مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

اولین تلویزیون اولد ۸۸ اینچی با رزولوشن ۸K توسط ال‌جی رونمایی شد

تلاش برای آوردن تکنولوژی اولد به نمایشگرهای 8K

نویسنده   ندا سلیمیان  |

ال‌جی همواره در ساخت تلویزیون‌های اولد با رزولوشن بالا پیشتاز بوده و حالا این شرکت کره‌ای برای نخستین بار از یک پنل اولد ۸۸ اینچی با رزولوشن ۸K رونمایی کرده است.

همان‌طور که شنیدن دو کلمه ۴K و HDR در کنار هم دیگر عجیب نیست، ال‌جی هم از چندی پیش در تلاش بوده تا فناوری اولد خودش را به پنل‌های ۸K بیاورد. چه فرصتی بهتر از این‌که در نمایشگاه CES 2018 این اتفاق رخ دهد و افراد برای اولین بار تلویزیون ۸۸ اینچی اولد ۸K این شرکت کره‌ای را از نزدیک ببینند.

از مشخصات این تلویزیون پیداست که دارای بزرگ‌ترین پنل اولد در جهان و همین‌طور بالاترین رزولوشن در بین تمامی نمایشگرهای اولد تولید شده است. البته مشخصات دیگر این محصول هنوز برای ما مشخص نیست و احتمالاً ال‌جی در زمان معرفی رسمی تلویزیون جدیدش از ویژگی‌های بیشتر آن پرده‌برداری خواهد کرد.

پیش از این، بزرگ‌ترین پنل اولد جهان، ۷۷ اینچی بود و تنها از رزولوشن ۴K بهره می‌برد. در حالی‌که ترکیب پنل اولد با رزولوشن ۴K از سوی کمپانی‌های بسیاری همچون ال‌جی الکترونیک، سونی و پاناسونیک در محصولاتشان استفاده شده، اما همه آن‌ها منبع پنل‌های بزرگ اولد خودشان را شرکت ال‌جی دیسپلی معرفی کرده‌اند.

رقیب اصلی ال‌جی دیسپلی، سامسونگ دیسپلی است که از مدت‌ها پیش به ساخت تلویزیون‌های QLED روی آورده است و بنابراین در حال حاضر تنها تولید کننده نمایشگرهای بزرگ اولد در جهان، ال‌جی دیسپلی است.

این شرکت سرمایه‌گذاری عظیمی در بخش تولید پنل‌های اولد خود کرده و حتی در حال گسترش ساخت نمایشگر‌های اولد برای گوشی‎های موبایل است. این درحالیست که بازار پنل‌های اولد گوشی‌های همراه فعلاً بیشتر در اختیار سامسونگ دیسپلی است و ال‌جی باید تلاشش را در این زمینه بیشتر کند.


منبع engadget


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.