شخصیت‌های بازی Injustice 2 اولین بار در کدام بازی‌‌های ویدیویی حضور داشتند؟

از سوپرمن تا بتمن...آیا برایتان سوال شده قهرمان‌ها و ضدقهرمان‌های بازی Injustice 2 اولین حضور خود را در کدام بازی ویدیویی داشته‌اند؟ در این مقاله به سراغ تک تک شخصیت‌های آخرین محصول ندررلم استودیو می‌رویم. با گیمان همراه باشید.

کمیک‌های All Star و Action Comic تنها دو کمیک محبوب هواداران دنیای دی‌سی است که هواداران از گذشته تا به امروز آن را دنبال می‌کنند. در همین داستان‌های مصور بود که شخصیت‌های محبوبی نظیر بتمن و سوپرمن شکل گرفتند و در حال حاضر شاهد بازی‌های ویدیویی و فیلم‌های سینمایی بلاک‌باستری از این کاراکترها هستیم. در این مطلب به سراغ شخصیت‌های بازی Injustice 2 رفتیم تا اولین حضور آنها را در صنعت بازی‌های ویدیویی را بررسی کنیم.

 

سوپرمن

بازی Superman

(آتاری ۲۶۰۰ سال ۱۹۷۸)

اولین حضور سوپرمن در کنسول آتاری بود. این بازی در زمان خودش به شدت طرفدار داشت. به‌خصوص که بازی با منفجر شدن یک برج توسط لکس لوتر شروع می‌شد. سوپرمن در بازی وظیفه دارد تا تکه‌های شکسته شده‌ی پل را پیدا کرده و این پل را دوباره بسازد! این بازی ویژگی‌های جالبی داشت؛ به عنوان مثال صفحه‌ی مانیتور به چند بخش تقسیم می‌شد. کاراکترها از انیمیشن برخوردار بودند و سوپرمن با بوسیدن لوئیس می‌توانست نوار سلامتی‌اش را افزایش دهد! همچنین در این بازی می‌توانستید روی آتاری از دکمه توقف استفاده کنید که در آن زمان پیشرفت بسیار بزرگی تلقی می‌شد!

 

دارکساید

بازی Superman: The Game

(پلتفرم C64، ZX اسپکتروم – سال ۱۹۸۵)

دارکساید جزو مبارزهای بسته‌ی پیش خرید Injustice 2 است. با این حال در اولین حضور لرد بزرگ آپوکالیپس در بازی‌های ویدیویی، این شخصیت کاملا از همان ابتدا قابل‌بازی بود. در بازی Superman: The Game مینی‌گیم‌های رقابتی تعبیه شده و گیمرها باید با هیت‌ویژن خود، پرتوهای گرمایی به سمت دشمنان پرتاب کنند. در همین حین، بازیکن‌ها می‌توانند الماس‌های مختلفی را از متروپلیس جمع‌آوری کنند. این بازی جزو سرگرمی‌های مفرح رقابتی محسوب می‌شد.

 

بتمن

بازی Batman

(پلتفرم C64، MSX و ZX اسپکتروم – سال ۱۹۸۶)

باور این مسئله سخت است که اولین حضور بتمن در بازی‌های ویدیویی، در یک بازی ایزومتریک معمایی اتفاق بیفتد! اما تیم اوشن سافت‌ور دست به این ریسک زد! شما در نقش بتمن در غار خفاشی خود هستید و باید تلاش کنید از آنجا خارج شوید! داستان این بازی در حد یک جوک است. جوکر و ریدلر در بازی حضور ندارند و با این حال در بازی اشاره می‌شود این دو نفر رابین را دزدیده‌اند و با تعبیه موانعی نمی‌خواهند بتمن وی را نجات بدهد! خب سوال اینجاست که این دو تبهکار چگونه در درجه‌ی اول توانسته‌اند به مخفی‌گاه بتمن نفوذ کنند؟ جالب است بدانید این بازی در وهله‌ی اول در اروپا و در سال بعد در امریکا نیز منتشر شد.

 

رد هود و جوکر

بازی Batman: The Caped Crusader

(پلتفرم C64، آمیگا و آتاری ST – سال ۱۹۸۸)

با اینکه طرفداران بتمن انتظار داشتند در بازی قبلی جوکر حضور داشته باشد، ولی بالاخره سر و کله‌ی جوکر در این بازی پیدا شد. با این‌که بازی Batman: The Caped Crusader در القای حس مبارزه ناتوان بود، با طراحی بصری شبیه به کمیک توانست حس کمیک‌بوک‌های بتمن و جوکر را به همراه داشته باشد.

رد هود (جیسون تاد/رابین دوم) جزو شخصیت‌های بسته‌ی الحاقی بازی Injustice 2 نیز در این بازی حضور داشته است. حضور نه چندان پر رنگ رد هود در این بازی چندان در ذهن گیمرها باقی نماند. در کل، رد هود در دو صحنه حضور داشت. وی یا به ترن هوایی بسته شده بود یا در صحنه‌ی گیم‌اور شدن، او را مُرده در دستان جوکر می‌دیدیم! انتشار این بازی کمی پس از داستان «Death in the Family» بود که در آن جوکر با دیلم معروف خودش به جان جیسون تاد افتاده بود. طراحان کمیک از طرفداران نظرسنجی کرده بودند که سرنوشت رد هود چگونه رقم بخورد؟ نزدیک به هفتاد و دو رای خواهان مرگ جیسون تاد شدند و اینگونه شد که رد هود برای ۱۷ سال از خط داستانی حذف شد!

 

ددشات

بازی Batman: The Video Game

(پلتفرم NES – سال ۱۹۹۰)

به جرات می‌توان گفت Batman: The Video Game یکی از برترین بازی‌های قرن بیستم بود. استودیو سان‌سافت با اقتباس از فیلم‌ سینمایی بتمن، ساخته‌ی تیم برتون در سال ۱۹۸۹، توانست این بازی را منتشر کند. بتمن در این بازی علاوه بر نبرد با دشمن دیرینه‌ی خودش جوکر، با سایر دشمنان خود نظیر کیلر ماث، فایر باگ، کی.جی.بیست ، الکتروکیوشنر، مکسی زئوس، هیت ویو و در نهایت ددشات نیز روبه‌رو شد. شاید نبرد با این دشمنان را یادتان نیاید، چون از آنجایی که گرافیک و جلوه‌ی بصری در NES چندان قدرتمند نبود، سان‌سافت روی هر هیولا یا دشمن خاصی که گیمر با آن روبه‌رو می‌شد، اسم می‌گذاشت. به همین خاطر دشمنی که با پیستول به مبارزه با بتمن آمده بود، حتما ددشات بوده است!

 

فلش

بازی The Flash

(پلتفرم گیم‌بوی، Sega Master System – سال ۱۹۹۱)

پیش از ساخته شدن سریال The Flash در شبکه‌ی CW، این شخصیت چندان در حوزه‌های مختلف حضور نداشت. صرفا در دهه‌ی نود یک بازی پلتفرمر دو بعدی از فلش ساخته شد. در این بازی ملال‌آور، فلش باید راه برود و دشمنانش را با مشت و لگد از سد راهش کنار بزند. البته گاهی اوقات هم شیرجه می‌زند! سوال تمام طرفداران و ما نیز هست که چرا فلش مجبور است با راه رفتن به سمت مقصد حرکت کند تا بمب‌ها را خنثی کند؟ چرا فلش نمی‌دود؟ این طور بهتر و سریع‌تر نبود؟

 

کت‌ومن

بازی Batman Returns

(پلتفرم Atari Lynx – سال ۱۹۹۲)

جالب است بدانید در بازه‌ی زمانی ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۴، چهار ناشر مختلف، هشت بازی از Batman Ruturns را توزیع کردند! در تمام این بازی‌ها کت‌ومن به عنوان غول بر روی کنسول آتاری لینکس حضور داشت. متاسفانه در نهایت، زن گربه‌ای هیچ شباهتی به آن شخصیت کمیک‌بوکی نداشته و بیشتر شبیه سلینا کایل معمولی بود. و اینگونه بود که اولین زن گربه‌ای در بازی‌های ویدیویی با موهای قرمز حضور پیدا کرد!

 

برینیاک

بازی Superman

(پلتفرم سگا جنسیس سال ۱۹۹۲)

برینیاک جزو بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین سوپرمن حساب می‌شود. این شخصیت، اولین بار در پلتفرم سگا جنسیس حضور داشت. هر مرحله از این بازی، یک فصل داستانی مجزا داشت و با تیتر روزنامه دیلی پلنت شروع می‌شد و در نهایت پس از مبارزه با غول آخر، تیتر دیگری زده می‌شد. سوپرمن باید با متالو، پرنکستر و برینیاک در سفینه‌ی فضایی خودش مبارزه می‌کرد. جالب است بدانید راهنمای بازی توضیح می‌دهد نبرد با برینیاک سخت است و با دوئلی روانی باید او را از پای در بیاورید؛ دوئلی که در آن فقط یک نفر می‌تواند زنده بماند! با تمام این توضیحات، سوپرمن به راحتی در مبارزه‌ا‌ی سه‌ قسمتی برینیاک را از پا در می‌آورد.

 

سوامپ تینگ (هیولای مرداب)

بازی Swamp Thing

(پلتفرم گیم بوی و NES سال ۱۹۹۲)

سوامپ تینگ یکی از معدود شخصیت‌های دنیای دی‌سی است که نتوانسته «اولین»های خوبی داشته باشد! هیولای مرداب در دو فیلم در دهه‌ی هشتاد، یک سریال امریکایی و همچنین کارتونی در سال ۱۹۹۱ حضور داشت و در تمام این موارد نتوانست حرفی برای گفتن داشته باشد. این رویه در بازی هیولای مرداب نیز صدق می‌کند و بازیکن صرفا با مشت و لگد زدن و پرتاب خزه باید در بازی پیشروی داشته باشد! حتی قطعه‌های موسیقی این بازی نیز روی اعصاب بازیکن رژه می‌رود! اگر این بازی را تجربه کرده باشید، مسلما این خاطره‌ی ناخوشایند برایتان آشنا است!

 

 

اِسکر کرو و پویزن آیوی

بازی Batman: The Animated Series

(پلتفرم گیم‌ بوی –سال ۱۹۹۲)

درست یک سال پس از آغاز پخش شاهکار انیمیشنی Batman : The Animated Series، کونامی تصمیم گرفت یک بازی ویدیویی اقتباسی از این انیمیشن بسازد. به هر حال، پیش از این سان‌سافت توانست با همین روش، فروش بسیار خوبی از بازی بتمن کسب کند! نکته‌ی جالب این بازی، قابل‌بازی بودن «رابین» بود. اسکر کرو یا «مترسک» جزو اولین غول‌های بازی است که با بمب‌های کدو حلوایی به استقبال بازیکن می‌آید! پویزن آیوی یا «پیچک سمی» هم در ادامه، خودی نشان می‌دهد. البته حضور این دو نفر در برابر بازی Batman: Arkham Asylum مسخره به نظر می‌رسد!

 

ساب زیرو

کمیک Mortal Kombat Collector’s Edition Comic  (سال ۱۹۹۲)

همه می‌دانیم که ساب‌زیرو اولین بار در بازی مورتال کمبت حضور داشته است. شاید هم بدانید دی‌سی، کمیک Mortal Kombat X را منتشر ساخته است. ساب زیرو به عنوان یکی از مبارزهای اولین بسته‌ی الحاقی بازی Injustice 2 معرفی شد. با این حال آیا می‌دانستید پیش از عرضه‌ی اولین بازی مورتال کمبت، به خاطرِ جذبِ بیشتر گیمرها به این بازی، کمیک مورتال کمبت در سال ۱۹۹۲ منتشر شد؟ این کمیک به نوعی مقدمه‌ای‌ بر داستان‌های تورنومنت مرگبار و همچنین داستان دشمنی قدیمی اسکورپیون و ساب‌ زیرو است.

 

هارلی کوئین

بازی The Adventures of Batman and Robin

(پلتفرم Super NES –سال ۱۹۹۵)

بیشتر طرفداران بتمن می‌دانند که هارلی کویین، ریشه در کمیک‌بوک‌های دی‌سی ندارد و اولین بار در انیمیشن محبوب Batman: The Animated Series خلق شده است. کونامی هم  تصمیم گرفت در بازی‌اشاز قسمت‌های مختلف این سریال بسیار محبوب الهام بگیرد و در نهایت، یک بازی دو بعدی اکشن با حضور هارلی کوئین بسازد. البته بتمن در این بازی با هارلی کوئین مبارزه نمی‌کند و صرفا او یک شخصیت فرعی‌ست که تلاش می‌کند بتمن به دام جوکر بیفتد! صداگذاری هارلی در این بازی بر عهده‌ی آرلین سورکین (صداپیشه‌ی هارلی در سریال) بود.

 

واندرومن،‌ آکوامن، گرین ارو و چیتا

بازی Justice League Task Force

(پلتفرم سگا جنسیس و SNES سال ۱۹۹۵)

یکی از بدترین و افتضاح‌ترین بازی‌های بلیزارد، بازی Justice League: Task Force است! متاسفانه اولین حضور چهار شخصیت آکوامن، واندرومن، گرین ارو و چیتا در بازی ویدیویی آن‌گونه که انتظار داشتیم نبود. هواداران انتظار داشتند تا از افراد بیشتری در این بازی استفاده شود، چون در کمیک‌بوک‌ها شخصیت‌های بسیار زیادی وجود داشت. بدین ترتیب، اولین بازی تحت عنوان لیگ عدالت با شکست بزرگی روبه‌رو شد.

 

بِین

بازی Batman & Robin

(game.com سال ۱۹۹۷)

شخصیت «بین» قربانی تصمیم‌های اشتباه شد و در بازی Batman & Robin این شخصیت منفی کاملا تباه شد. علاوه بر این، Batman & Robin بر روی گیم.کام، یکی از افتضاح‌ترین کنسول‌های دستی در دهه‌ی نود منتشر شد. کمپانی تایگر الکترونیکز با ساخت این کنسول می‌خواسته تا تحول عظیمی در این عرصه نشان بدهد! در کل بر روی این کنسول ۲۰ بازی عرضه شد که هیچکدام کیفیت مطلوبی نداشت. بدتر از همه این بود که «بین» در این بازی هیچ دیالوگی برای گفتن نداشت!

 

گوریلا گراد

بازی Justice League Chronicles

(پلتفرم گیم‌ بوی ادونس سال ۲۰۰۳)

این بازی بدون هیچ ادعایی توانست حس و حال کارتون لیگ عدالت را به همراه داشته باشد. شخصیت گوریلا گراد هم برای اولین بار در همین بازی رویت شد. گوریلا گراد در این بازی، جرم و جنایت شهر گوریل‌ها را بر گردن لیگ عدالت انداخت و بتمن و تیمش باید برای حفظ آبروی خودشان بجنگند.

 

سایبورگ و استارفایر

بازی Teen Titans

(پلتفرم گیم‌ بوی ادونس سال ۲۰۰۵)

تایتان‌های جوان یکی از محبوب‌ترین تیم‌های دی‌سی بود که در سال ۲۰۰۳ به صورت انیمیشنی به تصویر کشیده شد و توانست بسیاری از هواداران را مجذوب خود کند. درست همان سال در بازی Teen Titans نیز این دو شخصیت همراه با سایر اعضای تیم حضور داشتند. بازیکن می‌توانست میان شخصیت‌های سایبورگ، استارفایر، رابین، ریون و بیست‌بوی در میان مبارزه‌ها سوییچ کند. هر شخصیت، حرکات، تکنیک‌ها و قدرت‌های منحصر به خودش را داشت. در بازی معما و پازل‌های ریز و درشتی نیز طراحی شده بود که می‌شد با کمی فکر از سد آن‌ها رد شد.

 

گرین لنترن

بازی Justice League Heroes

(پلتفرم Xbox، PS3 سال ۲۰۰۶)

این بازی برای کنسول‌های نسل هفتم منتشر شد، ولی اکثر گیمرها این بازی را تجربه نکرده‌اند؛ چون درست در زمانی منتشر شد که بازی Marvel: Ultimate Alliance عرضه شده بود. با این حال، وارنر برای این بازی سنگ تمام گذاشت، ولی هال جوردن در بازی بعدی تحت عنوان Mortal Kombat Vs DC Super Heroes توانست حرفی برای گفتن داشته باشد.

 

بلک کاناری (قناری سیاه)

بازی Justice League Heroes: The Flash

(پلتفرم گیم بوی ادونس سال ۲۰۰۶)

به علت حجم زیادی از کاراکترها، بسیار سخت بود که یک بازی تمام و کمال از لیگ عدالت برای کنسول گیم‌بوی ساخته شود! به همین خاطر، نسخه‌های مختلفی از لیگ عدالت برای گیم بوی ادونس ساخته شد. در نسخه‌ی «فلش»، شخصیت‌های نام‌آشنایی مثل قناری سیاه نیز حضور داشتند و درست همانند انتظاری که از او داریم، در صفحه نمایش وارد شده و با جیغ زدن می‌توانست دشمنان را تار و مار کند. قناری سیاه بعدها در نسخه‌ی عرضه شده برای کنسول PSP قابل بازی شد.

 

کاپیتان کولد و بلو بیتل

بازی Batman: The Brave and the Bold

(پلتفرم Wii –  سال ۲۰۰۹)

کارتون Batman: The brave and the Bold نیز یکی از جذاب‌ترین انیمیشن‌های ابرقهرمانی بود که شخصیت‌های بسیار زیادی را در خود جا داده بود. استودیو وی‌فوروارد با اقتباس از همین کارتون، یک بازی ویدیویی برای کنسول Wii ساخت. بلوبیتل در این بازی کاملا قابل‌بازی بود. در مراحل آخر او، بتمن و گرین لنترن را به منطقه‌ی قطب کشاند. جایی که کاپیتان کولد در انتظار آنها بود.

 

سوپرگرل، دکتر فیت، بلک آدام، شزم و اتروسیتوس

بازی DC Universe Online

(پلتفرم PC، PS3، PS4 و ایکس‌باکس وان سال ۲۰۱۱)

بسیار عجیب است که این چهار شخصیت به خصوص سوپرگرل در دیگر بازی‌های ویدیویی به صورت جداگانه حضور نداشتند. در بازی دی‌سی یونیورس آنلاین می‌توانید با این شخصیت‌ها به بازی با سایر رقبا بپردازید. با این‌که سبک MMO که برای این بازی به کار گرفته شده، اما DC Universe Online بازهم حرف خاصی برای گفتن ندارد و صرفا به خاطر حضور شخصیت‌های ریز و درشت دنیای دی‌سی، تا حدودی مورد توجه هواداران قرار گرفته است.

 

رابین (دیمین وین)

بازی Lego Batman 2: DC Super Heroes

(پلتفرم ایکس‌باکس ۳۶۰ و PS3 سال ۲۰۱۲)

طرفداران تازه‌وارد بتمن احتمالا نمی‌دانند که بروس وین، پدر نیز هست! در داستانی تحت عنوان «Son of the Demon» در سال ۱۹۸۷ متوجه می‌شویم که تالیا، دختر راس الغول با فریب دادن بتمن از وی حامله می‌شود. این داستان چندان به مذاق هوادران دو آتشه‌ی بتمن خوش نیامد. با این حال پسر بتمن (دیمین) در نهایت لباس رابین را بر تن می‌کند. اولین حضور دیمین در Lego Batman 2 و در قالب بسته‌ی الحاقی بود.

 

فایراستورم (جیسون روسک)

بازی Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure

(پلتفرم PC، Wii U و ۳DS سال ۲۰۱۳)

هر کسی که سریال فلش و Legends of Tomorrow را دیده باشد، حتما می‌داند که شخصیت‌های مختلف باید با پروفسور مارتین استین ترکیب شوند تا فایراستورم زنده شود. در بازی Injustice 2 این وظیفه بر گردن جیسون روسک است. ولی اولین حضور فایراستورم در بازی Scribblenauts Unmasked بود. این بازی با تم کارتونی‌اش توانست تا حدودی موفق ظاهر شود.

منبع: Glixel


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.