۱۵ بازیگر که لایقِ ایفای نقش نایت‌وینگ هستند!

بحث جنجالی این روزهای طرفداران دی‌سی!به نظر شما کدام بازیگر برای حضور در فیلم جداگانه‌ی نایت‌وینگ می‌تواند مناسب باشد؟ با گیمان و معرفی ۱۵ بازیگر احتمالی همراه باشید!

این روزها اکثر کمپانی‌ها به دنبال تلفیق ابرقهرمان‌ها به یک  فیلم سینمایی واحد هستند تا سود کلانی را به جیب بزنند! از فیلم‌های Batman V Superman: Dawn of Justice و جوخه‌ی انتحار گرفته تا انیمیشن‌های لِگو، ابرقهرمان‌ها همانند مور و ملخ پایشان به یک ماجرا باز می‌شود. با این اوصاف، شایعه شده که فیلم مستقلی قرار است از شخصیت دیک گریسون/نایت‌وینگ، اولین رابین، سایدکیک و یار همیشگیِ بتمن ساخته شود. هالیوود ریپورتر، رسانه‌ی معروف و قابل استناد، در خبری اذعان داشته ظاهرا کریس مک‌کِی،‌ خالقِ انیمیشن لِگو بتمن، این پروژه‌ی جدید دی‌سی را در دستور کاری خود دارد. به همین خاطر می‌توان نتیجه گرفت فیلم‌نامه‌ی نایت‌وینگ وارد مرحله‌ی نگارش شده است.

در این مقاله به سراغ بازیگرانی رفته‌ایم که پتانسیل این را داشته تا به ایفای نقشِ نایت‌وینگ (دیک گریسون) بپردازند. برای ارجحیت بخشیدن به این لیست، با رتبه‌دهی عددی لیاقت دو بازیگر متفاوت را مقایسه می‌کنیم.

 

۱۵ دیلان اوبراین (Dylan O’Brien)

یکی از اولین سوالات برای انتخاب اوبراین باید این مسئله باشد که رابین به عنوان اولین سایدکیک بتمن باید چند سال سن داشته باشد؟ با توجه به آخرین فیلم بتمن که بن افلک بازی کرده، باید دیک گریسون را در نهایت سی ساله در نظر داشته باشیم. به همین خاطر یکی از گزینه‌های مناسب از لحاظ سنی و ظاهری، دیلان اوبراین خواهد بود. او در حال حاضر اوج درخشش خود را مدیون سری فیلم‌های «Maze Runner» و «Deepwater Horizon» است. اگر بخواهیم بر اساس تیپ و کاریزما، اوبراین را تعریف کنیم وی تلفیقی از مت دیمون و جیسن بورن هست! اگر قرار باشد دی‌سی دیک گریسون جوان را برای فیلم انتخاب کند، قطعا او این پتانسیل را دارد تا خودی نشان بدهد.

 

۱۴- جوزف گوردون-لویت (Joseph Gordon-Levitt)

اگر قرار باشد با دیک گریسونی روبه‌رو شویم که برعکس اوبراین، سن و سالی ازش گذشته باشد، می‌توان به جوزف گوردون لویت خوش‌تیپ فکر کرد! وی در سه‌گانه‌ی شوالیه‌ی سیاهِ کریستوفر نولان در نقش رابین (جان بلیک) توانست به خوبی ظاهر شود. هر چند، نقش وی در کنار ایفای نقش قدرتمند دیگر شخصیت‌ها چندان به چشم نمی‌آید، ولی شاید گوردون لویت در یک فیلم مستقل و به عنوان نقش اصلی بتواند حضور چشمگیری داشته باشد. گوردون لویت قرار بود تا در فیلم مرد شنی، جدیدترین اثر نیل گیمان به ایفای نقش پرداخته که بنا به دلایلی نامعلوم از پذیرفتن این نقش سر باز زد. این امکان وجود دارد که کمپانی برادران وارنر، به وی برای نقش نایت‌وینگ چراغ سبز نشان داده باشند.

 

۱۳- لویس تان (Lewis Tan)

لویس تان به عنوان فردی که به تازگی به صنعت سینما وارد شده، توانسته سابقه‌ی کوتاهی در فیلم‌های کمیک بوکی را داشته باشد. وی در درجه‌ی اول یک بدلکار حرفه‌ای است تا یک بازیگر معمولی! لویس تان در سریال‌های مطرح آمریکایی همچون Hawaii Five-0 و NCIS: Los Angeles حضور داشته و در سریال مشت آهنین (Iron Fist) نتفلیکس نیز به ایفای نقش می‌پردازد. بر اساس سوابق لویس تان، می‌توان از قدرت بدنی وی برای حضورش در نقش‌های ابرقهرمانی خوش‌بین باشیم. ولی آیا لویس تان یک پرش بزرگ از دنیای مارول به دنیای دی‌سی خواهد داشت؟ جالب است بدانید تان به همراه خانواده‌اش در سال ۱۹۸۸ به ایالات متحده سفر کرده و این مهاجرت سبب شد پدرش به عنوان بدلکار در فیلم بتمن، اثر تیم برتون حضور فعال و پر رنگی داشته باشد.

 

۱۲- گرت هدلاند (Garrett Hedlund)

گرت هدلاند هر آنچه را که شما از جنبه ظاهری به دنبالش هستید، داراست و برای هر نقشی، چه مثبت و چه منفی می‌تواند یکی از پتانسیل‌های خوب یک فیلم‌نامه‌ باشد. با این حال، هدلاند در حال حاضر نتوانسته در میان سایر بازیگران ابر‌قهرمانی، اسم و رسم آنچنانی داشته باشد. هدلاند پیش از این در فیلم‌های Tron: Legacy و Pan حضور قابل توجهی، هر چند کوتاه، داشته و برای یک بازیگر ۳۲ ساله، یک رزومه نسبتا خوب تلقی می‌شود. البته وی در فیلم‌های معمولی‌تری مثل On the Road و Inside LIewyn Davis نیز هنرنمایی خوبی از خود به جای گذاشت. با تمام این تفاسیر، مهارت‌های این بازیگر را نمی‌توان دست کم گرفت و فکر می‌کنیم حضور گرت هدلاند به عنوان نایت‌وینگ می‌تواند نقطه عطفی برای این شخصیت ابرقهرمانی باشد.

 

۱۱. ریز احمد (Riz Ahmde)

ریز احمد، یکی از بازیگرهای شگفتی‌ساز هالیوود محسوب شده که به سرعت در حال پیشرفت است. وی هنرنمایی استثنایی از خود در فیلم جیسون بورن و سریال The Night Of به جای گذاشته و در فیلم سینمایی Rogue One نیز حضور کوتاه و خوبی داشته است. شاید بتوان نقش مکمل ریز احمد در فیلم Nightcrawler، محصول سال ۲۰۱۴ را بهترین رل در کارنامه‌ی احمد بدانیم. با تمام این تفاسیر، ریز احمد در سالی که گذشت، به‌شدت فعال بوده و بر طبق نظر بسیاری از منتقدین، این بازیگر گمنام می‌تواند پیشرفت به سزایی در آینده‌ی نزدیک داشته باشد. اگر تبعیض جنسیتی در پیش گرفته نشود، ریز احمد می‌تواند یکی از گزینه‌های محتمل برای ایفای نقش نایت‌وینگ محسوب شود.

 

۱۰- جیک جیلینهال (Jake Gyllenhaal)

متاسفانه (یا خوشبختانه؟) در حال حاضر برای ساخت و تهیه پروژه‌های ابرقهرمانی، کارگردانان دست به دامنِ بازیگران مطرح دنیای هالیوود می‌شوند؛ به عنوان مثال، در طول تاریخ برای نقش بتمن، از بازیگرانی مثل بن افلک، کریستین بیل و مایکل کیتون استفاده شده است؛ یا برای ایفای نقش کاپیتان امریکا از کریس ایوانز محبوب و دوست‌داشتنی استقبال شد و … . انتخاب و دست‌چین کردنِ بازیگرانِ مطرح و چند ستاره، نیازمندِ یک بودجه‌ی هنگفت خواهد بود و برای یک فیلم ابرقهرمانی، آن هم در دنیای دی‌سی می‌توان تا حدودی خوش‌بین بود که با صرف یک هزینه‌ی زیاد، جیک جیلینهال به شخصیت اصلی این فیلم بپیوندد. جیلینهالِ سی‌و‌شش‌ساله، از معدود بازیگرانی است که تقریبا در هر سبکی توانسته نقشش را به خوبی بازی کند و کمتر کسی قادر خواهد بود با تماشای وی، مجذوبش نشد! جیلینهال در مصاحبه‌های مختلف، بارها گفته که دلش می‌خواهد در فیلم‌های کمیک نیز بازی کند و یکی از شخصیت‌های دوست‌داشتنی از دیدگاه وی، بتمن است! البته اگر بخواهیم منطقی فکر کنیم، احتمال حضور جیلینهال در نقش نایت‌وینگ کمی دور از انتظار خواهد بود.

 

۹- رابرت پتینسون (Robert Pattinson)

دو حالت وجود دارد؛ یا شما عاشق رابرت پتینسون هستید یا اینکه به خاطر ایفای نقش وی در سری فیلم‌های توایلایت (Twilight) از وی به شدت متنفر هستید و زیر لب چند فحش هم نثارش می‌کنید! پتینسون فعالیت‌های بسیار کمی در کنارِ این فرنچایز داشته و شاید یکی از علل کم‌کاری وی را در ابراز تنفرهای بسیار فراوان و کوبنده‌ی مخاطبین بدانیم! با این حال اجازه دهید از جنبه‌ای دیگر به این بازیگر نگاه کنیم. پتینسون با سن نسبتا کم خود توانسته در فیلم‌های سینمایی The Rover، Maps to the Stars و همچنین The Childhood of a Leader به خوبی بدرخشد. با این حال با نحوه‌ی هنرنمایی این بازیگر، می‌توان او را تا حدودی در نقش رابین تصور کرد. این بازیگر سی ساله در فیلم سینمایی جدیدی تحت عنوان شهر گمشده‌ی زد نیز در کنار بازیگران مطرحی همچون چارلی هانام و تام هالند به ایفای نقش پرداخته و تا حدودی توانسته از زیر سایه‌ی شوم توایلایت دور شود!

 

۸- کیت هرینگتون (Kit Harington)

کیت هرینگتون، بازیگر مشهور و مطرح Game of Thrones که توانسته اسم و رسمی پیدا کند، یکی از گزینه‌های احتمالی نقش نایت‌وینگ تلقی می‌‌شود. از آنجایی که آخرین فصل از این سریال در دست ساخت قرار داشته، مسلما هرینگتون به دنبال حضور در فرنچایز یا اثری جدید و مطرح خواهد بود. جالب است بدانید هرینگتون با فعالیت‌های کم و بیش خود خواسته تا از دنیای سریال فاصله گرفته و در فیلم‌های سینمایی مختلفی همچون پمپی و فرزند هفتم نیز درخشش خوبی داشته باشد که متاسفانه این دسته از فیلم‌های سینمایی نتوانسته جزو آثار ماندگار و خوبی در کارنامه‌ی هرینگتون باشد. از آنجایی که تن صدای وی نیز تا حدودی بم و زمخت بوده، می‌توان به خوبی هرینگتون را در نقش یک ابرقهرمان مثل نایت‌وینگ تصور کرد!

 

۷- ریچارد مدن (Richard Madden)

بی انصافی است که از سریال Game of Thrones، کیت هرینگتون را در این لیست قرار بدهیم و حرفی از ریچارد مدن به میان نیاوریم. مدن، یکی از خوش‌تیپ‌ترین و تاثیرگذارترین کاراکترهای این سریال خوش‌ساخت است که در نقش راب استارک درخشید و در نهایت از خط داستانی ماجرا برای همیشه حذف شد. ریچارد مدن پس از سریال Game of Thrones، در اثر شاخص و پر اهمیت دیگری حضور پیدا نکرده و به چند پروژه‌ی معمولی مثل روز بستیل در کنار ادریس البا و فیلم ‌سینمایی سیندرلا به ایفای نقش می‌پردازد. قطع به یقین ریچارد مدن، یکی از پتانسیل‌های نقش نایت‌وینگ خواهد بود.

 

۶- جو الوین (Joe Alwyn)

اگر از دیلان او براین فاکتور بگیریم، جو الوین به عنوان یک بازیگر جوان می‌تواند برای حضور در نقش نایت‌وینگ مناسب باشد. جو الوین توسط انگ لی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی Billy Lynn’s Long Halftime Walk انتخاب شد و به قدری در نقشش فرو رفت که نمی‌توان تصور کرد او یک سرباز زبده و با تجربه نیست! البته فیلم، به تنهایی اثری است پر از ایرادات فاحش؛ ولی اغلب منتقدین از ایفای نقش خوب جو الوین صحبت به میان آوردند. آن نگاه نافذ جو الوین، می‌تواند نگاه عمیق دیک گریسون نسبت به دشمنانش باشد و تصور الوین در نقش دیک گریسون می‌تواند ما را به خبر انتخاب وی در نقش نایت‌وینگ امیدوار کند.

 

۵- رمی مالک (Rami Malek)

رمی مالک، از معدود بازیگران گمنامی است که به یک‌باره به شهرت رسیده است. بسیاری از هواداران و صد البته منتقدین اعتقاد دارند رمی مالک پتانسیل تبدیل شدن به یک ستاره را در هالیوود داراست، ولی باید دید رمی مالک می‌تواند در کارنامه‌ی‌ خودش، آثار ماندگاری ثبت کند؟ او در سریال مستر روبات ثابت کرده که توانایی‌هایش به مراتب بیشتر از آن چیزی است که انتظارش را داریم. وی نامزد دریافت جایزه‌ی گلدن گلاب در دو سال متوالی شده و توانسته جایزه‌ی امی و همچنین جایزه‌ی انتخاب برتر منتقدین را به خاطر فصل اول سریال مستر روبات دریافت کند. با پخش فصل سوم در سال میلادی گذشته باید منتظر ماند تا ببینیم آیا رمی مالک در فیلم سینمایی خاصی هنرنمایی خواهد کرد یا خیر. در هر صورت اگر رمی مالک در نقش دیک گریسون ظاهر شود، بعید است عوامل و مدیران اجرایی برادران وارنر به این راحتی اجازه دهند این بازیگر صرفا معدود به یک اثر قرارداد ببندد!

 

۴- آرون تایلر جانسون (Aaron Taylor-Johnson)

اگر فیلم‌های ابرقهرمانی را مصرانه دنبال می‌کنید، پس خبر دارید که تایلر جانسون در فیلم‌های کیک‌اس و Avengers: Age of Ultron (در نقش کوییک‌سیلور) حضور داشته و پس از آن برای مدت مدیدی خبری از وی در دنیای کمیک شنیده نشد. البته تایلر جانسون در مصاحبه‌ای بیان کرده که دلش می‌خواهد به دنیای مارول و Quicksilver‌ برگردد، ولی آیا عوامل مختلف اجازه حضور وی را در این فرنچایز خواهند داد؟ با این حال، تایلر جانسون بریتانیایی الاصلِ بیست‌و‌شش‌ساله یکی از گزینه‌های خوب برای انتخاب نقش نایت‌وینگ خواهد بود. مسلما ایفای نقش تایلر جانسون برای نقش نایت‌وینگ به شدت در ارتقای شهرت و محبوبیتش اثرگذار است.

 

۳- استیون یون (Steven Yeun)

یقینا شما نیز موافق هستید که این بازیگر با سریال مردگان متحرک معروف شد و توانست یکی از چهره‌های برتر دنیای سریالی شود. با حذف شخصیت گلن در سریال مردگان متحرک، به شدت منتظر شنیدن خبری از این بازیگر مبنی بر حضورش در یک پروژه‌ی مهم در دنیای هالیوود هستیم. آیا وی به سراغ یک فیلم سینمایی می‌رود یا دوباره می‌خواهد شانس خودش را در یک سریال دیگر امتحان کند؟ در حال حاضر یون به سراغ صداگذاری دو سریال از نت‌فلیکس تحت عنوان ترول‌هانترز و والتران رفته است. آیا می‌توان امیدوار بود استیون یون به عنوان نایت‌وینگ معرفی شود؟

 

۲- بن بارنز (Ben Barnes)

اگر به پای جدیدترین سریال ابرقهرمانی نتفلیکس تحت عنوان پانیشر بنشینید، حتما یکی از بازیگران مطرح سریال یعنی بن بارنز در نقش بیلی روسو شما را به خود مجذوب می‌کند. وی که کارنامه‌ی بلند بالایی در بخش سریالی و فیلم داشته، یکی از محتمل‌ترین بازیگرانی است که می‌تواند در نقش گریسون حضور داشته باشد. بارنز در کنار بازیگرهای مطرحی همچون کالین فیرث و ربکا هال، در فیلم دوریان گری حضور داشته و با اینکه فیلم، اثری نسبتا فاجعه‌بار به نظر می‌رسید، ولی ایفای نقش بن بارنز، از معدود المان‌های مثبت فیلم تلقی می‌شود. با برگشت قدرتمندانه بارنز در سریال‌های وست‌ورلد و پانیشر، باید منتظر ماند تا ببینیم آیا این بازیگر از دنیای مارول دل می‌کند و به جناح دی‌سی ملحق می‌شود یا خیر!

 

۱- فین ویتراک (Finn Wittrock)

شاید فین ویتراک را بتوانیم بهترین گزینه از لحاظ پرستیژ و چهره برای شخصیت نایت‌وینگ بدانیم. از طرفی، وی جزو معدود بازیگرانی است که کمپانی وارنر برایش جان هم می‌دهد تا به عنوان یک پای ثابت در یک فرنچایز حضور داشته باشد! وی به عنوان یک بازیگر ۳۲ ساله، رزومه بسیار خوبی دارد. از حضورش در سریال American Horror Story گرفته تا فیلم‌های The big Short و لالا لند، همگی بیانگر این مسئله هستند که فین ویتراک یک بازیگر توانمند و در عین حال پر انرژی است که از پس هر نقشی می‌تواند به راحتی بر بیاید. به جرات می‌توان ادعا کرد از دید بسیاری از هواداران دو آتشه‌ی دنیای دی‌سی و کمیک، فیتراک یکی از محتمل‌ترین گزینه‌ها برای ایفای نقش ریچارد دیک گریسون محسوب می‌شود.

 

با شرحِ حال این تعداد از بازیگران باید منتظر بمانیم تا ببینیم بخش سینمایی دی‌سی و کمپانی وارنر چه تصمیمی خواهند گرفت؟ آیا در آینده‌ی نزدیک اخبار رسمی از فیلم سینمایی نایت‌وینگ در دنیای مجازی پخش خواهد شد؟

 

 

 

 

منبع: screenrant


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.