مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

به‌روزرسانی گرافیکی عرضه شده برای کنسول ایکس‌باکس وان ایکس، بسیار بهتر از نسخه پلی‌استیشن 4 پرو است

نویسنده   حسین سلیمی  |

به‌روزرسانی فنی Overwatch با هدف اجرای این بازی با کیفیت ۴K برای کاربران ایکس‌باکس وان ایکس به تازگی عرضه شده است. برای اطلاع از جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

با توجه به انتشار بروزرسانی گرافیکی Overwatch برای پلی استیشن ۴ پرو در یک سال پیش، بروزرسانی گرافیکی ایکس‌باکس وان ایکس امری غیر قابل انتظار نبود. ولی با این حال تجربه‌ی بازی اورواچ با کیفیت ۴K روی این کنسول لذت‌بخش است.

با اینکه از زمان عرضه کنسول‌ ایکس‌باکس وان‌ ایکس چند ماهی گذشته است، اخیرا بازی Overwatch بروزرسانی دریافت کرده است که رزولوشن ۴K را به نسخه بازی کنسول‌ ایکس‌باکس وان‌ ایکس اضافه می‌کند. در همین راستا، سوالات واضحی در مورد اینکه چگونه از نظر بصری و فنی، عملکرد کامپیوترهای شخصی یا بروزرسانی کنسول پلی استیشن ۴ پرو را با بروزرسانی کنسول ایکس‌باکس وان ایکس مقایسه می‌کنند، وجود دارد .  این جا است که پای متخصصان فنی و گرافیکی، یعنی اعضای تیم دیجیتال فاندری به کار باز می‌شود.

براساس تجزیه و تحلیل انجام شده توسط تیم دیجیتال فاندری، به‌روزرسانی گرافیکی عرضه شده برای کنسول ایکس‌باکس وان ایکس، بسیار بهتر از به‌روزرسانی کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو است. در این مقایسه، مشخص شد تصویر نسخه ایکس‌باکس وان ایکس دارای طول افقی متغیر با ارتفاع عمودی ثابت ۲۱۶۰ پیکسلی است. این یعنی میزان رزولوشن در بازی از  ۲۱۱۲×۲۱۶۰ پیکسل به ۳۸۴۰×۲۱۶۰ پیکسل تغییر می‌کند.
در ادامه، دیجیتال فاندری اشاره کرد رایج ترین محدوده‌ی تصویر در گیم‌پلی Overwatch رزولوشن ۲۷۵۲×۲۱۶۰ پیکسل می‌باشد که تقریبا ۷۱ درصد از ارتفاع یک تصویر ۴K اصلی را شامل می‌شود. طبق بررسی‌های انجام شده با این که نرخ فریم بر روی ۶۰ فریم در ثانیه قفل شده ، تنها مشکل کنسول نسل هشتمی مایکروسافت این است که با اجرای بازی، برخی مواقع پدیده screen-tearing اتفاق می‌افتد. این مورد در هر صورت یک ضعف به حساب می‌آید، چرا که نسخه پلی‌استیشن ۴ پروی بازی، این مشکل را نداشت و پایدارتر تصویر را پخش می‌کرد.

علاوه بر این‌ها، ویژگی‌های گرافیکی و بصری بازی نیز بهبود یافته‌اند. با این که کیفیت سایه‌ها و کیفیت بافت‌ها در دو نسخه پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس یکی هستند،  به هر حال، افکت ambient occlusion و همچنین فیلتر بافت‌ها در نسخه وان ایکس برتری دارد. در نهایت، دیجیتال فاندری به این نتیجه رسیده که نسخه ایکس‌باکس وان ایکس بازی Overwatch، بهترین تجربه‌ی کنسولی از این عنوان سرگرم کننده و فوق‌العاده را فراهم می‌کند که ضعف بسیار کمی دارد.

بازی Overwatch هم‌اکنون برای پلتفرم های پلی استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس است.


منبع dualshockers


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.