مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

از این پس حق مالکیت فیلم‌های مارول و مجموعه X-Men یکی خواهد شد.

نویسنده   رضا صلاحی  |

بالاخره شایعات و گمانه زنی‌ها به واقعیت پیوست و پس از صدور یک بیانیه‌ی خبری، کمپانی دیزنی، رسما خبر تصاحب چند بخش بزرگ از کمپانی فاکس قرن بیست و یکم را اعلام کرد. با گیمان همراه باشید.

طی چند وقت اخیر مذاکرات زیادی بین کمپانی‌‌های دیزنی و فاکس قرن ۲۱ پیرامون خرید استودیو‌های فیلم و سریال فاکس قرن ۲۱ توسط Disney صورت گرفته است. چند روز پیش بود که خبر ابراز نگرانی کارگردان فیلم لوگان درباره این خبر اعلام شد. با همه‌ی این تفاسیر این اتفاق دیگر افتاده است و از این به بعد دیزنی مالک حقوقی ساخت فیلم بر اساس مجموعه‌هایی چون X-Men و Fantastic Four به شمار می‌رود و کاراکتر‌های این دو مجموعه دیگر منعی برای حضور در فیلم‌های دنیای سینمایی مارول نخواهند داشت.

اما بیایید کمی دقیق‌تر به این انتقال نگاه کنیم؛ این حق مالکیت شامل فیلم‌های کمپانی فاکس و استودیوی تلویزیونی آن، شبکه‌های FX،FXX و شبکه‌ی National Geographic خواهد بود. البته کمپانی دیزنی پیش از این توافق، مالک ۳۰ درصد از سهام Hulu نیز بود و اکنون مالک ۳۹ درصد از سهام شبکه‌ی تلویزیونی sky در اروپا شد.

خبر بعدی‌ای که در این بیانیه آمده این است که باب آیگر مدیر عامل دیزنی قراردادی امضا کرده که ریاست او را تا سال ۲۰۲۱ تمدید می کند.

اما حالا پس از این انتقال شاهد رقابت تنگاتنگ دو کمپانی دیزنی و نتفلیکس که در حال حاضر سلطان بی‌چون و چرای پخش فیلم و سریال است، خواهیم بود. قطعا دیزنی که حالا قدرت بیشتری از قبل پیدا کرده است، سعی در تصاحب این عنوان خواهد داشت. باید منتظر ماند و شاهد رقابت این دو غول بزرگ فیلمسازی بود.


منبع Gamespot


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.