توضیحات سازندگان Shadow Of The Colossus درباره روند بازسازی این شاهکار کلاسیک

زمان زیادی تا عرضه نسخه بازسازی‌ شده Shadow Of The Colossus باقی نمانده است

نویسنده   ندا سلیمیان  |

یکی از عناوین بسیار مورد انتظار برای کنسول پلی‌استیشن ۴، نسخه بازسازی شده Shadow Of The Colossus است و به تازگی سازندگان آن از چگونگی روند پیشرفت این پروژه صحبت کردند.

این بازی که اولین بار در جریان رویداد E3 2016 سونی رونمایی شده بود، بالاخره در تاریخ ۶ فوریه (۱۷ بهمن) برای پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد. البته ویدیوهایی از گیم‌پلی نسخه جدید Shadow Of The Colossus هم منتشر شده که برای افرادی که کنجکاو به دیدن محیط این بازی هستند، می‌تواند بسیار جالب باشد.

بد نیست بدانید نسخه اصلی Shadow of the Colossus در سال ۲۰۰۵ برای کنسول پلی‌استیشن ۲ عرضه شده بود. اکنون نسخه بازسازی شده این عنوان که گرافیک مدرن و بهبودی‌های فوق‌العاده‌ای دارد، توسط استودیو بلوپوینت در دست ساخت است.

در ویدیویی که بلاگ پلی‌استیشن ۴ آن را منتشر کرده، می‌توانیم به چگونگی بازسازی یک شاهکار کلاسیک توسط استودیو بلوپوینت نگاه عمیق‌تری بیاندازیم. مشخص است که بازسازی این اثر قدیمی می‌تواند فشار زیادی را به تیم توسعه دهنده آن وارد کند. راندال لاو، از جمله سازندگان Shadow Of The Colossus و توسعه‌دهنده استودیو بلوپوینت در این ویدیو گفته:

وقتی بازی شناخته شده و معتبری چون Shadow Of The Colossus را انتخاب می‌کنیم، باید مسئولیت بسیار زیادی را همراه آن بپذیریم که به هیچ وجه شانه خالی کردن از آن ممکن نیست.

در طول این ویدیو، سازندگان بازی به این موضوع اشاره دارند که پروژه بازسازی Shadow Of The Colossus برای آن‌ها یک ریمستر محسوب نمی‌شود، بلکه یک بازسازی کامل و ریشه‌ای است.

مارکو تراش، رییس استودیو بلوپوینت نیز در خصوص کنار آمدن با توقعاتی که از این گیم‌پلی وجود خواهد داشت صحبت می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه آن‌ها تنظیمات و کنترل‌های مدرن را وارد نسخه جدید کردند و به کاربران این امکان را می‌دهند که در هر زمان که بخواهند به کنترل‌های قدیمی دسترسی پیدا کنند.

پتر دالتون، مدیر فنی بازی نیز بزرگ‌ترین چالشی که تیم بلوپوینت با آن مواجه شده را این‌طور توصیف کرده است:

باید به اتمسفر و محیط بازی وفادار بود. در هندسه و ساختار پایه‌ای بازی از نسخه اصلی استفاده شده و در ادامه روی آن کار‌هایی صورت گرفته تا جهانی بزرگ‌تر و پربارتر ساخته شود.

شما می‌توانید ویدیوی مربوط به صحبت‌های سازندگان نسخه جدید Shadow Of The Colossus را در گیمان تماشا کنید.

 


منبع gameinformer

۱ دیدگاه

  • باسلام
    گیم و بازی زیبایی هست از کنسول پلی استیشن ۲ بگیرید که بازیش اومد تا به حال بسیار فکری و ذهنی هست بازی و فقط تنها مشکلی میتونم از بازی Shadow Of The Colossus بگیرم محیط خالی بازی هست که کاش یکمی شلوغ تر میبود تا جنگ با هیولاهای غولی که باید کشت یعنی هر مرحله از بازی فقط شما باید با غول بزرگی مبارزه کنی

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.