پیش‌سفارش آن ۲۳ آذر اعلام شده است.

یک نکته در خصوص آتاری‌باکس این است که این کنسول تا حدی از طریق سرمایه‌گذاری جمعی و اینترنتی حمایت می‌شود و در حالی‌که این روش ریسک بالایی دارد و ممکن است سرنوشت خوبی را به دنبال نداشته باشد، اما این‌طور به نظر می‌رسد که آتاری برنامه‌هایش را به خوبی پیش می‌برد. از جمله مواردی که با سرمایه‌گذاری جمعی حمایت شده بود، می‌توان به میکروکنسول اویا اشاره کرد که با وجود موفقیت بسیار خوب کمپین آن در کیک‌استارتر؛ فروش ضعیفی را پشت سر گذاشت و شرکت اویا مجبور شد فعالیت تجاری خود را به مرور تعطیل کند. قطعاً آتاری با سرنوشت اویا و محصولاتی مانند آن آشناست و با آگاهی تصمیم به تولید کنسول آتاری‌باکس گرفته است.

پیش‌سفارش این محصول از دو روز دیگر آغاز می‌شود و تنها راه ثبت سفارش از طریق وبسایت indiegogo و کمپین مخصوص آن است. قیمت آتاری‌باکس بسته به مدل آن بین ۲۵۰ دلار تا ۳۰۰ دلار اعلام شده که می‌توان گفت تفاوت چندانی با کنسول‌های دیگر مانند سوییچ، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان ندارد.

نکته جالب توجه در خصوص آتاری‌باکس، انتخاب سیستم عامل لینوکس برای آن است که موجب می‌شود بازی‌های کلاسیک آتاری هم روی آن اجرا شود. سبک طراحی این کنسول نیز ما را به یاد آتاری ۲۶۰۰ می‌اندازد که در زمان خودش بسیار محبوب بوده است.

لازم به ذکر است خود آتاری عنوان کرده که این دستگاه قدرت کافی برای اجرای بازی‌های AAA را ندارد و با توجه به این‌که فروش آن تنها از طریق کمپین اینترنتی صورت می‌گیرد و در خرده فروشی‌ها قابل دسترس نیست و قیمتی مشابه کنسول‌های پرطرفدار دارد؛ شاید مشتریان زیادی به دنبال خود نکشاند. باید ببینیم در آینده نزدیک چه اتفاقی می‌افتد و آتاری‌باکس خود را تا چه حد در بین علاقه‌مندان گیم محبوب می‌کند.


منبع gamingbolt
برچسبها |


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.