مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

تلاش‌ توسعه‌دهندگان جوان برای تولید محتوای سرگرم‌کننده

نویسنده   سورنا رضایی  |

با توجه به جدیدترین صحبت‌های شیگرو میاموتو، طول عمر کنسول نینتندو سوییچ احتمالاً بیشتر از ۵ یا ۶ سال خواهد بود. برای اطلاع از جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

معمولاً طول عمر هر نسل از کنسول‌ها ۵ الی ۶ سال است. با وجود این، شرکت نینتندو معتقد است جدیدترین کنسولش، یعنی سوییچ این پتانسیل را دارد تا طول عمر بیشتری نسبت به دیگر کنسول‌ها داشته باشد. شیگرو میاموتو در جریان یک جلسه‌ی پرسش و پاسخ با سرمایه گذاران اعلام کرد به عقیده‌ی او، موفقیت سوییچ می‌تواند به‌ خاطر طراحی هیبریدی آن و همچنین تلاش‌های نینتندو برای ارائه‌ی محتواهای جذاب، مدت زمان بیشتری ادامه داشته باشد. میاموتو در این باره گفت:

وقتی به قابلیت‌های سوییچ به عنوان کنسولی همراه و محصولی که همه آن را دارند فکر کنید، به این نتیجه می‎‌رسید که این کنسول ویژگی‌های بسیاری دارد که در حال حاضر سخت افزارهای دیگر از آن‌ها بهره‌مند نیستند. همچنین نینتندو سیستمی دارد که به موجب آن توسعه دهندگان می‌توانند از این ویژگی‌ها در روند توسعه‌ی بازی‌ها استفاده کنند تا موفقیت سوییچ همچنان ادامه داشته باشد.

تاکنون، طول عمر سخت افزارها حدود ۵ الی ۶ سال بوده است، اما اگر بتوانیم این مدت زمان را طولانی‌تر کنیم، بسیار جالب خواهد شد. فکر می‌کنم باید منتظر چنین اتفاقی باشید.

شینیا تاکاهاشی، مدیر نینتندو، در این جلسه گفت آن‌ها مشغول همکاری با توسعه‌دهندگان جوان‌‌تر شرکت هستند تا محصولاتی را ارائه کنند که در کنار سرگرم کننده بودن، بتوانند قشر وسیعی از مخاطبان را نیز به خود جلب کنند:

جریان بی وقفه‌ی انتشار نرم افزار‌ برای سوییچ، به تلاش اعضای شرکت برای ادغام کردن تیم‌های توسعه نرم افزار در چند سال اخیر بازمی‌گردد. این مسئله، نظم‌دهی به آن‌ها را بسیار آسان‌تر کرده است.

برای مقایسه، کنسول نینتندو وی‌یو در سال ۱۳۹۱ منتشر و روند تولید آن نیز پس از چهار سال و در بهمن ۱۳۹۵ در سرتاسر جهان متوقف شد. عرضه‌ی کنسول سوییچ از اواسط اسفند ۱۳۹۵ آغاز شد و با گذشت ده ماه از آن زمان، این کنسول توانسته است به فروشی ۱۲٫۱۳ میلیون واحدی دست یابد که بیشتر از فروش نهایی وی‌یو بوده است. اگر پیش بینی مسئولان نینتندو به حقیقت بپیوندد، احتمالاً این کنسول تا سال ۲۰۲۳ میلادی در بازارهای سخت افزار موجود خواهد بود. البته این مسئله به شرایط کنسول در بازار بستگی دارد.

تاکنون، شاهد عرضه‌ی تعدادی از بزرگ‌ترین فرنچایزهای نینتندو از جمله Super Mario، Mario Kart و Zelda برای سوییچ بوده‌ایم. با وجود این، بسیاری از طرفداران همچنان خواهان عرضه‌ی نسخه‌ی جدید فرنچایز Super Smash Bros. برای این کنسول هستند. با توجه به اینکه Super Smash Bros. یکی از بزرگ‌ترین و البته شناخته شده‌ترین فرنچایزهای این شرکت است، بدون شک در آینده‌ شاهد عرضه‌ی آن خواهیم بود.


منبع Gamespot


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.