آیا Fantastic Four تاکنون نقشی در دنیای سینمایی مارول داشته‌ است؟

امکان حضور تیم رویایی «چهار شگفت‌انگیز» در MCUپس از این‌که کمپانی دیزنی اعلام کرد فرآیند خرید دارایی‌های سینمایی و تلویزیونی «فاکس قرن ۲۱» آغاز شده، طرفداران مارول بی‌صبرانه در انتظارند حضور مردان ایکس و چهار شگفت‌انگیز در MCU تایید شود.

با این‌ وجود که تایید و تنظیم جامع این قرارداد، چیزی نزدیک به ۱۲ الی ۱۸ ماه به طول می‌انجامد، مارول و دیزنی اکنون تمام کاراکترهایی را که متعلق به کمپانی فاکس بودند، در اختیار دارند. این اتفاق، تمام کسانی که همیشه مشتاق بودند مردان ایکس را در کنار انتقام‌جویان ببینند، شگفت‌زده کرد؛ و حتی عجیب‌تر، امکان حضور تیم ابرقهرمانان قدیمی و محبوب «Fantastic Four» را در دنیای سینمایی مارول فراهم کرد.

آخرین تلاش کمپانی فاکس برای به تصویر کشیدن این چهار ابرقهرمان، با شکست سنگینی هم در باکس‌آفیس و هم در نظرات منتقدین مواجه شد. حتی آن‌ها موفق نشدند نظر مثبت مخاطبان دیرینه‌ی این تیم را جلب کنند. در نظر بسیاری از هواداران، تنها راه نجات فرنچایز «چهار شگفت‌انگیز»، اضافه کردن این تیم به دنیای سینمایی مارول است؛ راهی که این روزها کاملا امکان‌پذیر شده است. اما احتمال دارد این اتفاق قبلا افتاده باشد!؟ آیا Fantastic Four تلویحا در MCU حضور داشته است؟

 

در یکی از فیلم‌های اخیر MCU به‌نام Spider-Man: Homecoming، بستری برای حضور این تیم رویایی فراهم شده است. داستان اصلی فیلم، در مورد «پیتر پارکر» و اشتیاق وی برای تحت‌تاثیر قرار دادن «تونی استارک» و تبدیل شدن به عضوی ثابت از انتقام‌جویان محوریت دارد. البته، بخش مهمی از داستان بر پایه‌ی یک اتفاق کلیدی رخ می‌دهد که: «تونی استارک، برج Avengers را که در اولین فیلم انتقام‌جویان ساخته بود، به فروش می‌گذارد».

بخش عظیمی از مبارزات پایانی Homecoming به این دلیل بود که پس از فروش این برج، تجهیزات انتقام‌جویان جابه‌جا شده بود. در این‌جا ممکن است رازی بزرگ نهفته باشد: «ما متوجه شدیم که برج انتقام‌جویان به فروش رفته، اما هرگز نفهمیدیم چه کسی آن را خریداری کرده!» اما اکنون که قرارداد بزرگی میان دیزنی و فاکس بسته شده، «رید ریچاردز» یا همان «آقای شگفت‌انگیز» می‌تواند به‌عنوان خریدار این برج معرفی شود.

 

در کمیک‌بوک‌ها، ساختمان اصلی چهار شگفت‌انگیز که «ساختمان بکستر» نام دارد، در وسط شهر نیویورک بنا شده است. این ساختمان محلی است که این چهار قهرمان در آن زندگی می‌کنند، عملیات و ماموریت‌هایشان را انجام می‌دهند و «آقای شگفت‌انگیز» (Mr. Fantastic) آزمایشات عجیب و غریب علمی‌اش را پیش می‌برد.

در دنیای به‌هم پیوسته‌ای مانند MCU، وقتی هویت فرد یا گروه خریدار برج سابق استارک فاش نمی‌شود، ماجرا را کمی مشکوک می‌کند. این‌که حتی کوچکترین اشاره‌ای به مالکان جدید این برج نمی‌شود، حاکی از این احتمال است که «کوین فایگی»، رییس استودیوهای مارول و تیم او، موقعیت را فراهم دیده‌اند تا دری را برای ورود چهار شگفت‌انگیز به دنیای سینمایی مارول باز بگذارند.

با توجه به این‌که فرآیند تصمیم‌گیری برای قراردادهای عظیمی مانند خرید فاکس توسط دیزنی ممکن است از سال‌ها قبل آغاز شده باشد، محتمل است کوین فایگی پیش‌تر از نیت دیزنی باخبر شده و موقعیتی را برای حضور Fantastic Four در MCU فراهم کرده است.

بنابراین اگر در فیلم‌های بعدی، نام برج انتقام‌جویان به ساختمان بکستر تغییر پیدا کند، شاهد یک تیم ابرقهرمانی کاملا جدید خواهیم بود که در نیویورک ساکن هستند. از آن‌جا که اسپایدرمن هم در همان شهر مشغول مبارزه با جرم و جنایت است و سوابق مشترک زیادی با اولین خانواده ابرقهرمانی مارول دارد، احتمال حضور چهار شگفت‌انگیز یا حداقل اسم بردن از آن‌ها در فیلم بعدی مرد عنکبوتی زیاد است. به هرحال، وقتی اشاره غیرمستقیمی به این چهار ابرقهرمان در فیلم اول اسپایدرمن شده، منطقیست که نسخه بعدی این داستان را علنی‌تر ادامه دهد.

منبع: CBR


۱ دیدگاه

  • اصلا اگر بری کامیک بوک اینفینیتی وار و بخونی خیلی آدم غیر این قهرمان های الان است مثل آدام وارلاک همین ۴ شگفت انگیز و ….
    امیدوارم خوب شه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.