تماشا کنید: حضور شخصیت‌های بازی‌های ویدیویی در جدیدترین تریلر Ready Player One

شخصیت‌های تریسر و چون-لی در تریلر فیلم Ready Player One

نویسنده   سورنا رضایی  |

امروز، شرکت برادران وارنر تریلر جدیدی از فیلم مورد انتظار Ready Player One، جدیدترین ساخته استیون اسپیلبرگ، منتشر کرد. برای جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

به تازگی تریلر جدیدی از فیلم Ready Player One منتشر شده است. این فیلم که جدیدترین ساخته اسپیلبرگ محسوب می‌شود، اقتباسی سینمایی از یک رمان علمی تخیلی با همین نام نوشته ارنست کلاین است. با توجه به نخستین تیزری که منتشر شد، می‌شد فهمید که در این فیلم اشارات بسیاری را به فرهنگ رسانه‌ای و همچنین بازی‌های ویدیویی شاهد خواهیم بود.

در تریلر فیلم Ready Player One شاهد حضور شخصیت تریسر از بازی Overwatch و شخصیت چون-لی از سری بازی‌های Street Fighter هستیم. البته حضور این دو شخصیت در تریلر بسیار کوتاه بوده و پیدا کردن آنان در میان انبوهی از شخصیت‌های تخیلی که آماده نبرد با دشمنان خود می‌شوند، بسیار سخت است. علاوه بر این دو، شخصیت ریو از سری بازی‌های Street Fighter نیز در این تریلر حضور دارد. او را می‌توان در دقایق آغازین تریلر مشاهده کرد.

داستان فیلم Ready Player One درباره نوجوانی با نام وِید واتس است که نقش آفرینی او را تای شریدن بر عهده دارد. وید، وارد دنیایی مجازی به نام اُسیس می‌شود تا سه ایستراگی که خالق این دنیای مجازی در نقاط مختلف آن پنهان کرده را بیاید. اولین فردی که موفق به یافتن به ایستراگ‌ها شود، نه تنها کنترل این دنیای مجازی را بدست می‌آورد، بلکه مقدار قابل توجهی ثروت نیز بدست خواهد آورد که می‌تواند زندگی او را برای همیشه تغییر دهد.

اسپیلبرگ در مصاحبه‌های قبلی خود اعلام کرده بود که فیلم Ready Player One به حال و هوای نوستالژیِ رمان، که مربوط به دهه ۸۰ میلادی است، پایبند خواهد بود. با این تفاوت که در هنگام نوشتن فیلمنامه، اشارات مربوط به آثار خودش را حذف کرده است. او در این باره گفت:

اکثر فیلم‌هایم را حذف کرده‌ام، البته همچنان اشاراتی به آثار من از جمله DeLorean و چند فیلم دیگر وجود دارد که نمی‌تواتستم آن‌ها را حذف کنم. از اینکه به قدر کافی افرادی بودند که بدون من دهه هشتاد میلادی را به دوره‌ی خوبی برای رشد کردن تبدیل کنند، خوشحالم.  یکی از دلایلی که باعث شد تا ساخت این فیلم را به عهده بگیرم این بود که مرا به دهه هشتاد می‌برد و می‌توانستم در آن دوره هرکاری که می‌خواستم را انجام دهم. جز با فیلم‌های خودم.

هر چند با وجود کاراکتر تریسر از بازی Overwatch در این ویدیو می‌توان فهمید که این فیلم از منابع جدید‌تری هم برای ارجاعاتش به فرهنگ رسانه‌ای، استفاده کرده است.

در پایان لازم به ذکر است که اکران رسمی فیلم Ready Player One از تاریخ سی مارس ۲۰۱۸ (دهم فروردین ۱۳۹۷) آغاز خواهد شد. این فیلم پیش از این قرار بود در پایان سال جاری میلادی اکران شود، اما از‌ آن‌جایی که زمان اکران آن با زمان اکران فیلم Star Wars: The Last Jedi تداخل داشت، تهیه کنندگان تصمیم به اکران فیلم در تاریخ جدیدی گرفتند.


منبع Gamespot

۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.