مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

شوالیه تاریکی همیشه از گاتهام محافظت خواهد کرد

نویسنده   پیمان عبدی  |

تری مک‌گینس نام جوانی‌ست در آینده‌ی گاتهام که راه بروس وین را ادامه می‌دهد. در ادامه با گیمان همراه باشید تا با مرد خفاشیِ آینده آشنا شوید.

«بروس تیم» و «پل دینی» دو غول عرصه‌ی انیمیشن هستند که با خلق دنیای یکپارچه‌ی انیمیشنی دی‌سی (DC Animated Universe) به موفقیتی بی‌بدیل دست یافتند. آن‌ها در سال ۱۹۹۲ پروژه‌ی «Batman: The Animated Series» را آغاز کردند که فراتر از انتظار ظاهر شد و توانست لقب بهترین کارتون کمیک‌بوکی تاریخ را از آنِ خود کند. در سال ۱۹۹۶ این دو، سریال انیمیشنی «Superman: The Animated Series» را تولید کردند که با استقبال مخاطبین مواجه شد و پایه‌ی ساخت یک دنیای مشترک از ابرقهرمانان دی‌سی را بنا کرد.

تیم و دینی بعد از اتمام سریال سوپرمن، به سراغ ایده‌ی جدیدی رفتند. ایده‌ای که با ریسک بزرگی همراه بود، اما آن‌ها به خوبی از پس شخصیت‌سازی و داستان‌های پرهیجان و جذاب این سریال جدید برآمدند و نقطه‌ی عطفی را در دنیای دی‌سی پدید آوردند. این ایده، چیزی نبود جز ساخت سریال انیمیشنی «Batman Beyond». «کوین کانروی» همچنان صداپیشه‌ی بروس وین بود و «ویل فریدل» به عنوان بتمنِ جدید انتخاب شد.

در ابتدای سریال «ماورای بتمن» می‌بینید که بروس وین دیگر پیر شده و به سختی از پس مبارزه با مجرمین و جنایتکاران بر می‌آید. او لباس بتمن را کنار می‌گذارد و به زندگی عادی در امارتش بازمی‌گردد. تا این‌که یک روز به صورت اتفاقی، پسری جوان به نام «تری مک‌گینس» جلوی امارتِ وین با گروهی به نام «جوکرها» درگیر می‌شود و با کمک بروس، همه‌ی آن‌ها را تار و مار می‌کند. کمی بعدتر، تری لباس پیشرفته‌ی بتمن را به تن می‌کند و تبدیل به شوالیه‌ی جدید شهر گاتهام می‌شود.

این سریال و کاراکتر «تری» با استقبال مثبتی از سوی هواداران و منتقدین روبه‌رو شد و کاراکترِ تری مک‌گینس پا به کمیک‌بوک‌های دی‌سی گذاشت؛ به‌گونه‌ای که پس از اتفاقات «New 52» این کاراکتر باز هم باقی ماند و هنوز هم داستان‌هایی از او منتشر می‌شود.

 

تری اخلاق و رفتاری بسیار مشابه با «پیتر پارکر» دارد؛ حتی شرایط و دشمنان این دو نیز شباهت زیادی با هم داشتند. هر دو جوانی دبیرستانی بودند که قبل از قهرمان شدن، جرم‌هایی کوچک مرتکب شده بودند. هر دو سعی می‌کردند کارهای ابرقهرمانی خود را با شرایط روزمره‌ی خود وفق دهند، حتی مشکلات تری و پیتر در برخورد با دوست‌دخترشان یکی‌ست.

از طرف دیگر، «دِرک پاورز» و «اینک» (Inque) دو دشمن درجه یک تری هستند که هر دو، شما را به یاد «هری آزبورن/گرین گابلین» و «ونوم» می‌اندازند. البته تفاوت‌هایی بین این کاراکترها وجود دارد، اما تشابهات‌شان کمی عجیب است.

تری در آینده با گروه Justice League Unlimited آشنا می‌شود که میراث لیگ عدالت را حفظ کرده‌اند و هنوز مشغول نجات دنیا هستند. در این گروه سوپرمن، وارهاک، آکواگرل، مایکرون،بیگ باردا و کای-رو (گرین لنترن) حضور دارند. بعد از اتمام سریال، یک فیلم سینمایی به نام «Batman Beyond: Return of the Joker» نیز ساخته شد که داستان بازگشت جوکر در آینده را به تصویر می‌کشید و تبدیل به یکی از بهترین فیلم‌های انیمیشنی دی‌سی شد.

همان‌طور که اشاره کردیم، «Batman Beyond» به کمیک‌بوک‌های دی‌سی نیز راه پیدا کرد و چندین سری داستان از این کاراکتر نوشته شد. در چند مرحله نیز وارنر به فکر ساخت فیلمی از این ایده افتاد، ولی در نهایت عملی نشد. «کوین کانروی»، صداپیشه‌ی افسانه‌ای بتمن، اعلام کرده که در صورت تولید فیلم Batman Beyond بسیار مشتاق است در نقش بروس وینِ سالخورده ظاهر شود.

 
۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.