مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

اوایل ماه مه، منتظر عرضه این نسخه باشید!

نویسنده   سورنا رضایی  |

شرکت نیننتندو اخیراً با انتشار یک بیانیه رسمی، اعلام کرد که بازی پلتفرمر Donkey Kong Country: Tropical Freeze برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه می‌شود. برای جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

عنوان Donkey Kong Country: Tropical Freeze نه تنها یکی از بهترین بازی‌های سکوبازی دو بعدی کنسول وی یو بوده، بلکه یکی از بهترین بازی‌های ساخته شده برای این کنسول نیز بوده است. حال در جدیدترین اخبار منتشر شده، شرکت نینتندو نسخه سوییچ این بازی را برای انتشار در تاریخ چهارم مه (چهارده اردیبهشت ۱۳۹۷) تایید کرده است. این نسخه، تنها یک پورت ساده از نسخه وی یو بازی نیست و شاهد اضافه شدن یک حالت جدید به آن هستیم. این حالت، تجربه‌ای متفاوت را برای کاربران ناآشنا با این سری ارائه می‌دهد.

در حالت جدید طراحی شده، کاربران می‌توانند کنترل شخصیت فانکی کونگ (Funky Kong) را بدست گرفته و با استفاده از قابلیت موج سواری او، از موانع عبور کنند. تخته موج سواری به کونگ اجازه می‌دهد تا در کنار دابل جامپ و شناور شدن، به تعداد نامحدودی بغلتد یا در زیر آب حرکت کند. اضافه شدن این قابلیت‌ها به شخصیت اصلی بازی، تجربه‌ی کلی بازی را برای کاربران بسیار آسان‌تر می‌کند.

در این میان، ممکن است برخی از کاربران تجربه‌ی کلاسیک سری بازی‌های Donkey Kong را ترجیح دهند که در این صورت می‌توانند حالت قدیمی را تجربه کنند که در نسخه سوییچ قرار دارد. با توجه به اطلاعات منتشر شده، کاربران می‌توانند هر دو حالت بازی را به صورت کوآپ تجربه کنند. بازی Tropical Freeze که در سال ۲۰۱۴ برای کنسول وی یو منتشر شد، علی‌رغم نظر مثبت منتقدان، نتوانست در جلب اقبال عمومی موفق عمل کند.

دو دلیل در رخ دادن این اتفاق دخیل بوده‌اند: نخستین دلیل، عرضه انحصاری Tropical Freeze برای کنسول وی یو بوده است و دومین دلیل نیز عدم وجود اشتیاق کافی در گیمران برای تجربه‌ پلتفرمرهای سخت و چالش برانگیز بوده است. این دو دلیل، در نهایت باعث شدند تا این بازی آن‌طور که لیاقت داشت، موفق ظاهر نشود. البته شرایط کنونی متفاوت است و نینتندو سوییچ تا به اینجا عمل بسیار خوبی در فروش داشته است. بنابراین، می‌توان انتظار داشت که در آینده شاهد انتشار دوباره‌ی عناوین قدیمی و جذاب خواهیم بود.

نظر شما در این باره چیست، آیا با عرضه عناوین قدیمی برای سوییچ موافق هستید؟


منبع AOTF


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.