سینماچک: معرفی فیلم Dunkirk

جدیدترین اثر کریستوفر نولان، خالق سه‌گانه شوالیه تاریکی

نویسنده   دانیال نوروزی  |

در قسمتی دیگر از سری برنامه‌های سینماچک، به معرفی فیلم سینمایی «دانکرک»، جدیدترین اثر کریستوفر نولان، کارگردان شناخته شده می‌پردازیم. با گیمان همراه باشید.

بیشتر بخوانید: نقد و بررسی فیلم Dunkirk

Dunkirk یک فیلم کاملا متفاوت از کریستوفر نولان، کارگردان صاحب سبک انگلیسی است که در کارنامه‌ی وی آثار فاخری مانند سه‌گانه شوالیه تاریکی، Inception و Interstellar دیده می‌شود. «دانکرک» روایت‌گر یکی از حساس‌ترین مقاطع جنگ جهانی دوم است که نیروهای انگلیسی و فرانسوی در محاصره‌ی مرگبار نیروهای آلمان نازی قرار گرفته‌اند و چاره‌ای جز فرار به سمت بریتانیا ندارند. با اینکه حضور بازیگرانی مانند تام هاردی و سیلیان مورفی، رنگ و لعاب خاصی به فیلم بخشیده، ولی استفاده از بازیگران جوان و تازه‌کاری مانند فیون وایت‌هد که این اثر، اولین تجربه‌ی بزرگ او به شمار می‌رود، نکته‌ای جالب در مورد دانکرک محسوب می‌شود. البته، حضور هری استایلز، چهره‌ی شاخص، جوان و البته مشهور گروه موسیقی وان دایرکشن به عنوان بازیگر در فیلمی به کارگردانی نولان، ریسکی بزرگ بود که به خوبی جواب داد.

بسیاری از منتقدین از «دانکرک» به عنوان بهترین اثر در کارنامه‌ی کریستوفر نولان یاد می‌کنند. مضمون و هدف فیلم تفاوت‌های زیادی با هم سبک‌های خود دارد و این وجه تمایز در کنار فیلم‌برداری و تدوین خارق‌العاده‌ی آن، دانکرک را به یک اثر فاخر تبدیل کرده است.


برچسبها |

۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.