چه شخصیت‌هایی در بازی‌های Mortal Kombat کشته شده‌اند؟

راز مردن و زنده شدن کاراکترها در محبوب‌ترین فرنچایز مبارزه‌ایکیتانا و کونگ لائو در Mortal Kombat 9 کشته شدند، اما در میان شخصیت‌های Mortal Kombat X دیده می‌شوند. در ادامه با گیمان همراه باشید تا ببینیم مرگ در تورنومنت مرگبار چه نقشی دارد.

داستان بازی MK X پس از ماجراهای MK 9 روایت می‌شود و در ۲۵ سال پس از حوادث آن جریان می‌گیرد. کاراکترهایی مانند کیتانا و کونگ لائو که در نسخه‌ی قبلی کشته شده بودند، اکنون حضور دارند. با توجه به بازگشت دو مرده، اهمیت مرگ در سری Mortal Kombat در چه حد است؟ در ادامه نگاهی می‌اندازیم به شخصیت‌هایی که کشته شده‌اند و راه‌های مختلفی که می‌تواند آن‌ها را به این تورنومنت طولانی بازگرداند.

 

چه کسانی در Mortal Kombat 9 مردند؟

جِید، جکس، کابال، کیتانا، کونگ لائو، لو کنگ، نایت‌ولف، شنگ سانگ، شائو کان، سیندل، اسموک (انسان)، استرایکر و ساب‌زیرو همگی در بخش داستانی MK9 کشته شدند. بسیاری از این کاراکترها را سیندل کشته و خود سیندل نیز هنگامی که نایت‌ولف جان خودش را می‌گرفت، نابود شد. رِی‌دِن، لو کنگ و شائو کان را کشت و شائو کان، کونگ لائو و شنگ سانگ را کشت. این اتفاقات باعث شد نفرات کمی باقی بمانند و به همین دلیل، تعداد کاراکترهای جدید در MKX زیاد است.

 

کشته‌های نسخه‌های قدیمی‌تر این سری، چه کسانی بودند؟

با این‌که مرگ شخصیت‌ها، یکی از پایه‌های ثابت نسخه‌های مختلف سری Mortal Kombat بوده، اما کاراکترهای کمی بودند که مرده باقی بمانند. ساب‌زیروی اصلی که در اولین نسخه‌ی سری کشته شده بود، به شکل نوب سای‌بات در بازی دوم زنده شد. کونگ لائوی بزرگ هم قبل از اولین بازی، توسط گورو کشته شد و بلافاصله شنگ سانگ روح او را تسخیر کرد. کونگ لائوی کنونی که در بازی‌های MK دیده می‌شود، تناسخی از کونگ لائوی اصلیست (روح او در جسمی دیگر حلول کرده است). دیگر نیازی نیست به لو کنگ و جانی کیج اشاره کنیم.

همان‌طور که می‌بینید، کاراکترهای بسیاری در سری Mortal Kombat کشته شده‌اند، ولی دوباره بازگشته‌اند. در حقیقت، در انتهای بازی Mortal Kombat: Armageddon تمام شخصیت‌ها به‌جز شائوکان کشته شدند. به همین دلیل هم بود که رِی‌دن در ابتدای MK9، پیامی را به گذشته‌ی خودش می‌فرستد. او این پیام را فرستاد تا به خودِ جوان‌ترش بفهماند مرگ در راه‌ست و امیدوارست که بتواند جلوی این اتفاق را بگیرد.

 

در Mortal Kombat X چه اتفاقی می‌افتد؟

داستان نسخه MKX بلافاصله بعد از وقایع MK9 ادامه می‌یابد. البته با توجه به تایم‌لاین اصلی مورتال کومبت، می‌توان گفت اتفاقات MKX تقریبا بعد از Ultimate Mortal Kombat 3 جریان دارد. کونگ لائو و کیتانا بازگشته‌اند، اما این ورژن از کونگ لائو هم می‌تواند تناسخی از او در جسمی جدید باشد. ساب‌زیرو نیز بازگشته، با این‌که در MK9 تبدیل به سایبر ساب‌زیرو شده بود و در نهایت کشته شد. پس از مرگ شائوکان، کوتال کان به دنبال قدرت در دنیای بیرونی (Outworld) است، اما حکومت او نیز فقط ۲۵ سال برقرار می‌ماند.

تورنومنت مرگبار مانند اسمش همیشه پر از مرگ بوده و اغلب هم کاراکترها دوباره به تورنومنت بازگشته‌اند. از طرف دیگر، دنیای مورتال کومبت، پر از جادوگرهای قدرتمند و خدایان ارشد (Elder Gods) است. کوان‌چی چندین نفر را که در MK9 کشته شدند، احیا می‌کند و در عوض، آن‌ها را تحت کنترل خود در می‌آورد؛ البته، با کوچک‌ترین دخالت ری‌دن و خدایان ارشد، این کنترل از بین می‌رود.

 

باید منتظر بمانیم تا ببینیم در نسخه‌ی بعدی این سری محبوب و قدیمی، چه اتفاقاتی می‌افتد و سرنوشت این مبارزه‌ی مرگبار به کدام سو می‌رود.

 

منبع: primagames


۱ دیدگاه

  • به نظرم این موضوع باعث کاهش ارزش شخصیت های مورتال کامبت میشه و بازی کننده هارو کمتر تحت تاثیر قرار میده , با دیدن صحنه مرگ کارکتر ها

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.