مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

نسخه‌های ایکس‌باکس PUBG در حال حاضر در حالت پیش نمایش قرار دارد

نویسنده   سورنا رضایی  |

به تازگی بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds برای کنسول‌های ایکس‌باکس وان منتشر شده است. این‌طور که به نظر می‌رسد، این نسخه‌ها از مشکلات فنی رنج می‌برند. با گیمان همراه باشید.

زمانی که نسخه ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس وان ایکس بازی PUBG تایید شدند، سازندگان بازی در استودیو بلوهول اعلام کردند که این دو نسخه از بازی از لحاظ روند توسعه، یک مرحله عقب‌تر از نسخه رایانه‌های شخصی خواهد بود و نباید انتظار بسیاری از ویژگی‌ها را در زمان انتشار داشته باشیم. اخیراً نسخه‌های ایکس‌باکس وان این بازی عرضه شده است و با توجه به بررسی‌های انجام شده، عملکرد این دو نسخه‌ بسیار پایین‌تر از انتظارات است.

هفته‌ قبل، استودیو بلوهول تایید کرد که نسخه‌های ایکس‌باکس وان بازی PUBG با نرخ ۳۰ فریم اجرا می‌شود اما بررسی‌های دیجیتال فاندری روی نسخه‌های نامبرده که هم اکنون در دسترس هستند، خلاف این ادعا را ثابت می‌کند.. با توجه به بررسی‌ها، نرخ فریم این دو نسخه در جریان بازی به سختی به میزان ۳۰ فریم بر ثانیه می‌رسد. علاوه بر این، مشکلاتی نیز در بافت‌ها وجود دارد.

با توجه به بررسی منتشر شده در وبسایت یوروگیمز، جزئیات بصری و بافت‌های بازی در بخش‌های آغازین از جمله لابی آغازین و در هنگام پرش از هواپیما به شدت بی‌کیفیت هستند. نرخ فریم بازی نیز در بخش‌های مختلف به زیر ۲۰ می‌رسد. البته با ادامه روند بازی، وضعیت بهتر می‌شود و در ادامه شاهد رسیدن نرخ فریم به ۳۰ هستیم. با این وجود، همچنان در برخی مواقع نرخ فریم افت می‌کند. مشکلات مشابهی نیز روی نسخه ایکس‌باکس وان ایکس وجود داردند، اما در مجموع عملکرد بهتری را شاهد هستیم.

مشکلات به همین‌جا ختم نمی‌شود. کنترل بازی PUGB روی این دو نسخه نیز با مشکلاتی روبرو است که باعث شده‌اند شلیک کردن مقداری سخت و مشکل باشد؛ برای مثال، عملکرد دکمه‌های کنترلر‌ در هنگام فشار دادن و نگه داشتن متفاوت است. همین مسئله نیز باعث شده تا کاربر در برخی مواقع شاهد عملکرد اشتباهی را از سوی کاراکتر بازی شاهد باشد.

نکته‌ای که در پایان باید به آن اشاره کرد، این است که نسخه‌های ایکس‌باکس وان PUGB از طریق قابلیت Game Preview فروشگاه مایکروسافت منتشر شده‌اند؛ به بیان دیگر، نسخه‌های نامبرده در حالت پیش نمایش قرار داشته و روند توسعه آن‌ها همچنان ادامه خواهد داشت. بنابراین، می‌توان انتظار داشت که در آینده‌ نزدیک، شاهد بهبود در عملکرد فنی این نسخه‌ها باشیم.


منبع VG247


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.