مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

«به تولید فیلم‌های ابرقهرمانی با درجه سنی بزرگسال علاقمند هستم»

نویسنده   حمید رضا جلابی  |

برایان تیلور (کارگردان قسمت دوم فیلم ابرقهرمانی Ghost Rider) به تازگی در مورد فیلم‌های جدید استودیوی مارول اظهار نظر کرده است. با گیمان همراه باشید.

طی دو دهه گذشته، از زمانی‌که فیلم ابرقهرمانی X-Men رنسانس کنونی فیلم‌های لایواکشنِ مارول را پایه‌گذاری کرد، ده‌ها فیلم ابرقهرمانی با اقتباس از کتاب‌های کمیک مارول، در سالن‌های سینما به نمایش درآمده است، به طوری‌که طرفداران سینما از تماشای فیلم‌هایی با ماجراهای به ظاهر تکراری خسته و دل‌زده شده‌اند. حتی برایان تیلور نیز که سابقه کارگردانی فیلم مارولیِ Ghost Rider: Spirit of Vengeance را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد، از کسل‌کننده بودن فیلم‌های استودیوی مارول گله کرده است.

تیلور در مصاحبه با وب‌سایتِ کامیک‌بوک‌دات‌کام در این‌باره چنین می‌گوید:

فیلم‌های استودیوی مارول را به هیچ وجه درک نمی‌کنم. صادقانه بگویم، این‌گونه فیلم‌ها به نظرم خیلی طولانی هستند. من واقعاً این نوع فیلم‌ها را درک نمی‌کنم. تا حدودی از تماشای فیلم‌های مارول خسته شده‌ام و آنها را سرگرم‌کننده نمی‌بینم. فکر می‌کنم این‌گونه فیلم‌ها از نظر هنری واقعاً خوش‌‍ساخت هستند. صحنه‌های اکشن بسیار خوبی دارند. از نظر فنی فوق‌العاده هستند. حتی هنرپیشه‌های مورد علاقه‌ام در این فیلم‌ها بازی می‌کنند. اما واقعاً نمی‌توانم با آنها ارتباط برقرار کنم.

برایان تیلور علاوه بر کارگردانی قسمت دوم فیلم مارولیِ Ghost Rider، سکان هدایتِ سریال جنایی !Happy را هم در اختیار داشته است. این سریال که با اقتباس از کمیک‌بوک‌های !Happy ساخته شده، در حال حاضر از شبکه تلویزیونی Syfy پخش می‌شود. تیلور با تولید این نوع آثار سینمایی و تلویزیونی، طی سالیان متمادی امکان سیر و سیاحت در دنیای کمیک را به‌دست آورده است. او در این‌باره خاطر‌نشان می‌کند:

من دوران کودکی‌ام را با مطالعه کتاب‌های کمیک سپری کرده‌ام. من عاشق ابرقهرمان‌ها و کتاب‌های کمیک بوده‌ام. اگر فرصت تولید یک فیلم کمیک با حال و هوای کتاب‌های کمیکِ دوران نوجوانی‌ام برای من فراهم شود، از حضور در چنین پروژه‌ای بسیار لذت خواهم برد.

این فیلمسازِ آمریکایی، در فیلم‌های خود هرگز از پرداختن به موضوعات بحث‌برانگیز خودداری نکرده است. تیلور ادعا می‌کند که پرداختن به این موضوعات در فیلم‌های ابرقهرمانی، او را به هیجان وا می‌دارد. تیلور اعتراف می‌کند که تا حدودی علاقمند است که فیلم‌های ابرقهرمانی با درجه سنی بزرگسال (R Rated) را به روی پرده سینما ببرد. او در این‌باره می‌گوید:

تعداد فیلم‌های ابرقهرمانی ساخته‌شده برای مخاطبان بزرگسال بسیار کم است. فیلم‌های Deadpool و Logan فوق‌‎العاده بودند. من فکر می‌کنم که فیلم‌های ابرقهرمانیِ مناسب برای مخاطبان بزرگسال بسیار موفق خواهند بود. من نمی‌دانم که چرا فیلم Suicide Squad برای درجه سنی بزرگسال ساخته نشد. این فیلم پتانسیل تبدیل شدن به یک اثر سینماییِ درجه R را داشت.

برایان تیلور تصریح کرد که سناریوی واقعی، همیشه می‌تواند جذاب‌ترین المانِ یک فیلم یا سریال تلویزیونی باشد. از این نظر، کاراکترهای داستان در مرتبه بعدی اهمیت قرار می‌گیرند.

این کارگردانِ باتجربه در ادامه صحبت‌های خود می‌افزاید:

موفقیت یک اثر هنری به موضوعِ آن بستگی دارد. من هیچ اهمیتی به ژانر نمی‌دهم. فیلم می‌تواند کمدی، ترسناک، عاشقانه، ابرقهرمانی و یا وسترن باشد. از نظر من، ژانر اهمیت چندانی ندارد. فیلم فقط باید از یک موضوعِ ناب و سرگرم‌کننده برخوردار باشد.


منبع Comicbook


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.