مطلب روز

نگاهی کوتاه به بازی مستقل و جذاب Children of Morta

پروژه لبو، یکی از راه‌کار‌های نینتندو برای افزایش کاربران سوییچ بوده است

نویسنده   سورنا رضایی  |

شرکت نینتندو اخیراً درباره‌ی استراتژی‌های بازاریابی خود برای افزایش تعداد کاربران کنسول نینتندو سوییچ صحبت کرد. برای اطلاع از جزئیات خبر با گیمان همراه باشید.

در جلسه‌ی پرسش و پاسخی که اخیراً با سرمایه گذاران برگزار شد، شیگرو میاموتو درباره‌ی برنامه‌های نینتندو برای افزایش تعداد کاربران سوییچ صحبت کرد. میاموتو گفت هدف نهایی آن‌ها این است نه یک عضو از خانواده، بلکه تمامی اعضا به‌طور اختصاصی دارای یک سوییچ باشند:

استراتژی‌های بازاریابی برای آینده قرار است ما را به هدفمان، یعنی دست یابی به طیف وسیع‌تری از مخاطبان در سرتاسر ژاپن، ایالات متحده و اروپا برساند. هدف نهایی‌مان که در بلند مدت آن را دنبال می‌کنیم، این نیست که هر خانواده دارای یک کنسول سوییچ باشد، بلکه می‌خواهیم هرکس نینتندو سوییچ خود را داشته باشد.

میاموتو در ادامه به این موضوع پرداخت که سوییچ به دلیل طراحی هیبریدی‌اش، یک کنسول بسیار جذاب است. او همچنین اضافه کرد هر چه تعداد بیشتری از کنسول سوییچ در بازارها وجود داشته باشد، متقابلاً بازی‌های بیشتری را در ژانرهای گوناگون برای این کنسول شاهد خواهیم بود. در پایان نیز به این موضوع اشاره کرد اگر نینتندو بتواند موفقیت‌های خود را ادامه دهد، ممکن است کاربران در آینده برای انجام بازی‌های ویدیویی استفاده از این کنسول را به تلفن‌های هوشمند ترجیح دهند:

اگر زمانی برسد که هر فردی دارای یک سوییج باشد، می‌توانیم به تولید ژانرهای جدید و اختصاصی بپردازیم. در نتیجه، کنسول سوییچ مسیر خود را از تلفن‌های هوشمند و دیگر دستگاه‌های سرگرمی جدا خواهد کرد.

پس از پایان صحبت دربار‌ه‌ی این موضوع، شینیا تاکاهاشی این سوال را برای حاضران مطرح کرد که چگونه قرار است نینتندو جذابیت‌ سوییچ را فازغ از جنیست، برای گروه‌های سنی مختلف به اثبات برساند. تاکاهاشی توضیح داد یکی از را‌ه‌کار‌های آنان برای رفع این مشکل، نینتندو لبو (Labo) بوده است. پروژه‌ای عجیب، گیج کننده و البته فوق العاده که در واقع یک کیت مقوایی است.

عملکرد کنسول سوییچ تاکنون بسیار عالی بوده است. به طوری که این کنسول توانست ظرف مدت ده ماه به میزان فروش ۱۴٫۸۶ میلیون واحدی در سراسر جهان دست یابد که بیشتر از میزان فروش کنسول وی‌یو (۱۳٫۵ میلیون واحد) در طول عمر ۴ ساله‌اش بوده است. در این جلسه‌ی پرسش و پاسخ، میاموتو و تاکاهاشی درباره‌ی موضوعات دیگری از جمله طول عمر سوییچ و جریان بی وقفه‌ی انتشار نرم افزار برای این کنسول صحبت کردند که می‌توانید جزئیات آن‌ها از طریق این لینک مطالعه کنید.


منبع Gamespot
برچسبها


۰ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.