مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

خیزش اطلس، همه چیز را تغییر می‌دهد.

نویسنده   عرفان خورسند  |

بازی جاه‌طلبانه No Man’s Sky مرداد ماه سال گذشته منتشر شد و بسیاری از بازیکنان و منتقدان را ناامید کرد. اما به نظر می‌رسد انتقادهای وارد به بازی در آن زمان امروز دیگر صدق نمی‌کنند. با گیمان همراه باشید تا دلیل این موضوع را بررسی کنیم.

هنگامی که از بازی No Man’s Sky سخن به میان می‌آید، سخت است که از واکنش‌های تند مخاطبان در روز‌ها و هفته‌های ابتدایی انتشار بازی غافل شد. اکنون حدود یک سال و نیم از آن زمان می‌گذرد و شاید بهتر باشد که نام «گذشته» را به آن دوران اطلاق کنیم. اما چرا؟ آخرین بروزرسانی این شبیه‌ساز فضا، با عنوان Atlas Rises حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

این آپدیت جدید بعد از بسته‌های Foundation و Pathfinder، سومین بروزرسانی بزرگ بازی تاکنون است. اما این یکی با سایرین خیلی فرق دارد. در حالی که بروزرسانی‌های پیشین صرفاٌ تعدادی ابزار را به بازی اضافه می‌کردند تا ماندن در یک سیاره لذت‌بخش‌تر باشد، Atlas Rises مآموریت‌های جدید، رابط کاربری متفاوت، ۳۰ ساعت محتوای داستانی و موارد بیشتر را به ارمغان می‌آورد.

اگر سیو فایل‌های قبلی خود را پاک کرده و از نو شروع کنید، تغییرات برایتان کاملاً محسوس خواهد بود. جا به جا شدن‌های تکراری و حوصله سر بر میان سیاره‌ها و مکان‌هایی که می‌توانید محموله خود را به فروش برسانید کنار گذاشته شده‌اند. مأموریت‌ها اکنون منبع درآمد جدید هستند و دیگر مجبور نیستید راه طولانی تا مرکز عالم را طی کنید. با تغییراتی که در سیستم اقتصادی و نحوه پیشبرد مراحل بوجود آمده، نژادهای بیگانگان دیگر بی‌معنی جلوه نمی‌کنند، علاوه بر آن بخش داستانی هم عمق بیشتری به بیگانه‌ها و دنیا می‌دهد. همه این موارد با هم یکجا جمع شده‌اند و یک بازیکن تازه‌کار به سختی می‌تواند تشخیص دهد که چه چیزی از قبل در بازی بوده و چه چیزی تازه به بازی اضافه شده است.

 

بحران No Man’s Sky در ابتدای انتشار و تاخت و تازهایی که از جانب منتقدان و بازیکنان به آن می‌شد بعد از این بروزرسانی دیگر اهمیت خاصی ندارند. بخش چندنفره حالا دیگر در بازی وجود دارد و داستان، وسایل نقلیه، اقتصاد، ساخت پایگاه‌ها و خیلی چیز‌های دیگر در بازی حالا لذت بخش‌تر هستند. مسلماً یک بازی خالص فضایی به مذاق هر کسی خوش نمی‌آید، اما اکنون بعد از سه بروزرسانی و گذشت مدت طولانی از هیاهوی انتشار بازی، به جرأت می‌توانیم بگوییم No Man’s Sky بسیار بهتر از قبل شده و به شما اجازه می‌دهد به هر جایی از گیتی که می‌خواهید بدون هیچ محدودیتی سفر کنید. فقط کافیست امتحان کنید.


منبع GamesRadar
برچسبها


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.